Skocz do zawartości

Jesienny zlot w Zatomiu 20-23 września 2012


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety muszę się wypisać z wrześniowego zlotu :( W piątek mam szkolenie, z którego może i udałoby mi się wykręcić, ale wczoraj dowiedziałem się, że akurat tylko w ten weekend jest logistyczna możliwość ochrzczenia mojej córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

No i dupa... Znowu nie pojadę. Akurat w te dni jest pierwszy zjazd studentów zaocznych wsl. No chyba, że tylko na 20-21. Ale czy jest taka opcja?

Ps. Czy ktoś zabierze pst lub lunta ?

Opcja 2 dobowa będzie! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy ktoś zabierze pst lub lunta ?"

Pablito zabiera swoje skarby do Słonka

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam i pewnie w ten weekend będzie grad klasówek do ogarnięcia ale jadę.

1. Alien7101

2. JacekErbel

3-4. Bandros z Tatusiem :-)

5. qbanos

6. Ignisdei

7. Felcia97

8. jajak

9. kenny

X. Charon

11. Jacek 2 + 1 osoba

12. Ossek

13.Allano

14.Zibii ( z Allano )

15.Thomas

16.pmamot

XVII Heniek

18. Acidtea

19. maquu

21. Tutko

22. Orome4

23. statek

24. M.Rudy

25.  darius

26. Pablito +5

32. sp3occ

33. ParadoX

34. nijen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę, żeby w banerze zlotowym zmienić numerację z IV na V.

Uważam że impreza którą ja organizowałem pomimo że odbyła się pod hasłem spotkania, śmiało zasługuje na miano zlotu.

Bez wątpienia śmiem twierdzić że jej uczestnicy myślą podobnie.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę, żeby w banerze zlotowym zmienić numerację z IV na V.

Uważam że impreza którą ja organizowałem pomimo że odbyła się pod hasłem spotkania, śmiało zasługuje na miano zlotu.

Bez wątpienia śmiem twierdzić że jej uczestnicy myślą podobnie.

Tak jak napisałeś -nie nazwałeś tamtej imprezy nawet zlotem a spotkaniem. Nie miała ona też charakterystycznej dla siebie formy.

1) Baner oficjalnego zlotu

2) Udział i dofinansowanie Gminy, wyłączenie lampy

3) Funkcja edukacyjna  -pokaz dla dzieci z gimnazjum

Odniosłem wrażenie że było to nieformalne i wypoczynkowe  spotkanie większej grupy osób.

Jako organizator będę przestrzegał w.wym formy.

Oczywiście nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu. Już baner zmieniłem!

*******************************************************************

[glow=red,2,300]TERAZ ZUPEŁNIE z innej beczki![/glow]

Jest jeszcze inna kwestia. Organizując któryś tam zlot z kolei popada się w rutynę. To co odpowiada Ignisowi nie musi odpowiadać pozostałym . Jeśli chcecie zloty wyłącznie wypoczynkowe  starczy zakwestionować moją dotychczasową role w tym temacie  jako organizatora. Jeśli jest taka wola większości oddam inicjatywę w inne ręce. Mogę zrobić nawet ankietę itp. obiecuję, że się posłusznie wycofam!

Ostatnio padły słowa, że całe te imprezy z gminą z dzieciakami itp. to nie jest to czego wymagacie od zlotu.  To, że ja tak postrzegam A.A nie znaczy, że większości to odpowiada. Więc jak ma być w tym roku???

Nie rozmawiałem jeszcze z gminą Drawno. Nie prosiłam o honorowy patronat Burmistrza. Dzieciaki też nie muszą przejeżdżać!

Ustalmy to jak najszybciej OK do zlotu pozostało niedużo czasu!

ps. Dodałem ankietę. W przypadku wybrania przez większość odp. 2 wycofuję całkowicie się z organizacji zlotu w Zatomiu!

