Skocz do zawartości

Wybór Canona


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Bez lustrzanki jak bez ręki. Chce kupić jakiegoś Canona nowszego niż to co miałem czyli 350D. Aby miał już podgląd live i nagrywanie filmów. Na giełdach różne modele od 450D do 700D - duże są różnice miedzy nimi ? Lustrzanka ma być do fotografii krajobrazowej, zjawisk atmosferycznych, foto Słońca/Księżyca w ognisku teleskopu, astrofotografii DS z obiektywami. 

Rozumiem, że standardy (mocowanie obiektywów), gwint pod statyw się nie zmieniły od 350D ? Po tamtej lustrzance zostały mi złączki, statywy i ładowarka do baterii. 

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Charon_X napisał:

Bez lustrzanki jak bez ręki. Chce kupić jakiegoś Canona nowszego niż to co miałem czyli 350D. Aby miał już podgląd live i nagrywanie filmów. Na giełdach różne modele od 450D 

No i wystarczy 450D :) Złączki pasują - bagbecik Canon i z obiektywem najczęściej M42 lub T2 mocowanie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

No i wystarczy 450D :) Złączki pasują - bagbecik Canon i z obiektywem najczęściej M42 lub T2 mocowanie.

Chyba jakieś większe zmiany później były 450D juz też dość stare. Poczekam na inne opinie.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450D nie ma LiveView na LCD, jedynie przez kompa. 550D to już fajny model, miałem dość długo i niczego mi w nim nie brakowało (patrząc na serię trzycyfrową). Jedynie czasami ruchomego LCD, ale to już w modelach 600 i 650D. Potem to już tylko coraz szybsze procesory wkładają, więcej pikseli, filmy 4k, itp, itd. Zawsze miałem większy problem z wyborem obiektywu, niż aparatu :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Charon_X napisał:

 450D juz też dość stare.

Ale jare :)

8 godzin temu, jolo napisał:

450D nie ma LiveView na LCD, jedynie przez kompa.  :) 

Na ustawieniach manualnych ma i spokojnie ostrość można ustawić. Środkowy przyciski, później +, + i leci coraz większy :)
Dzisiaj tak Munia ostrzyłem.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach trzycyfrowych jest LiveView od modelu 450d, w czterocyfrowych od modelu 1000d. Ja proponuje Ci 1000d, mniejsze szumy niż 450d, poza tym w 450d występował często paskudny banding na wyższych czułościach, czego wielu kolegów doświadczyło, ja zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, peter5 napisał:

w 450d występował często paskudny banding na wyższych czułościach,

Co to jest ten ,,banding"?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to takie zaszumione, poziome pasy na dłużej naświetlanych zdjęciach lub na źle naświetlonych. Czasami wyłażą na prawidłowo naświetlonych w ciemnych obszarach.

Na pewno się z tym spotkałeś tylko może nie znałeś nazwy ;)

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrkusiu napisał:

Jacku, to takie zaszumione, poziome pasy na dłużej naświetlanych zdjęciach lub na źle naświetlonych. Czasami wyłażą na prawidłowo naświetlonych w ciemnych obszarach.

Na pewno się z tym spotkałeś tylko może nie znałeś nazwy ;)

 

6 minut temu, peter5 napisał:

Dzięki - to mojego egzemplarza nie dotyczy :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem po kolei 350d, 400d, 2x450d, 500d a teraz mam 50d. Myślę że z każdego powyżej od 450d będziesz zadowolony. Chyba że chcesz mieć nagrywanie filmów wtedy od 500d. Jako amator nie zauważyłem większych różnic w jakości zdjęć. W sumie to z każdego byłem zadowolony dopóki nie padł :)) Dużo zależy od tego na jaki egzemplarz uda Ci się trafić, jak dobrze trafisz to będzie służył i służył. 
Teraz mam 50d, mimo że to stara konstrukcja widać różnicę w jakości wykonania i ergonomii względem wcześniejszych modeli które miałem. Sporo lepszy wizjer i AF. A co do jakości zdjęć, w moich zastosowaniach różnicy za bardzo nie widzę. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DarX86 napisał:

 A co do jakości zdjęć, w moich zastosowaniach różnicy za bardzo nie widzę.

Tylko w cenie ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie bardzo widzę. 350D nie miałem nigdy, pierwszy jaki miałem to 20D, potem 450D ( w sumie 3 różne egzemplarze), 1100D, 550D, 40D. Największy postęp jest w elektronice - procesorki i pamięci napinają jak szalone. Efektem ubocznym jest coraz większa ingerencja w obraz - korekcja szumu, zniekształceń, aberracji chromatycznej, itp, itd. Drastyczny przykład tego widać np w moim Olku EM-10 MII, gdzie obraz z kitowego obiektywu zapisany jako RAW wygląda dużo gorzej, niż poprawiony przez aparat do JPG. Elektronika napina, ale postęp w matrycach już nie jest taki wyraźny. Szum odczytu się zmniejsza, ale jest to częściowo spowodowane zmniejszeniem piksela na matrycy, co z kolei daje większą rozdzielczość (to się sprzedaje), ale obiektywy wcale nie są gotowe na taką sytuację, a już w szczególności te z niskiej i średniej półki, których rozdzielczość ledwo pozwalała wykorzystać matrycę 8Mpx w Canonie 20D. 

