Skocz do zawartości

10 cali od miasta - astrofotki od jolo


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Te Chemik - tu wstaw, bo dawno Cię nie było - zobaczymy jakie reakcje zajdą ?

  • Haha 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 14.10.2020 o 12:58, jolo napisał:

Na lekcji chemii uczono mnie, że wodór połączony z tlenem to mieszanina piorunująca i po wybuchu powstaje z tego woda. No a w takiej NGC7380 nic takiego się nie dzieje

Na chemii dobrze uczyli. W NGC7380 nic się nie dzieje bo tlenom i wodorom nie chce się wzajemnie reagować. ? Jeden od drugiego jest zbyt daleko. W probówce u pani na lekcji chemii sytuacja jest korzystniejsza nie mówiąc już o komorze spalania silnika J-2 takiego Saturn V. ?

  • Like 1

"Jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą nazywają astronomią." Copernicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Kalibruję w Maximie, bo fajnie z automatu leci z biblioteki. W Pixie wyrównuję, składam i czasami jakieś operacje sobie testuje, ale szczerze mówiąc to nie mam cierpliwości do tego pierdyliarda suwaczków i ustawień - to jest dla mnie sztuka sama w sobie i jak ktoś lubi to może tam spędzić tydzień, a pewnie i więcej. Większość obróbki robię w fotoszopie, starnet do usuwania gwiazd, neat image do redukcji szumu.

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

M76 - Małe Hantle. Jeden z moich stałych obiektów do paczania na zlotach przez duży teleskop - w sumie nie wiem czemu ? Ale sfotografowany przeze mnie pierwszy raz. To mgławica planetarna bipolarna, której podwójna struktura wynika z obecności w jej centrum układu podwójnego odpowiedzialnego za wyrzut materii. Początkowo myślano, że to są dwie mgławice, stąd w katalogu NGC Małe Hantle mają dwa numerki - 650 i 651 ?

09-11.11.2021, Meade ACF 10" f/10, AP CCDT67, EQ6, QHY163M, HaORGB w sumie około 4h materiału, niebo podmiejskie (Bortle 6). Przejrzystość średnia, seeing dobry. 

2021-11-11-M76-1000.jpg.2417312746ad0c31d7088dc96e1e0310.jpg

  • Like 9

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

I ostatnia moja fotka w tym wątku. Cztery lata z Meade szybko minęły, fotony wystrzelone z alfy Centauri w międzyczasie doleciały do Ziemi, a 10 calowa baryłka znalazła nowego amatora, który na pewno nie pozwoli jej próżnować ?

Wodorowy obłok Sh2-168 to jeden z niezliczonej liczby tego typu obiektów we Wszechświecie. Nic więcej o nim nie udało mi się wyszperać poza oceną odległości, która wynosi około 4kpc, czyli około 13 tysięcy lat świetlnych. 

Październik 2021, Meade ACF 10" f/10, AP CCDT67, EQ6, QHY163M, HaRGB w sumie około 5h materiału, niebo podmiejskie (Bortle 6). Przejrzystość średnia, seeing średni. 

2021-10-10-S168-2.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)