Skocz do zawartości

Nowy termin zlotu jesiennego


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z przyczyn niezależnych od nas zlot nie może odbyć się we wrześniu (13-16) , ze swej strony proponuję termin 4-7 październik 2018.

Tamtego terminu po prostu nie ma i nie bierzemy go pod uwagę. Proszę zatem nie komentujcie tego i nie wieszajcie na nikim kotów. Prosił mnie o to Pan Leszek i bardzo przepraszał, ale popełnił błąd w rezerwacjach.  Ja ze względu wieloletnią współpracę  pójdę p. Leszkowi na rękę.

Jeśli macie inne propozycje na termin zlotu jesiennego podzielcie się, jednak nie bierzemy pod uwagę terminu   (13-16.09.2018 r.)

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tydzień wcześniej, tj. 6-9 września?
Nów wypada 9. a Księżyc 2-3 dni przed nowiem wielkiej krzywdy nie wyrządzi - chyba tylko pierwszej nocy zetnie obserwacje ok. 2:00. Każdej kolejnej nocy będzie znacznie lepiej.
Dodatkowa zaleta jest taka, że łatwiej będzie o skuteczne polowanie w rewirze letnim.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatane :( Niestety 6-9 służbowo nie mogę... No przeca wszystko było ustalone, kto dał miejsca gdzie się plecy kończą???? Jakieś jaja :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERMIN JEST WCIĄŻ RUCHOMY! Nikt nie dał ciała, nie ma żadnych pleców. To mój gest na prośbę Leszka, który się zamotał!

To może być każdy dzień w październiku lub wrześniu tylko nie, (13-16.09)

T jest naprawdę spora otchłań czasu i nie wierze, że nie można się do niej dostosować.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ignisdei napisał:

TERMIN JEST WCIĄŻ RUCHOMY! Nikt nie dał ciała, nie ma żadnych pleców. To mój gest na prośbę Leszka, który się zamotał!...

Kiedyś zamotał się z grzybiarzami oddając im pokój w czasie trwania zlotu, teraz to. Robert, ludziska mają pracę nie każdy może pozwolić sobie na zmianę terminu. Mnie może się uda bo mam taki charakter pracy ale inni? chyba nie po to coś jest ustalane prawie rok wcześniej. :(  Druga sprawa ten termin był chyba najbardziej optymalny pod względem Księżyca. Szkoda, że tak wyszło.

1 godzinę temu, Anva napisał:

A ja myślę że trzeba by pomyśleć o jakiejś nowej miejscówce,coraz więcej problemów w Zatomiu.
Zatom się nam kończy.

Coś w tym jest - niestety. :(

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatom to nie tylko miejscówka, to masa wspomnień i dobrych relacji. Dla mnie jako organizatora to przede wszystkim spora i sprawdzona baza logistyczna oraz negocjowane ceny.

Zatom doceniamy np. organizując letnie zloty w Bieszczadach.  Gdzie czasem  jesteśmy marginalizowani, źle traktowani  i nierozumiani. Z nostalgią wspominając wtedy np dobre , zatomskie czasy, gdzie wszyscy czekają na przyjazd "gwiazdorów" 

Wszytko w Zatomiu jest elastyczne i ustalane na zasadzie gentlemen's agreement. Łatwo napisać "zmienić miejscówkę". Ale Zatom to coś więcej niż miejscówka. To wizytówka FA. Obie są ze sobą ściśle związane. I Fa wiele by straciło . Niedoróbki, nieoczekiwane wydarzenia były i będą. Należy je wpisać w  ryzyko.  

Ja też zaplanowałem  urlop na pierwotny termin i też muszę kombinować jak z tego wybrnąć. Ale ten rok się dopiero zaczyna  a my mówimy o terminie  jesiennym. Możemy sobie swoje sprawy pookładać. Wszytko zleży od tego jak bardzo nam zależy.

Ogólnie zobaczymy jak przejdzie nasz zlot wiosenny, jak np. dopilnują wyłączenia lamp.

ps. Jacku, wskaż proszę inny termin w którym Ci pasuje, skoro to sprawa na "ostrzu noża" i nie przepchniesz tematu w pracy to zapodaj inny, dogodniejszy  termin i nie musi  być koniecznie to czas wrześniowy! W pierwszych dniach października też często bywa jeszcze ładna pogoda.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignisdei napisał:

Zatom to nie tylko miejscówka, to masa wspomnień i dobrych relacji.gdzie wszyscy czekają na przyjazd "gwiazdorów" 

Wszytko w Zatomiu jest elastyczne i ustalane na zasadzie gentlemen's agreement.  Możemy sobie swoje sprawy pookładać. Wszytko zleży od tego jak bardzo nam zależy.

Tak, masa wspomnień ze wspaniałych chwil z Kumplami, na które się czeka pół roku i jak piszesz na nas czekają.

Wszystko jest elastyczne... a tu konkretnie tej elastyczności nie widzę - przecież my chyba najwięcej w zatomskie życie wnosimy... pełna Pyrlandia, Gościńce, Potrawy pracują całą parą... średnio można napisać 60 osób przez 3 dni. Nie można komuś innemu terminu zmienić? W rośnięciu grzybów Munio nie przeszkadza tak jak nam przy zbieraniu okazów nieba....

5 godzin temu, ignisdei napisał:

Wszytko zleży od tego jak bardzo nam zależy.

Nawet sobie nie wyobrażasz jak mnie akurat bardzo zależy.... Niemniej jak to głosi slogan - na układy... :(

5 godzin temu, ignisdei napisał:

ps. Jacku, wskaż proszę inny termin w którym Ci pasuje, skoro to sprawa na "ostrzu noża" i nie przepchniesz tematu w pracy to zapodaj inny, dogodniejszy  termin i nie musi  być koniecznie to czas wrześniowy! W pierwszych dniach października też często bywa jeszcze ładna pogoda.

Robert spoko - ja jestem jeden i świat się nie zawali, zlot się odbędzie, to tylko ja nie będę 15 raz pod rząd.
Moim skromnym zdankiem w październiku raczej ryzykować nie powinniśmy patrząc na ostatnie lata pogodowo.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

...to tylko ja nie będę 15 raz pod rząd...
 

Tak odbiegając ciut od tematu, ciekawe czy jest ktoś jeszcze oprócz nas kto był na wszystkich kolejnych zlotach? Geek (ale maraton!)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja niestety będę musiał jesienny zlot 2018 w tym terminie odpuścić (6-9.09). Zarówno w pracy mi nie pasuje, jak i pierwszy tydzień roku szkolnego z dwójką uczniaków pod dachem nie pozwolą mi w tych dniach wybrać się na zatomskie spotkanie. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)