Skocz do zawartości
Charon_X

Prośba do szukających sprzętu na necie

Rekomendowane odpowiedzi

Może nietypowy nazwa, ale problem nietypowy. Mieszkam teraz w UK (Szkocja) i miałem włamanie do domu gdy byłem w pracy. Ukradli notebooka, 2 pendrivy, canona 350D z 2 obiektywami i co najgrorsze niedawno kupiony moduł wapniowy Lunta. Szczególnie to ostatnie jest ciężkie do sprzedania ot tak jak ktoś nie wie co to jest i może ktoś będzie to próbować wystawić. Może udałoby się w ten sposób namierzyć złodzieja. Niby policja ma to też sprawdzać, ale watro by tez samemu. Jakby ktoś coś zobaczył niech da mi znać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyrazy współczucia Adrian :(
Oczywiście jak zobaczę powiadomię.
Może napisz dokładniej (parametry obiektywów, jaki lapek, jaki moduł lunta), może masz fotki, daj linki jak sprzęt wygląda.

P.S. Wrzuć ten temat na Astropolis i Astromaniaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie nie, to nie to. To jest z 10 stycznia, a włamanie było 11 stycznia. Zresztą najbardziej zależy mi na module CaK, kupione na giełdzie forum UK. To jest coś takiego https://luntsolarsystems.com/product/lunt-calcium-k-modules/ , wersja 6mm. Na pewno będzie sprzedawane bez oryginalnego pudełka, bo to zostało u mnie. Bardzo mało osób to kupuje, a na giełdach to już w ogóle rzadkość. Aha zginęła jeszcze lornetka Tento 10x50 (miała rysę na prawym okularze). Obiektywy to kitowy (bez przedniej zaślepki, tą znalazłem za tapczanem) i jakiś stary 70-200 (chyba) z bagnetem FD. I była nałozona na niego złączka EOS/FD z dodatkową soczewką. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ukradli jeszcze coś cennego? Może było wprost przeciwnie. Może złodziej doskonale wiedział po co przyszedł, a części komputerowe zabrali dla zmyłki i że można je łatwo opchnąć lub samemu wykorzystać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokumenty i trochę papierów. Chociaż cel był inny, resztę wzięli jako niewielkie i przypuszczalnie coś warte do opchnięcia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Że takie cholerstwo po Ziemi jeszcze łazi! Zaraza normalnie! Oby jak najszybciej draństwo trafiło w ręce sprawiedliwości! Współczuje straty! Pozdrawiam!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 12.01.2018 o 18:20, jolo napisał:

Daj (albo poproś kogoś może żeby dał) ogłoszenie na http://www.astrobuysell.com/uk/propview.php że kupisz taki moduł CaK. 

Hmm, nie mam konta tam, fajnie jakby był  to ktoś inny napisał, najlepiej jakby miał już konto jakiś dłuższy czas. I najlepiej z UK, aby złodziej nie nabrał podejrzeń. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze że wrzuciłeś link do sprzętu bo niewiele osób wie jak taki moduł wygląda, czasem przeglądam e-bay i astrogiełdy to będzie się miało podobne aukcje na uwadze. Sugeruję wysyłać podejrzane aukcje na PW do Charona i neich sprawdza, bo kolega Kris to odleciał trochę za daleko w przestrzeń kosmiczną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 13.01.2018 o 20:59, Charon_X napisał:

Hmm, nie mam konta tam, fajnie jakby był  to ktoś inny napisał, najlepiej jakby miał już konto jakiś dłuższy czas. I najlepiej z UK, aby złodziej nie nabrał podejrzeń.

Mam konto na astrobuysell od jakiegoś czasu. Mogę wystawić ogłoszenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta