Skocz do zawartości

Kamera do Księżyca i Słońca


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Trochę mi się zeszło, zanim postanowiłem urodzić ten post, gdyż zastanawiałem się, czy nie zaopatrzyć się najpierw w lepsze zabawki.

"Sprzęt" jaki posiadam na ten moment to luneta Yukon 20-50x50 Wa. Zdaję sobie sprawę, że nadaje się jedynie do obserwacji księżyca (ledwo), słońca, ogólnego firmamentu i do palenia mrówek. I w sumie do tego celu została kupiona (poza mrówkami), żeby delikatnie zacząć przygodę z nocnym niebem, a nie od razu szukać pozostałości po wielkim wybuchu.

Porobiłem kilka zdjęć telefonem, jednak ich jakość nie jest zadowalająca, a byłoby super, gdyby mniej więcej oddawały to co widać gołym okiem przez lunetę. Myślę nad ZWO ASI 034 MC lub czymś podobnym. Nie chcę na początek kupować zbyt drogiej kamery, najpierw planuję wybadać, czy będzie mi się chciało bawić w obróbkę. Z tego co widzę, jest z tym trochę zachodu (ale wszystko jest do wyuczenia). Mimo, że księżyc i słońce są dosyć jasnymi obiektami, to nie skreślam monochromatu, jako że w mojej okolicy nie ma wielkiej różnicy między nocą, a pochmurnym dniem. I być może w okolicach wakacji zaopatrzę się w coś na Dobsonie do obserwacji planet, bez nastawienia na DS.

Druga sprawa. Czy jest jakaś "baza" surowych zdjęć, na których mógłbym poćwiczyć? Niby naoglądałem się różnych video poradników (wyszłoby z tego kilka sezonów konkretniejszego serialu), jednak chciałbym spróbować sił w praktyce zanim dojdę do porozumienia z portfelem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darning napisał:

 Czy jest jakaś "baza" surowych zdjęć, na których mógłbym poćwiczyć? Niby naoglądałem się różnych video poradników (wyszłoby z tego kilka sezonów konkretniejszego serialu), jednak chciałbym spróbować sił w praktyce zanim dojdę do porozumienia z portfelem.

Pozdrawiam.

Bazy takiej raczej nie ma. Jeśli będziesz chciał to mogę wrzucić gdzieś surowy avik byś mógł sobie pobrać i się pobawić. Zajmuje on ok 1gb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mebelek napisał:

używaną asi 120 poszukaj

Z używaną będzie ciężko, ale nówka mieści się jeszcze w granicach cenowego rozsądku, więc chyba się zdecyduję.
 

 

9 godzin temu, DarX86 napisał:

Bazy takiej raczej nie ma. Jeśli będziesz chciał to mogę wrzucić gdzieś surowy avik byś mógł sobie pobrać i się pobawić. Zajmuje on ok 1gb. 

Będę wdzięczny. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darning napisał:

Z używaną będzie ciężko, ale nówka mieści się jeszcze w granicach cenowego rozsądku, więc chyba się zdecyduję.

Na aliexpress znajdziesz tańsze odpowiedniki, nie wiem ile warte , ale może warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 12:45, DarX86 napisał:

Owocnego ćwiczenia :) 

Dzięki wielkie. :)
 

W dniu 19.02.2018 o 19:37, mebelek napisał:

Na aliexpress znajdziesz tańsze odpowiedniki, nie wiem ile warte , ale może warto zaryzykować

Sprawdzałem, ale gdyby dodać do tego ewentualne ryzyko w postaci cła i VAT, to wyjdzie mniej więcej taka sama cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)