Skocz do zawartości

AstroHub 3 - pytania i odpowiedzi


zombi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to - a pobór prądu normalny? 0.1-0.2A? Jak tak to nie przejmowałbym się. Postawiłem huba pół godziny temu na biurku tak pionowo jak Twój ale z niczym innym nie podłączonym i teraz gniazdka pokazują temperaturę wyższą od otoczenia o 3*C. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Tak jak miałem wszystko podłączone to pobór był ok. Przy go -to montażu skakał do 2A potem wracał do normy. Zamocowałem gniazdami w dół i były ok. Tak temperatura była i u mnie też jakieś 3-4*C powyżej otoczenia.

Czyli nie ma czym się martwić ciepło ze środka ogrzewa gniazda ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Astrohub pokazuje mi "ujemny prad" (zalaczone zdjecie) . Zakladam, ze cos jest gdzies odwrotnie podlaczone, ale pewnosci nie mam. Co ciekawe mam ten ujemny prad zarowno w pudelku ktore sam skladalem jak i w tym skladanym przez Lukasza. Wiec sam nie wiem.  

Jakis inny powod ? Czy to ma znaczenie czy nie bardzo ? 

I drugie pytanie. Pobor pradu pokazywany jest dla pracujacego focusera (nie w rozruchu). Moj silnik wedlug specyfikacji pobiera 350mA, skad wiec te prawie 0.5A ? 

 

Marcin

IMG_1434.JPG

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem na moje drugie pytanie. Wyglada, ze te 350mA ze specyfikacji to na jedna faze jest, wiec wydaje sie, ze pobor pradu, o ktory pytalem ma sens. Oczywiscie jezeli sie myle prosze o sprostowanie. Pozostaje jeszcze zagadka "ujemnego" pradu :) 

 

Marcin

 

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pkoczan napisał:

Hej

A ja mam takie pytanko.

Czy AstroHub można zasilać bezpośrednio z akumulatora? Czy trzeba zastosować jakieś rezystory, regulator napięcia etc...?

pk

Punkt 1.1 instrukcji:
"Urządzenie może być zasilane napięciem stałym w zakresie od +12÷14[V] DC , z zewnętrznego zasilacza lub  akumulatora, ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plitfyg też miałem ujemny prąd. Co ciekawe na jednym PC tak było a na drugim nie :) Ten sam AstroHUB.

Jak masz najowszy firmware to on ma mozliwość autokalibracji w opcjach Panelu. Musisz ją zrobić z odłączonymi odbiornikami prądu. Robi się raz i wyznacza ona punk zerowy poboru prądu.

Tu jest o tym wspomiane. Oraz jest tez opisane w najnowszej instrukcji.

 

  • Like 2

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware, AHpanel, AHlocalServer uaktualniono. Pobór prądu faktycznie się nie zmienia. Ale ...

Pojawił się nowy problem. Gdy podłączę AH bezpośrednio do PC - wszystko wygląda, że działa. Gdy podłączę przez huba usb (a zaznaczę, że mam niezawodnego i polecanego D-Linka) AHpanel gubi port COM, rozłącza się i nie można na powrót go uruchomić.

postFA.jpg

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że podczas tej awarii coś jednak mogło się stać Arduino. Mi też ten port pokazuje się tak jak Zdzichowi - z pełną nazwą urządzenia:

2016-04-29_182427.jpg

Podobnie miał Marek jak testował na Win8 i chyba Win10 (instrukcja, strona 10). Albo spróbuj odinstalować sterowniki i na nowo je zainstalować, wypróbuj inny port w komputerze, a jak nie to będzie trzeba wymienić moduł Arduino chyba. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolo napisał:

Obawiam się, że podczas tej awarii coś jednak mogło się stać Arduino. Mi też ten port pokazuje się tak jak Zdzichowi - z pełną nazwą urządzenia:

2016-04-29_182427.jpg

Podobnie miał Marek jak testował na Win8 i chyba Win10 (instrukcja, strona 10). Albo spróbuj odinstalować sterowniki i na nowo je zainstalować, wypróbuj inny port w komputerze, a jak nie to będzie trzeba wymienić moduł Arduino chyba. 

Dokładnie miałem to samo napisać.. pradzik przy awarii coś musiał kopnąć, stąd to nieznane urządzenie, miałem tak gdy klon FDI mi poleciał, wszystko grało a później taki sam klops. Smutne to ale myślę, ze trzeba lekarza specjalisty, domowy zrobił co mógł.... - Szkoda nerwów chyba :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, jolo napisał:

Dostaniesz Radek na jesiennym zlocie odznakę za najbardziej wymęczonego AstroHuba :5640dc723411e_16XD: Ciekawe co go jeszcze, odpukać, czeka :5640dc72c3466_18Angel:

Proponuję hubę z dedykacją - w Zatomiu ich dostatek :5640dc723411e_16XD:

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sferoida napisał:

Dla Waszej informacji - dzisiaj zamontowałem nowe grzałki :)

 

Dobrze, że o tym piszesz Radek. Już organizuję wsparcie! :5640dc723411e_16XD:

 

 

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze skończyło się na strachu... To jeszcze tak informacyjnie: testowo podłączyłem AH3 ( USB 2.0 ) poprzez pasywny hub ( USB 3.0 ) do laptopa z USB 2.0 na którym mam WIN 10 i połączenie działa OK.

2016-04-29 AH3 z hubem.jpg

W Menedżerze Urządzeń AH3 jest wykrywany jako Urządzenie szeregowe USB (COM5)

AH3 -2.jpg

Oprogramowanie AstroHuba w wersji 3.1.2 dla LCD i GPS.

Radku, 3mam kciuki za grzałki !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)