Skocz do zawartości

Kupię zestaw do astrofotografii


Rekomendowane odpowiedzi

Od ręki jest do wzięcia na przykład tutaj: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4639_TS-Optics-Imaging-Star-65mm-f-6-5-Quadruplet-Apo-with-field-flatener.html

Będzie bez problemu współpracował z lustrzanką i kamerką.

Z wyważeniem nie będzie problemu, to (bardzo) mała i lekka rurka :)

 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Farmaceuta napisał:

Wlasnie chcialem na polskiej bo nigdy nie mialem okazji kupowac za granica. No ale coz musi byc ten pierwszy raz skoro w Polsce nie ma :)

I jeszcze misiaczki na osłodę od nich dostaniesz :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś stara cena, bo jest wyjątkowo niekorzystna. Te 694 euro w teleskop-express też jest z vatem, nic nie trzeba dopłacać. 

65Q chyba jest ostatnio przeceniony w wielu miejscach, np https://www.astromarket.org/telescopen-5/refractor---apo-5/imaging-star-65mm-f-65-quadruplet-astrograph-5 . Tutaj też już kupowałem i też byłem bardzo zadowolony. 

A na aliexpress też są https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180103100137&SearchText=sharpstar+65q:) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, jolo napisał:

Może to jakaś stara cena, bo jest wyjątkowo niekorzystna.

No - dokładnie - bliżej nie znaczy lepiej. Teraz świat jest malutki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę na refraktor, np https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6194_Astrozap-Dew-Heater-Band-for-2--Eyepieces-and-small-tubes-to-80mm.html

Czym będziesz fotografował? Jeśli Canonem, to wężyk programowalny i albo zasilacz, albo zapasowe akumulatorki. Chyba że będziesz sterował z laptopa, to zamiast wężyka będzie kabelek USB do laptopa.

Jeśli z laptopa, to możesz też sterować montaż z komputera. Albo przez pilota (jeśli to będzie SynScan) albo osobnym kabelkiem, do zrobienia za 50zł, albo do kupienia, np https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8045_Pierro-Astro-USB-HEQ5-Direct-Interface-for-Skywatcher-H-EQ5-Mounts.html

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perseus napisał:

 DarX86 Wykonujesz grzałki? :)

Jak widzę że ktoś potrzebuje, a mam akurat trochę wolnego czasu to tak :) A co, potrzebujesz coś? ;) 

30 minut temu, Farmaceuta napisał:

Dobrze ze powiedziales. Chce zebys mi to zrobil :)

Napiszę na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tayson.82 napisał:

W teleskopy.pl grzałka z dwustopniowa regulacja pewnie będzie za ok 75zl.

Kiedyś były takie tanie za niewiele ponad 100zł, ale już się skończyły i nie ma. A co do filmików, to nie zaczynałbym przygody z pierwszym w życiu refraktorem od demontażu. Szczególnie takim ze zintegrowanym flattenerem. 

22 minuty temu, Farmaceuta napisał:

Panowie ale czy na poczatku juz nie warto kupic jakis okularow itd? Jakies przejsciowki na cannona? Czy praktycznie zestaw jest dobrze wyposazony i nie warto?

Tu masz rację - przejściówkę do Canona jak najbardziej - zapomniałem napisać, bo w końcu nie napisałeś czym będziesz focił. Co do okularów itp, no to już zupełnie inna inność. Poczytaj o powiększeniach, źrenicach wyjściowych, ze względu na lornetkową aperturę to raczej refraktor do szerokich pól pod ciemnym niebem, tak zwany travellerek :)  A przede wszystkim musisz sprawdzić, czy w nim starczy backfocusa na kątówkę 2", czy jedynie 1.25". 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, oczywiście wszyscy Ci z chęcią pomożemy, ale fajnie by było jakbyś podczas pisania tak jak reszta userów używał czasami przycisku "ALT" Naprawdę inaczej (lepiej) się to wtedy czyta .

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo napisał:

A co do filmików, to nie zaczynałbym przygody z pierwszym w życiu refraktorem od demontażu. Szczególnie takim ze zintegrowanym flattenerem.

