Skocz do zawartości

Omegon Montaż Mini Track LX2, SET


Palacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

mam pytanie czy ktoś może używał tego montażu , mógłby coś więcej powiedzieć czy warto ?

https://www.astroshop.pl/kamera-gora/omegon-montaz-mini-track-lx2-set/p,56106

jest jego reklama w styczniowej astronomii .

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jeszcze go nie ma w sprzedaży , zasugerowałem się opisem w linku,

do wizuala wydaje mi się że się nie nada- słaby udźwig, ale na spacerki z aparatem piękna sprawa , choc te zdj. na stronie to chyba trochę na wyrost aż się nie chce wierzyć . Pozdrawiam.

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, żadnego zasilania sama mechanika ,to naprawdę wydaje sie dobra alternatywa dla dzisiejszych mini montaży  .

poważnie się zastanawiam nad sprawdzeniem go :) .

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Też czekam na ten montaż. Mam sporo obaw. Jest gdzieś wersja lx nie sygnowana przez omegon'a a to fotki z Astrobin tą wersją

https://www.astrobin.com/gear/17888/minitrack-minitrack-lx-by-cristian-fattinnanzi/

 

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Skusiłem się i zamówiłem mini tracka koło maja/czerwca, ale chyba jest dość popularny, bo przyszedł dopiero w lipcu, a przetestowałem go na wyjeździe wakacyjnym na początku sierpnia. Jestem dość mocno początkujący... niemniej zamieszczam poniżej kilka uwag z użytkowania.

Na facebook'u jest publiczna grupa użytkowników (https://www.facebook.com/groups/445728915521396/). Jest tam sporo zdjęć wykonanych przy uzyciu mini track'a. Polecam jej przewertowanie.

Używałem mini track'a lx2 (dalej po prostu: lx2) na statywie Manfrotto 055XPRO i głowicy XPRO-3W, która służyła za klin paralaktyczny. Jak dla mnie wszystko było spasowane i wystarczająco sztywne. Na lx2 wieszałem Nikona D7100 z Samyangiem 16mm i fishem 8mm tej samej firmy. Aparat był przymocowany do głowicy kulowej z kompletu lx2 (głowica Omegon OM8 Pro) i jej zakup okazał się bardzo rozsądny (w komplecie była też sporo tańsza) - przede wszystkim podstawa ma średnicę pasującą do lx2, podczas gdy moja głowica kulowa Manfrotto ma większą podstawę, która wychodziłaby poza obrys i zasłaniała / przeszkadzała w ustawianiu na polarną. Co do ustawiania na polarną - w ogóle nie używałem dołączonej rurki, a adaptera na zielony laser. Na grupie facebookowej od niedawna Cristian promuje swoje rozwiązanie, ale był tam też kontakt do innego Włocha, który wydrukował z plastiku i wysłał mi adapter (w sumie kosztowało mnie to ok. 20EUR). Ustawianie na polarną z tym adapterem to moment, no i jest to niesamowicie wygodne (zerkanie przez rurkę i ustawianie głowicy bez mikroruchów pewnie byłoby bardziej problematyczne). 

Sam lx2 wygląda na solidnie wykonanego. Z mankamentów wymieniłbym brak skali na pokrętle - fajnie byłoby wiedzieć na ile mniej więcej czasu przekręcam "budzik". 

Co do wyników i zdjęć... cały czas sobie je obrabiam, mogę podesłać chętnym jakieś NEFy... natomiast:

- dla 16mm (kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 24mm dla pełnej klatki) trochę nie trafiłem z ostrością i gwiazdy są nieco plackowate... natomiast maksymalnie naświetliłem 4 minuty i nie widzę żeby gwiazdy były pojechane

- dla 8mm fisheye'a zrobiłem klatkę ponad 3 minutową i też nie widzę pojechanych gwiazd

Patrząc na zdjęcia na fejsie, niektórzy wyciskają z lx2 sporo więcej.

Ogólnie jak na urządzenia dla początkującego lx2 spisał się całkiem nieźle (tzn. ja jestem zadowolony).

Pzdr,

Marcin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)