Skocz do zawartości

ANKIETA ROKU w KONKURSIE ASTROFOTOGRAFICZNYM im. HEŃKA KOWALEWSKIEGO na ASTROFOTOGRAFIĘ 2018 ROKU FORUM ASTRONOMICZNEGO.


Ankieta Roku 2018 Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.  

119 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która praca zasługuje na Astrofotografię Roku 2018.

    • 1. Szymon Gala - NGC2264
    • 2. Maciej Kapkowski - NGC 7293 Eye Of God aka Helix
    • 3. Paweł Koczon - Orion na szeroko.
    • 4. Marek Setlak - Integrated flux nebula.
    • 5. Dariusz Nowakowski - Galaktyka M94.
    • 6. Paweł Oleksiak - Rosette Nebula.
    • 7. Maciej Zakrzewski - M 106.
    • 8. Łukasz Sujka - NGC4631 - Galaktyka Wieloryb.
    • 9. Marek Setlak - Antares i Rho Oph.
    • 10. Piotr Dzikowski - Droga Mleczna.
    • 11. Łukasz Sujka - M64 - Czarne Oko.
    • 12. Łukasz Sujka - Mars.
    • 13. Maciej Kapkowski - Pierścień Galaktyk w Łańcuchu Markariana. 
    • 14. Jarosław Burczyński - Cygnus Wall.
    • 15. Łukasz Szczepański - M 100
    • 16. Tomasz Galian - Księżyc w projekcji afokalnej z detektorem oddalonym od okularu. 
    • 17. Damian Demendecki - Jasny bolid z roju Perseidów.
    • 18. Tomek Zwoliński - Burza z ok 80km podczas całkowitego zaćmienia Księżyca.
    • 19. Damian Demendecki - Jasny bolid z roju Perseidów.
    • 20. Łukasz Socha - 21P Giacobini-Zinner z Sercem i Duszą. 
    • 21. Łukasz Socha - M27 Hantle
    • 22. Tomek Zwoliński - East Veil
    • 23. Łukasz Socha - Abell 61.
    • 24. Ireneusz Nowak - NGC1499<-->M45.
    • 25. Tomek Zwoliński - M33 z mgławicami wodorowymi.
    • 26. Michał Kwieciak - Księżyc - mozaika.
    • 27. Łukasz Szczepański - NGC 2237.
    • 28. Maciej Kapkowski - Mgławica Niedźwiedź Polarny.

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 26.01.2019 o 08:00

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Ciekawska napisał:

Obiecuję, że zagłosuję, ale póki co za każdym razem, gdy oglądam te piękne fotografie, tak samo nie mam pojęcia co wybrać, więc pozwolę jeszcze sobie na kilka dni namysłu  :) 

Tylko pamiętaj, że sobota blisko.... szczególnie w czasie sesji czas popitala jak światło.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek E. napisał:

Tylko pamiętaj, że sobota blisko.... szczególnie w czasie sesji czas popitala jak światło.

Pamiętam pamiętam, mam nawet cały czas otwartą jedną kartę w przeglądarce z tym tematem, żeby mi przypadkiem nie uciekło O:) 

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 12:56, Ciekawska napisał:

Obiecuję, że zagłosuję, ale póki co za każdym razem, gdy oglądam te piękne fotografie, tak samo nie mam pojęcia co wybrać, więc pozwolę jeszcze sobie na kilka dni namysłu  :) 

Mam podobnie? już kolejny raz przymierzam się do oddania głosu i chyba pierwszy raz nie moge się zdecydować. Dobrze że zostało jeszcze kilka dni ?

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Szanowni Jurorzy... Równo piwa naważyliście. Teraz trzeba je wypić :)

Dziękuję Jolo za dopilnowanie końca bo mnie nagły wyjazd służbowy od FA odsunął. W ciągu góra 3 godzin opracuję dogrywkę a statuetki będą musiały poczekać.

Niemniej WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA SZANOWNYCH JURORÓW - tyle nas jeszcze nie było przez V lat. :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę Państwa poinformować,

że na podstawie przeprowadzonej w dniach 12.01 - 21.01.2019r Ankiety Roku 2018.

1833508656_AR20181.thumb.JPG.c523c5ef0b01450c30eeeaccc4be9553.JPG

Laureata, czyli Astrofotografii Roku 2018 nie wyłoniono. Jedynie 3 i 4 miejsce.
Dlatego została utworzona dodatkowa ankieta, która wyłoniła zwycięską Astrofotografię Roku 2018.