Oczywiście masz rację. Jednakże pokazuje że takie coś jest w sieci i warto o tym pamiętać. 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Farmaceuta napisał:

Wiec panowie skad polecacie ostatecznie zakupic bo dzis to sie stanie. Wiem ze duzo pytam i wymagam ale jesli mozecie  to prosze o podanie linkow z tego samego sklepu do osprzetu ktory od razu warto dokupic. Pozdrawiam

Nie kupowałeś za granicą, więc zwrócę uwagę, że trzeba mieć kartę kredytową, którą zapłacisz za towar. Albo jakiegoś PayPala.

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolo napisał:

W teleskop-express i astromarket.org płaciłem też normalnym przelewem do UE. 

Tak samo płaci się zakupując towar w GB i Italii. Zresztą chyba we wszystkich krajach UE nawet tych ,,nie eurowych".

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem problem z założeniem konta na niemieckiej stronie bo wymaga jakiegoś VAT ID. Dziś napisałem do teleskopy.pl i powiedzieli że refraktor będzie na nowy tydzień więc poczekam :)
EDIT:

Właśnie odczytałem PW na innym forum astronomicznym, że niebawem pojawi się do sprzedania właśnie HEQ5 z syncscan + ED80 + flattener + wymieniony wyciąg na baader'a o udzwigu ponad kilogram. Właściciel mówi że stan bardzo dobry.
Chciałem APO65Q ale chyba warto to kupić prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Farmaceuta napisał:

Właśnie odczytałem PW na innym forum astronomicznym, że niebawem pojawi się do sprzedania właśnie HEQ5 z syncscan + ED80 + flattener + wymieniony wyciąg na baader'a o udzwigu ponad kilogram. Właściciel mówi że stan bardzo dobry.
Chciałem APO65Q ale chyba warto to kupić prawda?

Zależy oczywiście od ceny, ale według mnie zakup zestawu z drugiej ręki na początek do bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, ktoś wcześniej się szkolił i poskładał elementy w działający komplet. A po drugie w razie nietrafionego zakupu można odsprzedać z niewielką stratą, szczególnie tak popularne rzeczy jak HEQ5 czy ED80. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zestaw o którym pisałem jest już u mnie (HEQ5 + ED80). Czytam pdf'y w dziale "szkoła astrofotografii" ale muszę przyznać, że ciężko weszło mi to po pierwszym przeczytaniu :) Pojawiło się kilka konkretnych pytań :

1) Jak skonfigurować Cannona 450D pod astrofoto. Przeglądałem temat "pojedyncze ujęcia" i jest tam podane ISO oraz czas ekspozycji - więc to już wiem. Jednak chodzi mi o to jak powinny być ustawione pozostałe opcje. Jaki tryb pracy, jaki tryb pomiaru, jaki tryb AF i który punkt AF. Jak ustawić bilans bieli - itd. Domyślam się, że to będzie zależało od tego co fotografuje - a więc obiekty DS takie jak galaktyki i mgławice.

2) montaż HEQ5 posiada 2 śruby do regulacji wysokości. Jedna jest dłuższa druga krótsza. Z tego co się dowiedziałem to dłuższa od przodu -  czyli od prawej patrząc na skale szerokości geograficznej tak?

3) https://www.lightpollutionmap.info  -> moja lokalizacja na tej mapie to 53° 53? 12? N 14° 20? 44? E (obok Świnoujścia). Czy uwzględniając takie natężenie światła miejskiego mam szanse na przyzwoite fotografie mgławic i galaktyk? Czy muszę odjechać gdzieś dalej.

4) chciałem też zapytać jak połączyć kablami cały setup ( od lustrzanki i montażu do laptopa i do kamery guidującej QHY5 MONO) i jakiego programu użyć żeby to wszystko współpracowało - ale chyba jednak jeszcze za wcześnie na to pytanie.

Możliwe, że na niektóre moja pytania nie idzie jednoznacznie odpowiedzieć, albo wiele lat zbieraliście doświadczenie żeby się tego dowiedzieć - mimo to zapytam. Może ktoś podeśle jakiś link lub coś doradzi:)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)