Skocz do zawartości

IC 59 i IC 63


Rekomendowane odpowiedzi

To taka zajawka fotki, bo nie miałem kiedy skończyć Ha a nie wiem czy uda się w tym sezonie.

Veloce RH200 i ATIK ONE 9M na ASA DDM 60.

LRGB: 60:60:60:60, Ha : 4 godziny. Będzie minimum 8 godzin. Niedomiar Ha widać po ostrych krawędziach mgławicy Ha , brakuje odstępu od szumu.

 

BGliMSm0Wdx6_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołożone tylko 2 godz 20min Ha, a różnica jest znacząca porównując do poprzedniej wersji. Kończysz na dobre czy dozbierasz jeszcze następnej zimy?
Ja stoję w miejscu, ostatni pogodny wieczór wykorzystałem na foto Munia. Jeszcze nie składam broni, ale z każdym kolejnym dniem okienko do focenia tego obiektu zmniejsza się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum Spirit zapytał o skale trudności, pozwól że zacytuję samego siebie:

Obiekt bardzo trudny, to już moje chyba czwarte podejście. Jakoś w końcu to wygląda ale to o wiele więcej godzin niż jakikolwiek inny obiekt.Tu są dwie trudności: halo od gammy i zakładka mgławicy z tym halo. Co praca to inaczej to wygląda. A co do obróbki gammy to też, co kto lubi. Mnie się podoba tak jak zrobiłem, niedawno Antoni pokazał inne podejście - prawie punktową gwiazdę. I tak i tak jest dobrze a w końcu ważne co to lubi.

Bardzo mi nie pasują przejścia tonalne pomiędzy mgławicą a czystym kawałkiem nieba. Ja wiem, że to tam tak wygląda, ale jest jakies takie za ostre. W celu uniknięcia takiego wrażenia ten obrazek ma celowo podniesiony poziom czerni.

Kończę , mam już setup zmieniony pod inny obiekt :)

EDIT: Nie będę ukrywał : nie.podoba mi się.to zdjęcie. Wezmę się za niego jeszcze raz, za chwilę. Kluczowa jest obróbka Ha tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczak podoba mi się... Kolory gwiazdek i szczegóły mgławiczki tylko cholerka ten fiolet... i w mgławicy i wokół gwiazdki..... Troszkę dla mnie za mocny/intensywny, drazniacy....
Chyba odcienie niebieskiego by pasowały :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dbałem o to , żeby fioletu nie było. Na moim monitorku IPS nie ma, profil sRGB. Kalibrowany co miesiąc- może ktoś potwierdzić ten fiolet wskazany przez Jacka??? Oczywiście ktoś kto nie ogląda tego na wyświetlaczu smarkfona, tylko na przyzwoitym monitorze?

Bo o ile mogę podyskutować o odcieniach mgławicy o tyle halo gammy jest ewidentnie granatowe! RGB pokazuje 50:50:100 no to nie może chyba być fioletowe?Tu jest wzornik - on jest fioletowy?

rgb.jpg.2f80aba6ee20016898f80f0ac359e6cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest chyba dobry... też kalibrowany - 24" Samsung SyncMaster ileśtam - przeglądam w rozdzielczości 1929 x 1200 profil również sRGB. Mam dość mocny fiolet i tyle...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

To ja już nic nie rozumiem - halo wpada w fiolet a mgławica nie? 

Jacek,  ja nie neguję ze ty widzisz fiolet tylko zastanawiam się gdzie jest błąd?

Ja widzę szczególnie tu gdzie strzałki:

Fiolet.thumb.jpg.fb6a4a855119ac29b391b90e33b64fbb.jpg

Na pierwszej fotografii - pierwszy post nie wysiepuje.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)