Skocz do zawartości

Jesienny zlot w Zatomiu 20-23 września 2012


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Piękny! Gratuluję właścicielowi - wiem, co duże lustro potrafi!

Czy mógłbyś coś więcej o nim napisać? Tzn, jaka światłosiła? I na jakiej wysokości jest okular przy patrzeniu w zenit?  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Lusterko ma 2060mm ogniskowej więc jest  F/3.7. Okular w zenicie jest na ok 2 metrze, wsadzałem go na wyciągniętych rękach ale bez stawania na palcach ;) To, że będzie potrzebna drabina wiedziałem od początku ale to mały szczegół.

Z tego co widzę, mogę urwać z 5-10cm wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Albo tyleż dołożyć, jeżeli postawisz dobsona na platformie paralaktycznej.

Drabina... ja póki co staję na taborecie, ale to bardzo uciążliwe. Szukam stolarza, który zrobiłby mi krzesełko takie, jak to:

ChairStLg.jpg

I siedziałoby się tak:

SummitMtn2_StepCustSM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu udało się :)  Wczoraj 22"-ka została złożona, zobaczcie jak to wygląda. Jedyne co potrzebuje jeszcze obróbki to wzmocnienie podstawy (jest przygotowana ale nie ma na fotce).

Ogólnie mogę stwierdzić, że gabaryty balansują na krawędzi obsługi przez jedną osobę. Ale się da ;)

Ze względu na szalony czas budowy (prototyp w niecałe trzy tygodnie) nie było czasu na urywanie kilogramów ale całość i tak waży tylko ok.40-45kg. Myślę, że spokojnie mogę zgubić jeszcze ze 3-5kg bez utraty stabilności.

Powstałą wersja w czarnym wykończeniu (na  życzenie właściciela) ale każdy kolejny docelowo będzie wykończany w egzotyku (mam właśnie śliczny heban w paski :) ) 

P.S. Specjalne podziękowania dla Jacka Erbela za nieocenioną pomoc w budowie :)

Pawle dziękuję - robiłem to z czystej przyjemności do młodzieńczych zainteresowań jak również, że wielokrotnie mi pomogłeś, szkoda, że nie mieszkaliście gdzie ja - przyłożył bym się bardziej  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka Orome - powinna zostać astro fotką -  AD 2012  8)

Jak ,,Polska Węgierka" wpłynęła na przepiękne obrazy Słońca ,,podawane" przez refraktorek Pablita to wszyscy widzieli  ;)

post-587-137699858082_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliweczki niestety zostały porzucone w siatce po zlocie :(

Chyba, że dorwał się do nich również porzucony Pan Dobson 12" który dziarsko maszerował w stronę furtki ośrodka ;)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tobił fotki wieczorem  podczas rozpoczynania focenia i obserwacji? Chodzi mi o takie zdjęcie z rozłożonym sprzętem na placu. Jak ktoś ma to może wrzuci...

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tobił fotki wieczorem  podczas rozpoczynania focenia i obserwacji? Chodzi mi o takie zdjęcie z rozłożonym sprzętem na placu. Jak ktoś ma to może wrzuci...

Nadradca Gebhardt  wrzuci  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako Świeżak na zjeździe byłem pełen zachwytu. Podziwiałem niemal każdego,  sporo zobaczyłem przez co moja wiedza choćby w teorii ogromnie się powiększyła . Testując telefon zauważyłem że jest coś takiego jak funkcja HDR czyli zarządzanie balansem bieli . Jak była kiepska pogoda trochę się z Mariuszem pobawiliśmy. Aparat robi 3 fotki z różnymi naświetleniami i wyciąga z tego poskładany niezły efekt oto próbka. Po lewej fota nominalna , po prawej po obróbce HDR

post-761-137699858651_thumb.jpg

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)