Oczywiście są modele, które się dobrze bronią i rzeczywiście wnoszą nową jakość, ale przez ostatnie kilka lat w dwu i trzycyfrowej serii Canonów nie potrafię się takich dopatrzeć. Z drugiej strony nie ma też Canon jakiś większych wpadek, kupując z tych serii najnowszą puszkę w zakładanym budżecie nie ma obaw, że będzie gorsza niż oczko niżej. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DarX86 napisał:

Ja miałem po kolei 350d, 400d, 2x450d, 500d a teraz mam 50d. Myślę że z każdego powyżej od 450d będziesz zadowolony. Chyba że chcesz mieć nagrywanie filmów wtedy od 500d. Jako amator nie zauważyłem większych różnic w jakości zdjęć. W sumie to z każdego byłem zadowolony dopóki nie padł :)) Dużo zależy od tego na jaki egzemplarz uda Ci się trafić, jak dobrze trafisz to będzie służył i służył. 
Teraz mam 50d, mimo że to stara konstrukcja widać różnicę w jakości wykonania i ergonomii względem wcześniejszych modeli które miałem. Sporo lepszy wizjer i AF. A co do jakości zdjęć, w moich zastosowaniach różnicy za bardzo nie widzę. 
 

Padło ci tyle aparatów ? 350D miałem kilka lat i działał cały czas bez zarzutów. 450D raczej juz nie wezmę (nie ma nagrywania filmów i podobno duże szumy). Raczej 500D i wyżej. Na sąsiednim forum proponują z serii 4-cyfrowej 1100D. Czym w ogóle różnią się te serie ?

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Charon_X napisał:

Padło ci tyle aparatów ? 350D miałem kilka lat i działał cały czas bez zarzutów. 450D raczej juz nie wezmę (nie ma nagrywania filmów i podobno duże szumy). Raczej 500D i wyżej. Na sąsiednim forum proponują z serii 4-cyfrowej 1100D. Czym w ogóle różnią się te serie ?

Ja miałem jeszcze więcej modeli i żaden mi nie padł:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie padły, 350d już nawet nie pamiętam ale chyba żył gdy sprzedawałem, 400d był przejściowo bo była okazja. Jak wchodziłem w afoto kupiłem 450d by mieć LV, po jakimś czasie kupiłem drugi taki sam a pierwszy miał zrobionego moda. Ten modowany sprawował się bez problemu, za to drugiemu coś porobiło się z AF że nie trafiał z ostrością. Sprzedałem i kupiłem 500d, dopiero ten padł całkowicie, jednego dnia robiłem wieczorem foty a następnego dnia rano już się nie włączył. Od tamtej pory mam 50d. 
Serie to jakaś hierarchia Canonowska od najbardziej niskobudżetowych seria 4-cyfrowa, a dalej 3-cyfrowa, 2-cyfrowa ,półprofesjonalne  jednocyfrowych jak 5d, oraz profesjonalne jednocyfrowe z tym że z przodu jest "1". Najbardziej widać różnice w jakości wykonania te 4-cyfrowe są najbardziej plastikowe w odbiorze. Styczność z 1100d miałem tylko kilka dni więc za wiele nie powiem. 

Przy porównaniach jest o tyle trudno, że poszczególne serie są  w różnych latach produkowane. Cztero-cyfrówki powinno dać się kupić taniej z tego samego rocznika co trzy-cyfrówki. Przykładowo Canon 1100d wszedł na rynek w tym samym roku co 600d.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej 2-cyfrówek szukać. A te 500 D to jakieś wadliwe bardziej, ze padło ? Czy moze nowsze są mniej trwałe od starszych ? Bo już miałem historię z używanym smartfonem co padł po miesiącu, siadła płyta główna i po telefonie.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę tylko głośno, napisałeś między innymi "do fotografii Słońca i Księżyca w ognisku i do astrofoto". Zakładając, że nie chcesz tam tachać komputera ze sobą, wziąłbym jakiś z uchylanym ekranem, żeby łatwiej było z LV ostrzyć z aparatem przymocowanym do teleskopu. Mi tego brakowało, kiedy fotografowałem Słonko i Księżyc lustrzanką zamontowaną do EDka 102. Czterocyfrowe nie mają ruchomego LCD, więc pozostaje 600D albo coś nowszego. Patrząc na sensorgen.info pomijając najnowsze trzycyfrowe modele, z tej trójki 600, 650 i 700D najlepiej wypada 600D, choć różnice są kosmetyczne. 650D ma nowszy procek Digic5, szybszy tryb seryjny 5fps i nie wiem czy coś więcej. Pomiędzy 650 i 700D nie wiem czy jest jakakolwiek różnica. Szwagier ma 650D i jest zadowolony. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że od 600D jest wyświetlacz na otwieranej klapce - to nie przeszkadza w praktyce ? Bo 550D jeszcze na wyświetlacz normalny. Miałem już na allegro namierzonego, to mi go sprzed nosa sprzątnęli. A wezmę albo 550D, albo 600D, nowsze już za drogie. Jaki jest max przebieg migawki - bo niektóre mają nawet ponad 50 tys. zdjęć. ?

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Charon_X napisał:

Zauważyłem, że od 600D jest wyświetlacz na otwieranej klapce - to nie przeszkadza w praktyce ? Bo 550D jeszcze na wyświetlacz normalny. Miałem już na allegro namierzonego, to mi go sprzed nosa sprzątnęli. A wezmę albo 550D, albo 600D, nowsze już za drogie. Jaki jest max przebieg migawki - bo niektóre mają nawet ponad 50 tys. zdjęć. ?

Otwierany wyświetlacz możesz obrócić i będziesz miał już normalny. Przebieg migawki dla tych modeli, o których piszesz producent szacuje na 100 000 klapnięć, ale tutaj nie ma reguł i z tym bywa różnie. Poszła pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)