F.A. nie będzie też oficjalnie spierać imprez stricte konsumpcyjnych!

Piszę  to bardzo  poważnie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam nasze dyskusje, to jeden otwarty dzień (czy raczej noc)- czyli przyjazd dzieci, pokazy dla okolicznej ludności- nie stanowiłby problemu. Chodziło o to, że fajnie byłoby mieć też nockę tylko dla siebie- skorzystać z nieba, którego na "conoc" nie mamy...

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igni, może nie powinienem się wypowiadać, ponieważ byłem na 1, organizowanym przez FA. Brałem udział w wielu szczególnie na terenie Italii i Bawarii. I mogę powiedzieć, że ten wiosenny szczególnie utkwił w mojej pamięci. Mówiąc kolokwialnie - było super. Jeśli wrócisz do wypowiedzi uczestników to znakomita większość tak samo go oceniła.

Nie wprowadzajmy podziałów i niesnasek, kontynuujmy coś czego mogą zazdrościć inni i nie kłóćmy się o formuły.

Jackowi (2) też zapewne nie o to chodziło. Policzył tylko spotkania ,,fiołów" astro amatorów pod tym wspaniałym niebem zatomskim. Dał tylko propozycję nie zabierającą nikomu zasług.

Moim zdaniem ta ankieta nie powinna mieć miejsca. Podjąłeś się organizacji, cześć Ci i chwała, nikt tego nie kwestionuje jak i planu, który zapewne w krótkim czasie przedstawisz. Chodziło tylko o numerek na koszulce i mam nadzieję, że inni astro amatorzy dalej będą nam tej wspaniałej przyjacielskiej atmosfery zazdrościć.

Przynajmniej ja jak kania dżdżu go już oczekuję, a czy jest akceptowalny? najbardziej miarodajnym źródłem będzie ilość uczestników we wrześniu i w następnych miesiącach i latach.  I moim zdaniem tam nie na forum powinniśmy przedyskutować w swoim gronie przy piwku jak powinien przebiegać, i kto z poza uczestników powinien w nim wziąć udział.

Igni zlikwiduj ankietę ewentualnych niesnasek, przedstawiaj plan, a numerek kolejny ??? ? sami oceńcie jaką będzie miał wielkość  ;) Z humorem i na luzie jak zlotowa atmosfera  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę "czarną owcą" ale głosuję za opcją wypoczynowo-edukacyją dla uczestników zlotu z naciskiem na podopcję edykacyjną ale dla uczestników zlotu.

Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem przeciw organizacji zlotu przez Ciebie Ignis, tak więc jeżeli wiekszość będzie za opcją 2 prosiłbym Cię o nie rezygnowanie z organizacji zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igni zlikwiduj ankietę ewentualnych niesnasek, przedstawiaj plan, a numerek kolejny ??? ? sami oceńcie jaką będzie miał wielkość  ;) Z humorem i na luzie jak zlotowa atmosfera  :)

Ankietę zamknąłem wcześniej bo wiem już z czym mam do czynienia. By pogodzić wszystkich - wezmę pod uwagę sugestię Grzegorza i popularyzacji astronomii amatorskiej (wśród oficjalnych gości) poświecimy tylko jedną noc: Piątek czyli drugi dzień zlotu. Resztę działamy w swoim gronie, oczywiście nie wyrzucimy nikogo kto nas nieformalnie odwiedzi w pozostałe dni. Pole z tyłu Pyrlandii zawsze jest dostępne dla osób wolących samotność plac przy parkingu jest zawsze otwarty. Reprezentujemy sobą określony poziom. Zloty w Zatomiu mają zawsze odpowiedni standard!!!