Uzup.thumb.JPG.6759a6fad2dac80f2ca662afcebf7760.JPG

Na podstawie powyższych ankiet stwierdzam, że Jurorzy wybrali zwycięzcę rocznych zmagań o Astrofotografię Roku 2018 FA
w Konkursie im. Heńka Kowalewskiego.

 

Miss AstroFoto - Zwycięską pracą okazała się astrofotografia Kolegi Damiana Demendeckiego

fireball3m.jpg

Kolega Damian otrzymuje nagrodę w wysokości  1500,00 zł , której sponsorami są Kolega Dawid (Perseus), Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Mirek (miron), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

1544988038_2statuetka.thumb.JPG.c33fd4910dc9a82c3bdad1b8f04d525e.JPG

 

I Wice Miss AstroFoto - Drugie miejsce za swoją fotografię zdobył Kolega Łukasz Szczepański

!Final_NGC2246-HST_v3_lesscolor_lesshalo_FA_1920px.jpg

Kolega Łukasz otrzymuje nagrodę w wysokości 1250,00 zł  zł, której sponsorami są: Kolega Dawid (Perseus) i Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

2080356014_1Statuetka.thumb.JPG.7d50c0c4931bb5c3246d28b55ef10018.JPG

 

II Wice Miss AstroFoto - Trzecie miejsce zajęła praca Kolegi  - Tomasza Galin

zacmienie ksiezyca.png

Kolega Tomasz otrzymuje nagrodę w wysokości 950,00 zł zł, której sponsorami są: Kolega Dawid (Perseus) i Kolega Paweł (Energetyk), Kolega Łukasz (jolo), Kolega Michał (Szklarz) i Kolega Maciej (wessel) oraz statuetkę Forum Astronomicznego.

37579387_3statuetka.thumb.JPG.61e8b58471da4f058e21fd0d7210865d.JPG

 

III Wice Miss AstroFoto - Czwarte miejsce zajęła praca Kolegi  Marka Setlak

2L.jpg

Kolega Marek otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Kolegę Jacka (Jacek2) - Obrotowy zmieniacz okularów.
 

Rewolwer.png.22873e63357d52e94ba25e0221fe54a2.png

Jednocześnie pragnę Państwu przypomnieć, że każde 4 miejsce w naszych zmaganiach miesięcznych Henia otrzymuje nagrodę Jacka (Zielu) w postaci półkuli Księżyca jako 2" zaślepki.

 

Zmieniacz.png.d3149f5f2e72c11982b65bd225f03590.png


Bardzo Was proszę Szanowni Laureaci (zdobywcy 4 punktowanych miejsc) o jak najszybsze przesłanie swoich prac w jak najlepszej rozdzielczości do naszego Patrona Medialnego ASTRONOMIIna adres: [email protected] - temat: Finał V Edycji Konkursu Heńka Kowalewskiego - miejsce.....

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo - Serdecznie Gratuluję Laureatom V Edycji Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego :)

Serdecznie Gratuluję również wszystkim, których prace znalazły się w naszym finale.
Serdecznie gratuluję również wszystkim uczestnikom naszego konkursu od pierwszego do ostatniego dnia trwania V Edycji Konkursu.

Wielkie ukłony dla naszych Jurorów :)  Szczególnie w finałach było nas naprawdę dużo, choć moim marzeniem jest liczba co najmniej 200 w każdej ankiecie :)

Szanowne Userki i Szanowni Userzy - pogratulujmy naszym Artystom :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, dla finalistów rocznych i dla wszystkich autorów zdjęć. Chyba jeszcze nigdy na pudle rocznym nie mieliśmy takiego zróżnicowania :) Z tego też powodu gratulacje dla Jurorów - wybór był zdecydowanie niełatwy, o czym świadczyło wyrównane głosowanie w finale i konieczność dogrywki.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za głosy oddane na moje zdjęcie - naprawdę przełom roku dostarczył mi wiele wrażeń, nie spodziewałem się, że moja praca zostanie w taki sposób wyróżniona. Dziękuję i oczywiście gratuluję również wszystkim autorom zdjęć, w szczególności zwycięskiej pracy. Czystego nieba w 2019 ;)

