Skocz do zawartości

AstroRękawica


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Brak pogody to okazja by przygotować się do wyjścia pod niebo i je zrysować, zastanawiam się co?, a może by tak zapytać Forumowiczów, co by chcieli obejrzeć, może i nawet naszkicować zapraszam do udziału, ołówek w każdym domu się znajdzie. Moja propozycja jest nie tylko dla mnie, również dla Was, ja w niej wezmę udział.
Proponuję by pole walki wybrał ktoś obeznany w astro, wyznaczając kilka obiektów do wykonania szkiców z Nieba Zimowego i Nieba wokół biegunowego lub obiektów z jednego aktualnego gwiazdozbioru, każdy obiekt będzie dobry, obiektów nie niżej jak 15 może 20 stopni siatki azymutalnej. Czas do realizacji szkicu to jak cztery pory roku, teraz gwiazdozbiory zimowe.
Sprzęt użyty, może być od oka nie uzbrojonego do dział największego kalibru, sekundanta nie będzie. By dać wszystkim równe szanse, tu liczę na uczciwość, proponuję by szkice nie pochodziły z archiwów własnych czy też były już publikowane, ważne by były to nowe i aktualne szkice. Uważam, że wyższą poprzeczką jest szkic narysowany w odpowiedzi, "narysuj mi to!" niż szkic wykonany przypadkowo np. bez przygotowania. Daleki jestem od narzucania warunków co mamy szkicować, ale i tak by wykonać szkic potrzebny jest określony i przemyślany plan działania, tu celem jest zachęta do szkicowania obiektów nieba i nie ma to cech konkursu, a przekonasz się, że szkicowanie nie jest gorszym od astro fotografii.
Pomysł nasunął mi się z mojego drugiego hobby, podam przykład: zrobienie łączności z ciekawym krajem, a jest ich ponad 300 (tu kraje liczą się inaczej) i mieć to potwierdzone fizycznie lub coraz częściej elektronicznie, takie potwierdzenie kraju jest moim dokumentem i sukcesem. Tu w astro też nie wystarczy być entuzjastą, fanatykiem czy jak to zwał, moje zainteresowania to astronomia, by to udowodnić, dobrze było by pokazać swoje osiągnięcia, dobrym przykładem są inne dziedziny specjalistyczne astro gdzie dominuje fotografia, proszę nic na siłę, nie koniecznie musisz być w tym najlepszy, to są Twoje szkice, Twoje osiągnięcia i Twoja wewnętrzna satysfakcja - największa z nagród, mimo kiepskich moich zdolności plastycznych wzywam do pojedynku stanę z otwartą przyłbicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)