1) Korzyści z tego płynące to: dofinansowanie imprezy ..... w tym roku może poproszę znów o browar  ;) Za 200zł można już poszaleć :)

2) Wyłączą nam przecież  lampę 8)

Pokażemy dziecinkom niebo najładniej jak potrafimy, zaprosimy gości na piątkowy wieczór. Nie gadałem jeszcze ze sponsorem nagród. Jeśli Astro-partner wejdzie w zlot robimy wykłady premiowane! A może inny sklep też chce się zareklamować na zlocie??? jestem otwarty na propozycje!

edit: Ankieta usunięta zrzut ekranu  w załączniku

post-2-13769985421_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iście - Salomonowe rozwiązanie, Gratuluję - dziękuję w swoim imieniu.

Czekam na program  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-rna czy ja zawsze przed zlotem muszę być prowodyrem wszelkich nieporozumień?

Przecież nie chodziło mi o nic więcej jak o zmianę głupiego numerka zlotu, okazało się że wyszły z tego jakieś niepotrzebne kwasy.

Żeby było jasne, siedzę w temacie astronomii amatorskiej już dość długo. Nie jedno forum czytuję, na wielu jestem zarejestrowany. Jednak atmosfera FORUM ASTRONOMICZNEGO jest czymś nie powtarzalnym, ludzie tu jacyś fajni i szczerzy, nie ma komercji. Fajnie by było gdyby tak zostało.

Robert jest świetnym gospodarzem zarówno zlotów jak i samego forum.

Jednak nie można ulegać Hegemoni w stylu...jeżeli nie zatańczycie na moją melodię to ja zabieram swoje wiaderko z piaskiem i bawcie się beze mnie.

Myślę że zanim zaprosi się prasę i dygnitarzy... z samego szacunku dla uczestników zlotu warto było by ich zapytać "czy chcecie?"

Słyszałem opinie wielu uczestników zlotu w Zatomiu, wiadomo że wszystkim nie da się dogodzić, jednak ten nasz zlot jest faktycznie kultowy.

Proszę nie psujmy tego, bo bardzo dużo stracimy.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w najlepszym małżeństwie zdarzają się kłótnie i nieporozumienia  ;) MY jako społeczność tworzymy klimat i jakość zlotów nie jednostki.

Robert czekamy na plan zlotu a może ktoś ma jakieś propozycje do planu  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bylem tylko na jednym wiosennym zlocie i formula tego spotkania zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Ci ktorzy chcieli w spokoju fotografowac niebo zaszyli sie na lace a komu nie przeszkadzali tubylcy podchodzacy do teleskopow, na placu mogli obserwowac i dzielic sie wiedza z goscmi. Moje osobiste odczucie jest jak najbardziej pozytywne. Ta formula mi odpowiada. Brawo Ignis! Tak trzymaj. A jesli chodzi o numer kolejny zlotu to chyba niema az takiego znaczenia. Mozna go wcale nie umíeszczac na koszulkach.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bylem tylko na jednym wiosennym zlocie i formula tego spotkania zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Ci ktorzy chcieli w spokoju fotografowac niebo zaszyli sie na lace a komu nie przeszkadzali tubylcy podchodzacy do teleskopow, na placu mogli obserwowac i dzielic sie wiedza z goscmi. Moje osobiste odczucie jest jak najbardziej pozytywne.

Praktycznie mógł bym się podpisać pod twoją wypowiedzią.  :D Mnie tam też forma zlotu odpowiadała. Ewentualne zmiany, które by mi odpowiadały to:

- Tylko 1 noc dla osób trzecich.

lub

- pole z tyłu posesji zamknięte dla osób trzecich (tam działali by astrofotoamatorzy)

Pozdrawiam

SZYMON

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko macie tu zrzut menu  od pani Krysi  zgodnie z wolą większości  -menu 2-posiłkowe, koszt  nie ulega zmianie. Jeśli nocleg będzie też po staremu (będę pewnie gadał jutro z L.Pyrą)  to koszty całkowite 2 opcji 2 i 3 dobowych jutro będziemy znali.