  • Like 1

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować za to wspaniałe wyróżnienie, w najśmielszych wyobrażeniach nie spodziewałem się, że ta fotografia zajdzie tak daleko. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nią swoje głosy. Gdy meteor w ciszy przecinał czarne, bieszczadzkie niebo, nie miałem czasu pomyśleć swojego życzenia. Ba, nawet gdybym miał wtedy na to głowę i bym to uczynił, prawdopodobnie i tak stałoby się odwrotnie jak zamierzałem. Te kilka miesięcy były dla mnie bardzo trudne. Gdy w połowie sierpnia niebo traciło jedną z gwiazd, ja też traciłem swoją gwiazdę. Tylko tyle chciałem nadmienić, to zdjęcie jest dla mnie więcej niż tylko fartem roku, udaną fotką jasnego meteoru, kiepskim ujęciem wiaty z parkingu. Daleko mu do pieczołowicie dopracowywanych dzieł przez wiele nocy powstających z użyciem wyrafinowanego sprzętu i długich godzin obróbki. To była zupełna odwrotność: improwizacja, szaleństwo, desperacja. I czas osobistej refleksji. Tym bardziej chciałbym podziękować wszystkim, którym to zdjęcie spodobało się najbardziej ze wszystkich w roku 2018, to na prawdę pomaga odbudować wiarę w siebie!

  • Like 4
  • Sad 1

14.7" F/5 Quartz | E21 | E10 | E6 | Lumicon UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, wybór był trudny, ale to pokazuje poziom i różnorodność prac w tej edycji. Przyznam, że najbardziej zazdroszczę Tomkowi za fotkę Munia, bo sam chciałem zrobić takie ujęcie, ale długo nie miałem żadnego okularu, a później o tym pomyśle zapomniałem :)
Jeszcze raz gratulacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Wam Wszystkim oby więcej tego typu pięknych owocnych prac widniało w naszym konkursie, aby każda i każdy uczestnik dumą pokazywał swoje prace, może ktoś napisze, jaką pracę, no cóż każdy z nas wykonuje swoją dobrą pracę tu na tym Forum Astronomicznym, zrobienie zdjęć takich jak widziałem to naprawdę wcale nie jest łatwo, zaś dla nie zdecydowanych proszę Was byście brali udział w różnych konkursach szczególnie tych Astronomicznych. Ja już nawet zapomniałem, kiedy to ostatnio coś wygrałem, Wygraną jesteśmy my wszyscy, bo to jest nasze Forum i dla nas. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszych konkursach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim zakwalifikowanym do finałowej batalii o fotografię roku 2018. Dzięki Waszej pracy zawsze mam niepowtarzalne tapety w moim komputerze, a przez to, że często zawartość ekranu jest wyświetlana na projektorze to duża liczba osób widzi Wasze prace i często jest to temat krótkiej rozmowy.

Oczywiście nie wykorzystuje ich komercjalne, tylko dla własnej przyjemności i za to Wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie,  że dopiero teraz zabieram głos.

Chciałbym w imieniu Forum złożyć najszczersze gratulacje Zwycięzcom konkursu oraz Zwycięzcom poszczególnych etapów.

Hylę czoła przed Waszym talentem, ogromem pracy jaki włożyliście w Wasze fotografie oraz samozaparciem i cierpliwością  jaką się wykazaliście.

Wasze zdjęcia to naprawdę najwyższa światowa jakość. 

Chciałby podziękować też wszystkim uczestnikom konkursu za udział i ukazanie nam piękna Wszechświata, co tak pięknie przekłada się na popularyzację astronomii.

Opiekunowi konkursu  zaś dziękuję  za sprawne przeprowadzenie kolejnego etapu.

 

Cóż wypada mi tylko zaprosić do aktywnego udziału w kolejnym etapie 2019, który już zresztą trwa.

 

Pozdrawiam Admin FA

 

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, za wyzielenione zdanie z cytatu artykułu Admin powinien Cię Honorowym Członkiem FA uczynić :)

,,Świetlista smuga z wolna zaczęła rozpraszać się w atmosferze. ? wspomina Damian Demendecki. ? Podjęty trud, błysk szczęścia i zdjęcie niezwykle jasnego meteoru zostało Astrofotografią Roku 2018 w konkursie im. Heńka Kowalewskiego, który jest organizowany przez najzacniejsze polskie forum pasjonatów astronomii - Forum Astronomiczne www.forumastronomiczne.pl "

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)