Skocz do zawartości

APOD na FA


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lukost napisał:

Na kwestię "podwójnego" APODa zwracałem Ignisowi uwagę już jakiś czas temu, ale bez rezultatu...

Też o tym pisałem :( Techniczny z dobry miesiąc temu miał się tym zająć....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perseus napisał:

W sumie coś w tym jest, sam raz wszedłem z ciekawości.... zobaczyłem linki tylko i wyszedłem. Spodziewałem się zdjęcia a nie linka :P

Wszędzie pełno tych APOD-ów,u nas ten temat nie cieszy się wielką popularnością,co widać po reakcjach.

Jak dla mnie temat jest zbędny.

  • Like 3

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...nie uważam żeby APOD był zbędny- to jednak dla astrofoto jest ważna strona. Inna sprawa to kwestia prezentacji- obrazek zajmuje miejsce ale w dzisiejszych czasach link obrazka nie zastąpi. Ludzie są za leniwi - najlepszy dowód ile mam zapytań dotyczących jakim sprzętem zostało zrobione zdjęcie Polskiego APODa - a przecież wystarczyło kliknąć na link nad zdjęciem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że APOD to ważna strona dla astrofotografii, podobnie jak jest jeszcze wiele innych ważnych stron. Ale według mnie forum jest miejscem do wymiany poglądów i tworzenia treści, a nie do udostępniania z automatu zawartości innych witryn. Zostawmy to fesjbukowi, tłiterowi i innym dedykowanym serwisom.

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wessel napisał:

Hm...nie uważam żeby APOD był zbędny- to jednak dla astrofoto jest ważna strona. Inna sprawa to kwestia prezentacji

O właśnie i to jest tematem postulatów. Linki dawane z automatu jak dla mnie są troszkę lekceważące. Dawać post ( jeden dziennie) w temacie APOD ale z fotką (fotkami), które przenoszą po kliknięciu do źródełka. Jeśli jestem zainteresowany jakąś to klikam i zagłębiam się w temacie. A tak... sami widzimy jak jest - automat zajmujący miejsce w najnowszych postach po dwa razy w tej samej sekundzie a dzisiaj 3 :(

A co do lenistwa... widać je w wielu tematach na forum. Podajcie mi na tacy, najlepiej natychmiast bo wujek Google jest zbyt czasochłonny :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jolo napisał:

Zgadzam się z tym, że APOD to ważna strona dla astrofotografii, podobnie jak jest jeszcze wiele innych ważnych stron. Ale według mnie forum jest miejscem do wymiany poglądów i tworzenia treści, a nie do udostępniania z automatu zawartości innych witryn. Zostawmy to fesjbukowi, tłiterowi i innym dedykowanym serwisom.

Masz rację. W założeniach zdjęcia APODa są udostępniane po to , aby się nad nimi znęcać. A to że nikomu sęi nie chce to inna sprawa. Patrz post Jacka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że nie jestem sam. To już jest jakaś nadzieja na poprawę sytuacji.
Chociaż jak widzę to...

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

 

to3.thumb.jpg.2cacdf02744acd218989cada3f94df07.jpg

... to nie jestem taki pewien. :) 

A poważnie, jaką wy widzicie formę prezentacji APODa na FA? A może w ogóle chcieli byście się go pozbyć? Ja już swój głos wyraziłem. Banerek podobny do PAPODa. Kto chce sobie kliknie. Ale i bez banerka damy sobie radę. :) Oczywiście musimy być elastyczni i dostosować się do większości, byle by większość nie wybrała obecnej formy prezentacji.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szdom1 napisał:

Oczywiście musimy być elastyczni i dostosować się do większości, byle by większość nie wybrała obecnej formy prezentacji.

No raczej takiej formy jak widać w temacie nikt nie akceptuje - O! przepraszam Admin.
Niedawno były likwidowane (na życzenie Userów 0 bo zaśmiecały) fazy Munia, obrazy ISS, widoki na Słonku... Czy jest sens nowego banerka APODa?.......

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna forma też nie specjalnie mi odpowiada. Proponuję by zrobić taką formę jak ma PAPOD, i jak na AP były APODy. Jeden temat i w nim wrzucanie kolejnych zdjęć. Na forum jestem zwykle codziennie więc mogę się tego podjąć i poświęcić te 2 minuty na wrzucenie zdjęcia i linku itp. A myślę że jak zdarzy się spóźnienie z wrzuceniem nowego, a kolejnego dnia będą dwa pod rząd dodane to też nikt głowy za to nie urwie. 
Więc jak taka forma by ogółowi odpowiadała to biorę to na siebie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarX86 napisał:

Obecna forma też nie specjalnie mi odpowiada. Proponuję by zrobić taką formę jak ma PAPOD, i jak na AP były APODy. Jeden temat i w nim wrzucanie kolejnych zdjęć. Na forum jestem zwykle codziennie więc mogę się tego podjąć i poświęcić te 2 minuty na wrzucenie zdjęcia i linku itp. A myślę że jak zdarzy się spóźnienie z wrzuceniem nowego, a kolejnego dnia będą dwa pod rząd dodane to też nikt głowy za to nie urwie. 
Więc jak taka forma by ogółowi odpowiadała to biorę to na siebie. 

Z tego co się orientuję to nawet nie będzie konieczne bo może iść to z automatu.

Ale ważne ze są jakieś pomysły.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko idzie z automatu i mimo prób poszukiwań sposobu wyłączenia dubli, nie potrafię temu zaradzić. OK oczywiście mogę jutro gdy się dorwę do PC raz na zawsze to wyłączyć. To tylko zależy od Was.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodnie z Waszym życzeniem kanał APODa przed chwilą wyłączyłem. Mówi się trudno - lubiłem zerknąć na poranne obrazki .:(

Ok uszanuję wolę większości...  

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)