Koszt śniadania 15.00 zł, obiadokolacji 20.00 zł

post-2-137699854274_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również poproszę o możliwość dokupienia choć skromnej kolacyjki, albo choć suchy prowiant i mokre picie :-\ Też się musiałem zagapić  :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Informuję iz jadłospis dla Państwa został przygotowany rzetelnie ale oczywiście można wprowadzić zmiany. Jeśli ktoś z uczestników zlotu będzie chciał zakupić dodatkowo  posiłki będziemy na to przygotowani.Myslę że to jest najprostsza forma rozwiązania kewsti dwóch czy trzech posiłków.Chociaż myslałam o możliwości dostarczania Wam  kolacji w termosach do Pyrlandii w formie cateringu z naczyniami jednorazowymi

gorącej strawy,którą możecie spożywać w dogodnych dla Was godzinach.Termosy utrzymuja ciepło potrawy do 8 godzin ,zabierałabym je dopiero na drugi dzień po śniadaniu.

(edit moderatorski)

Pozdrowienia dla Gwiazdorów od Pani Sołtys ,która przekazała dla Was kurki do zupy.

      Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz sie wszyscy fajnie pokłóćcie o kotleta, zróbcie sobie na złość i nie jedżcie na zlot

a ja sam bede musiał wszystko wypić bo nie bedzie nikogo do pomocy

Oczywiście zostaje jeszcze Bandros ale on jest nieletni i tylko podaje szkło do obserwacji  ;)

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz sie wszyscy fajnie pokłóćcie o kotleta, zróbcie sobie na złość i nie jedżcie na zlot

a ja sam bede musiał wszystko wypić bo nie bedzie nikogo do pomocy

Oczywiście zostaje jeszcze Bandros ale on jest nieletni i tylko podaje szkło do obserwacji  ;)

Haha, a ja słyszałem, że studenci są pełnoletni i mało który stroni od napojów wyskokowych. Na zlocie na pewno będą młodsi, którzy chętnie będą podawać szkło nie koniecznie te do obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert mam nadzieję że posprzątasz temat

Temat posprzątany ze zbędnych treści! Cieszę się że nadal  jesteśmy w komplecie. Niedługo pojawi się temat dot. kosztów!

Będą 2 posiłki w pakiecie z możliwością dokupienia 3-ciego! Wystąpię też o honorowy patronat Burmistrza oraz dofinansowanie!

Gadałem wczoraj z Leszkiem Pyrą - zlot urozmaici tez spływ kajakowy. Poproszę o dofinansowanie tego że spływu! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu płynąłem z 3letnim synkiem na pokładzie Korytnicą. Przygoda a bezpiecznie.

Tydzień w Zatomiu, 4 udane astronoce, zbieram szczekę po widoku naszej mlecznej do tej pory i Perseidy (w tym bolid jak myślę).

Drawę raczej wybrałbym minimalizując ryzyko samodzielnie / z osobą dorosłą (nawet bez doświadczenia).

Spływ polecam baaardzo, prędzej znajdziemy tam ciekłą wodę niż Curiosity na Marsie :)

PS. A niezapomniane przeze mnie pierogi w "Potrawy znad Drawy"? Polecam i poproszę o nierozwijanie wątku gAstronomicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero poznaję środowisko forumowiczów i jestem pod wielkim wrażeniem spotkanych live osób.

Tym bardziej cieszę się z użytego przez Ignisdei sformułowania "komplet".

Przy okazji dziękuję wielce spotkanym wczoraj w Glinnej Jackowi, Tadeuszowi i Zdzisławowi. I czujnemu 8min :)

Od wizuala przez astrografię do obalania moich herezji bez spalania na stosie.

Obraz to o wiele więcej od słowa, od obrazu jednak relacja z zaawansowanymi Kolegami to już wykładniczo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spływ będzie Korytnicą, nie liczę na sfinansowanie całego spływu ale przynajmniej 50% kosztów!

Nigdy nie płynąłem kajakiem choć kartę pływacką oczywiście posiadam  :D ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)