Skocz do zawartości

ANKIETA DODATKOWA IV EDYCJI KONKURSU ASTROFOTOGRAFICZNEGO im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO 2017r.


Która Waszym zdaniem astrofotografia zasługuje na zdobycie 2 miejsca w Konkursie Astrofotograficznym im. Heńka Kowalewskiego 2017r.  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która Waszym zdaniem astrofotografia zasługuje na zdobycie 2 miejsca w Konkursie Astrofotograficznym im. Heńka Kowalewskiego 2017r.

    • 1. Łukasz Socha - Melotte 15 i WeBo1.
    • 2. Łukasz Sujka - Wenus w UV - ewolucja fazy i rozmiaru.

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu otrzymania jednakowej ilości głosów przez dwie prace w Ankiecie roku 2017
serdecznie zapraszam Państwa do udziału w ankiecie dodatkowej, która wyłoni II i III miejsce
w IV Edycji Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego.

Do wyborów stają dwie poniższe prace, które uzyskały po laureatce największą i jednakową ilość głosów Jurorów.

Głosujemy na jedną z prac, które są zamieszczone w ankiecie alfabetycznie - nazwiska Autorów (inicjały są identyczne :) ).

Głosują oczywiście pełnoprawni Forumowicze FA (minimum 5 postów) i zarejestrowani na FA na miesiąc przed rozpoczęciem się ankiety głównej.

Ankietę rozpoczniemy 22.01 o godzinie 09:00 a zakończymy 28.01.2018r. o godzinie 09:00.

 

  1.  Łukasz Socha - Melotte 15 i WeBo1.

Kwiecień 1.jpg

 

2.  Łukasz Sujka - Wenus w UV - ewolucja fazy i rozmiaru.

Laureat luty2.jpg

 

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Forumowiczki i Forumowicze FA, troszkę automat wysyłający zaproszenia do głosowania się pomylił dlatego otworzyłem temat o dzień wcześniej.

Serdecznie zapraszam do Ankiety Dodatkowej rozstrzygającej miejsce 2 i 3 Konkursu Henia.

Głosują oczywiście pełnoprawni Forumowicze FA (minimum 5 postów) i zarejestrowani na FA na miesiąc przed rozpoczęciem się ankiety głównej.

Ankietę zakończymy 28.01.2018r. o godzinie 09:00.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wessel napisał:

Albo mnie się zdaje albo wtorek 29.01  to dopiero jutro?

Dokładnie tak - nie mylisz się Maćku :)
Ale pozwól, że pod spodem zacytuję samego siebie z pierwszego postu pod ankietą.

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

Szanowne Forumowiczki i Forumowicze FA, troszkę automat wysyłający zaproszenia do głosowania się pomylił dlatego otworzyłem temat o dzień wcześniej.

Serdecznie zapraszam do Ankiety Dodatkowej rozstrzygającej miejsce 2 i 3 Konkursu Henia.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ex aequo bo naprawdę trudno się zdecydować ;) ale wybrałem i zagłosowałem.

  • Like 1

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...Już się trochę pogubiłem w tych konkursach... ;) Nie pamiętam, czy we wszystkich głosowałem... :( Prace konkursowe są świetne i gratuluję autorom prac. Jeśli prowadzący te konkursy prowadzą statystykę kto głosował i w jakim konkursie, to proszę o info na priv, gdzie powinienem jeszcze zagłosować. Dzięki :)

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krisq napisał:

Hm...Już się trochę pogubiłem w tych konkursach... ;) Nie pamiętam, czy we wszystkich głosowałem... :( Prace konkursowe są świetne i gratuluję autorom prac. Jeśli prowadzący te konkursy prowadzą statystykę kto głosował i w jakim konkursie, to proszę o info na priv, gdzie powinienem jeszcze zagłosować. Dzięki :)

Jest Kolega jednym z sumienniejszych Forumowiczów i do tej pory głosował zawsze :)
Jeszcze trzeba raz zagłosować w powyższej ankiecie, która rozstrzygnie o 2 i 3 miejscu w IV edycji Konkursu Henia - poprzednia ankieta zakończyła się remisem dla powyższych prac.
Do dzieła :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wessel napisał:

Albo mnie się zdaje albo wtorek 29.01  to dopiero jutro?

 

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

Dokładnie tak - nie mylisz się Maćku :)

Chyba jednak Panowie obaj jesteście w błędzie, jutro zaledwie 23.01 Cool

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek E. napisał:

Szanowne Forumowiczki i Forumowicze FA, troszkę automat wysyłający zaproszenia do głosowania się pomylił dlatego otworzyłem temat o dzień wcześniej.

