Skocz do zawartości

Convert color w maxim dl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z olympusem om-d e-m 10II i konwersją klatek mono do kolorowych w maxim dl? Chodzi mi konkretnie o ustawienia Scaling % dla camera Generic RGB. Offsets to raczej na pewno X 1 Y 1. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Dodam tylko, że w Photoshop klatki otwierają się w prawidłowych barwach. Dodał bym fotkę ale to dopiero od 5 postu można:)

 

SW 150/750, EdgeHD 8", QHY163M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jolo napisał:

Może posiadacze kamerek QHY163C albo ASI1600C którzy używają Maxima coś doradzą? To w końcu ta sama matryca. 

Ja używam kamerki QHY163C i u mnie to wygląda tak:

5a6a1ad8a0b13_Beztytuu.jpg.5f6e856d86a24c3ad8a5e403ea7ef005.jpg

Oczywiście wartości wpisane do Background Level dotyczą obrabianego zdjęcia.

  • Thanks 1

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj sprawdziłem metodę i według mnie jest idealna :)
Zawsze miałem mały problem akurat z zielonym kolorkiem gdy fotografowałem czy niemodyfikowanym Canonkiem 350D, czy kolorowym SBIGusiem ST2000 czy teraz QHY183.
Wczoraj na ,,dobrych" klatkach (pogoda ideał) spróbowałem - REWELACJA :)
Konwert robię zawsze (tak się przyzwyczaiłem) w Nebulosity z automatu. Po kliknięciu w zakładkę pokazuje się rameczka z parametrami - gdy się zignoruje robi ustawienia RGB równe 100 dla każdego kanału i tu zawsze z mojego miasta była przewaga zieleni :(
Pobawiłem się ustawieniami i wreszcie mam klatki o zrównoważonych kolorkach po konwercie :)
Nie podaję swoich ustawień bo nie chcę sugerować. To zależy od sprzętu i warunków oczywiście. Pokombinować jednak warto - mniej stresu na początku - gdy zobaczymy kolor i mniej wygibusów z TIFem gdy wrzucimy go już do PSa :)
Pod spodem spedeefiłem tutka Lorenzo.

Color balance in DSLR.pdf

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek E. przypiął ten temat
  • 1 miesiąc później...

W ASI1600 i QHY163 jest ta sama matryca.

Na Forum QHYCCD:

http://qhyccd.com/bbs/index.php?PHPSESSID=4k505chc20la1i8n8k4j7ncn60&topic=5599.msg29672#msg29672

podają, że X=1 i Y=1. 

Ja stosuję takie ustawienia (patrz mój post kilka postów wyżej) i są OK.

  • Like 1

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)