Skocz do zawartości

Jesienny zlot w Zatomiu 20-23 września 2012


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

No jestem w domku, podziękowania dla wszystkich za bardzo udany zlot.

Obrazy Słońca  z tego cuda były przepiękne, aż zapomniałem jak to się zwie.  :o

post-13-137699856746_thumb.jpg

post-13-137699856765_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuje wszystkim za udany zlot, obiecuję skreślić kilka słów..teraz tylko zdjęcie które wszystkich najbardziej interesuje (niestety nie ma wszystkich na fotce)!

post-2-137699856912_thumb.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Wam Wszystkim dziękuję za kolejny Wspaniały  Zlot z serdeczną i przyjacielską atmosferą - Jesteście wspaniali - do zobaczenia osobistego w marcu po końcu świata, a na co dzień na FA  :)

I przypominam, że Prezes w najbliższych dniach zamieści datę marcowego (obiecał) z kawałkiem Muńka w tle  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w domu... Troszkę zmęczony ale napewno zadowolony, że impreza się udała. Panowie, dziękuje za wspólne chwile w Zatomiu. Tak jak i marcowy zlot ten również będę miło wspominał.

Ps. Powitanie w domu miałem bardzo huczne. Drzwi zamknięte i informacja "W domu będziemy wieczorem"  >:(

pzdr

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na spokojnie w domku:) i jak to mówią "wszędzie dobrze ale w Zatomiu nejlepiej". Wspaniała impreza, niesamowita, radosna atmosfera, masa sprzetu do testowania od lornetek teatralnych do 16 a bez mała 22" calowych teleskopów na podwoziach samojezdnych ze o hicie zlotu czyli refraktorze z filtrami umozliwiającymi obserwacje  Słońca w linni K wapnia i H alfa nie wspomnę. Do tego teleskopu należałoby podchodzić na kolanach ;) Żarełko wyśmienite! Wielkie podziękowania dla pań z "Potraw z nad Drawy" za zurek, zupe kurkową smalczyk ze o jajeczniczce nie wspomne bo mi slinka na klawiaturke cieknie ;) Nie moge doczekać się zlotu wiosennego który odbędzie się mam nadzieję w dniach 14-17 marca 2013 :) Przesyłam kilka zdjec i pozdrawiam wszystkich z którymi spędziłem niezapomniany dłuuugi kosmiczny weekend:) Do trzeciego zdjecia nasuwa mi się taki  komentarz: " lustro moje powiedz przecie, któż organizuje najlepszy astrozlot na świecie ;)

post-80-137699856958_thumb.jpg

post-80-137699856976_thumb.jpg

post-80-137699856989_thumb.jpg

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustro moje powiedz przecie, któż organizuje najlepszy astrozlot na świecie ;)

BUAHAHAHAHA.... Nie mogę Mariusz, Ale czad!!!!!!!  :D :D :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tak naprawdę wątpił, że nie będzie ??

Rekord podziwiania przywalających wyrazistością obiektów naszego nieba i rekord pogodowej długości wśród jesiennych zlotów  8)

Popatrz na fotki jak jesteśmy ubrani, a malutka przerwa służyła integracji  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle to wygląda :) a jak pogoda? dopisała?

Grzegorz, czy kiedyś w Zatomiu nie dopisała?  :)

Pierwsza noc idealna od północy do samego rana, druga niestety pochmurna, trzecia pomimo koszmarnego dnia od 23 bezchmurna, jednak bardzo zimna i wietrzna. Statystycznie dwie trzecie pogodnych nocy.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce było ekstra, szczególnie w niedzielę.

Oprócz Słońca kilka wytrwałych osób, ostatniej nocy około 3:00 w końcu wypatrzyło "Koński Łeb".  Ja też miałem to szczęście.

Kombinowany zestaw: 16" Heńka, H-beta Maxa i dobry (nie pamiętam jaki) 25mm okular Thomasa pozwolił na wypatrzenie tego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce było ekstra, szczególnie w niedzielę.

Oprócz Słońca kilka wytrwałych osób, ostatniej nocy około 3:00 w końcu wypatrzyło "Koński Łeb".  Ja też miałem to szczęście.

Kombinowany zestaw: 16" Heńka, H-beta Maxa i dobry (nie pamiętam jaki) 25mm okular Thomasa pozwolił na wypatrzenie tego obiektu.

To ja Cię naprowadziłem na "te dwie słabe gwiazdki" i ciemną wyrwę Konia :) A okular to był ES 24mm 2".

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pokażę moje maleństwo - pierwsze z wierzchu z dzisiaj 02.51 - mała 80-tka i 2x 2 Barlowy (Dzięki Jacek2) przez DFK-ę  ;)

post-587-137699857521_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu wymeczyłem tego Konia choć nie było łatwo. ;) Dzieki Tadek i Marcin za naprowadzenie. Kolejny Zlot bardzo udany miło było znów spotkac ludzi z pasją. Niedzielne obserwacje Słońca sprawiły, że mam mętlik w głowie. Dzieki Pablito i Max za możliwość porownania i cenne wskazówki.

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)