Serdecznie zapraszam do Ankiety Dodatkowej rozstrzygającej miejsce 2 i 3 Konkursu Henia.

Głosują oczywiście pełnoprawni Forumowicze FA (minimum 5 postów) i zarejestrowani na FA na miesiąc przed rozpoczęciem się ankiety głównej.

Ankietę zakończymy 28.01.2018r. o godzinie 09:00.

Jestem na forum od 25.10.2017 i intensywnie zapoznaje się z treścią. Nie mam nic merytorycznego do dodania (na razie:)). Nie chce zaśmiecać wątków a chętnie bym zagłosował.

  • Like 1

SW 150/750, EdgeHD 8", QHY163M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miron napisał:

 

Chyba jednak Panowie obaj jesteście w błędzie, jutro zaledwie 23.01 Cool

A cholerka bo Maciek mi namieszał Crazy. Ponad wszelką wątpliwość (sprawdziłem na internetach ;) ) dzisiaj jest 22.01.2018r. i zaczęliśmy wcześniej o jeden dzień głosowanie.
Zakończymy planowo (chyba ze jakaś duuuża asteroida nam przypierniczy) w niedzielę to jest 28.01.2018r. o godzinie 09:00 :)

1 godzinę temu, pavelm napisał:

Jestem na forum od 25.10.2017 i intensywnie zapoznaje się z treścią. Nie mam nic merytorycznego do dodania (na razie:)). Nie chce zaśmiecać wątków a chętnie bym zagłosował.

Kolego Szanowny - przykro mi bardzo, że nie możesz zagłosować :( , tak było postanowione w Regulaminie Konkursu i nie mogę zrobić wyjątku.
Serdecznie zapraszam do aktywnego uczestnictwa w życiu naszego forum i wtedy bez problemu Kolega będzie mógł głosować i w ankietach miesięcznych i w następnej rocznej kończącej V edycję konkursu astrofotograficznego :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, bardzo trudny wybór miałem, ale w końcu oddałem głos.:)

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nas mało w porównaniu z ankietą główną. Do pracy Szanowne Jurorki i Szanowni Jurorzy :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, walaand75 napisał:

Ile musi być procent głosujących w porównaniu do głosowania głównego, żeby ustalić końcową kolejność? Może wprowadzić ex aequo, jeśli w dodatkowej ankiecie będzie mało głosów?

Tu nie potrzeba procentów. Jeden głos może zdecydować, która praca zajmie II, a która III miejsce w IV edycji Konkursu Henia :)
Na razie niezły horrorek ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli padł remis powinno być II dla obydwu prac... zwróćcie uwagę na precedens: załóżmy że mamy  w konkursie 10 uczestników i wszyscy mają jednakową liczbę głosów - wg zaproponowanych reguł praktycznie trzeba powtórzyć całe głosowanie .... a co jeśli nikt nie zmieni swojego zdania? prościej chyba uznać, że mamy 10 I miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ggrzes napisał:

moim zdaniem jeśli padł remis powinno być II dla obydwu prac... zwróćcie uwagę na precedens: załóżmy że mamy  w konkursie 10 uczestników i wszyscy mają jednakową liczbę głosów - wg zaproponowanych reguł praktycznie trzeba powtórzyć całe głosowanie .... a co jeśli nikt nie zmieni swojego zdania? prościej chyba uznać, że mamy 10 I miejsc.

Twoim zdaniem może tak Szanowny Grzegorzu, niemniej obowiązuje nas Regulamin Konkursu zatwierdzony w grudniu 2016r. - przeczytaj dobrze od 6 punktu, taka sytuacja jak zaistniała jest przewidziana.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jacek E. napisał:

Twoim zdaniem może tak Szanowny Grzegorzu, niemniej obowiązuje nas Regulamin Konkursu zatwierdzony w grudniu 2016r. - przeczytaj dobrze od 6 punktu.

drogi Jacku, wszystko się zgadza ... przystępując do głosowania, po zapoznaniu z regulaminem, nie dyskutuję z poszczególnymi jego zapisami, zwłaszcza tymi hipotetycznymi. Natomiast jeśli zachodzi określony przypadek jest moment i pretekst do dyskusji (i tak to traktuj - dyskusja na temat 6 pkt. regulaminu). No bo co my biedni zrobimy jak w dogrywce padnie remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ggrzes napisał:

 No bo co my biedni zrobimy jak w dogrywce padnie remis.

Powtórzymy ankietę :)
Zapraszam do głosowania.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)