Skocz do zawartości

Jesienny zlot w Zatomiu 20-23 września 2012


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może Ktoś, coś myślał na temat terminu jesiennego zlotu ??? ;)

Do jesieni niedaleko  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

No to termin mamy  :)

Proponuję założenie wątku ,,Jesienny zlot w Zatomiu 13-16 września 2012"

No to Ignis, Jacek do dzieła - tak medalowo jak Wiosenny  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jako stały bywalec jesiennych zlotów w Jodłowie nie powinienem się może wtrącać (bo temat raczej mnie nie dotyczy), ale rozumiem, że macie świadomość, że ten termin nakłada się na zlot organizowany przez Janusza Płeszkę w Bieszczadach?

Tak tylko piszę, żeby później nie było niesnasek między Waszymi ekipami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jako stały bywalec jesiennych zlotów w Jodłowie nie powinienem się może wtrącać (bo temat raczej mnie nie dotyczy), ale rozumiem, że macie świadomość, że ten termin nakłada się na zlot organizowany przez Janusza Płeszkę w Bieszczadach?

Tak tylko piszę, żeby później nie było niesnasek między Waszymi ekipami...

Nikt nie ma monopolu na organizowanie zlotów i nie ma po co oglądać się na inne przedsięwzięcia.

Każdy zlot ma pewien zasięg terytorialny i nie sądzę, aby zlot bieszczadzki pozyskał astroamatorów zachodniopomorskich.

Dla mnie Bieszczady nie są żadną alternatywą. Absurdalny czas przejazdu, zmęczenie i niebagatelne koszty podróży.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram nikt nie ma monopolu na zloty, a że się pokryją terminowo trudno, każdy wybiera taki zlot aby mu pasował od strony dojazdu jak i kosztów.  8)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem, że macie świadomość, że ten termin nakłada się na zlot organizowany przez Janusza Płeszkę w Bieszczadach?

Eee tam, po przeczytaniu jak JP "zorganizował" ostatni (kwietniowy) zlot Astromaniaka w Bieszczadach, to się nie ma czym przejmować. Sam "organizator" nie przyjechał, nie informując o tym fakcie na forum. To raczej luźne spotkania indywidualne, czasem z frekwencją czasem bez.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość do miejsca zlotu ma duże znaczenie ( ja mam do Zatomia 180 km a do Kudłaczy 480 km to znaczna różnica w czasie dojazdu nie mówiąc o kosztach )ale także sprawdzone zakwaterowanie, ludzie z którymi się spotykamy .Wybieram Zatom bo to moje "małe" Bieszczady...Każdy ma oczywiście wolny wybór ...

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, nie czytałem w jakim terminie Janusz P.  organizuję swój zlot. teraz widzę...Post napisał zapobiegawczo na początku września :D

Zrozumcie .. dla Kolegów z południa liczą się tylko Bieszczady -wszystkie sensowne zloty łączą z tym miejscem. Nasz Zatom (zgaduję) "czytany" jest z przymrożeniem oka, kiedy w 2010 r. ze Zdziśkiem określiliśmy zasięg w Zenicie  na 7,5mag kilka osób z południa na czacie trochę kpiąco to komentowało.  :o

Tak jak piszecie  Koledzy Bieszczady i my to to dwie,  różne sfery zainteresowania. Rezerwację JP  pewnie poczynił w porozumieniu z Emilem odpowiednio  wcześnie  by Jesion  przypadkiem mu nie zajął ;D Zostawmy im zatem południowe niebo  a delektujmy się tym co nasze! A jest czym!

Zatom to coś takiego jak lokalne podwórko  -nikt nie bierze tej lokalizacji na poważnie.  A to wielki błąd bo Drawieński Park to perła,  którą to my odkryliśmy.

- Świadczy o tym choćby frekwencja zawsze przekraczająca ponad 20 osób 

- Standard wypoczynku dalece przewyższający Roztoki

- Oraz niebo równe Bieszczadzkiemu !

Od dawana  jeżdżę na Podkarpacie, (mam tam teściów i spędzam tam niemal każde wakacje)  znam tamto niebo (szczególnie) pod granicą Ukraińską, byłem też dwa razy w Roztokach -mówię Wam Zatom Rządzi! Poza tym Zatom jest żywy, okoliczni ludzie towarzyszą nam, czekają na nas - powiem więcej turyści ustawiają swój wypoczynek tak by przypadł w terminie naszego zlotu. Tak że pole obserwacyjne tętni życiem. Wieczorem-a noc jest dla nas  8)  To jest moim zdaniem promocja astronomii! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, nie czytałem w jakim terminie Janusz P.  organizuję swój zlot. teraz widzę...Post napisał zapobiegawczo na początku września :D

Zrozumcie .. dla Kolegów z południa liczą się tylko Bieszczady -wszystkie sensowne zloty łączą z tym miejscem. Nasz Zatom (zgaduję) "czytany" jest z przymrożeniem oka, kiedy w 2010 r. ze Zdziśkiem określiliśmy zasięg w Zenicie  na 7,5mag kilka osób z południa na czacie trochę kpiąco to komentowało.  :o

Tak jak piszecie  Koledzy Bieszczady i my to to dwie,  różne sfery zainteresowania. Rezerwację JP  pewnie poczynił w porozumieniu z Emilem odpowiednio  wcześnie  by Jesion  przypadkiem mu nie zajął ;D Zostawmy im zatem południowe niebo  a delektujmy się tym co nasze! A jest czym!

Zatom to coś takiego jak lokalne podwórko  -nikt nie bierze tej lokalizacji na poważnie.  A to wielki błąd bo Drawieński Park to perła,  którą to my odkryliśmy.

- Świadczy o tym choćby frekwencja zawsze przekraczająca ponad 20 osób 

- Standard wypoczynku dalece przewyższający Roztoki

- Oraz niebo równe Bieszczadzkiemu !

Od dawana  jeżdżę na Podkarpacie, (mam tam teściów i spędzam tam niemal każde wakacje)  znam tamto niebo (szczególnie) pod granicą Ukraińską, byłem też dwa razy w Roztokach -mówię Wam Zatom Rządzi! Poza tym Zatom jest żywy, okoliczni ludzie towarzyszą nam, czekają na nas - powiem więcej turyści ustawiają swój wypoczynek tak by przypadł w terminie naszego zlotu. Tak że pole obserwacyjne tętni życiem. Wieczorem-a noc jest dla nas  8)  To jest moim zdaniem promocja astronomii!

Robert nic dodać nic ująć zajmijmy się tym co mamy a nie tym co jest daleko  ;) i reklamujmy te miejsce gdzie się da  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Ignisem w 100 procentach! Poludnie Polski ma swoja miejscowke, my mamy rownozedna swoja i tyle. I bym nie podchodzil do drugiego zlotu jak do konkurencji bo nie o to w tej zabawie chodzi :-). 

Masz całkowitą rację, nie dyskutujmy już na ten temat.

Szefowie niech ogłaszają konkursy przedzlotowe i listę na zapisy. Pogoda murowana  :)

No i żeby był smalec  8) i dla niektórych więcej żurku  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Alien7101

2 JacekErbel      - kurcze, a tak chciałem być pierwszy, ale Władza to Władza  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)