Skocz do zawartości

Program XVI zlot


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mogę, to zaproponuje jeden temat na program zlotowy obróbkę, a raczej składanie materiału LRGB z kamerek mono. Coraz więcej jest posiadaczy takich kamerek, jednakże tylko nieliczni wystawiają zdjęcia z takiego sprzętu. Wiem to po sobie. Mam nadzieję, że znajdzie się choć jedna osoba, która poprowadzi takie warsztaty. Z góry dziękuję w swoim imieniu i oczywiście innych chętnych.

  • Like 2
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi donieść, że naszym sponsorem po raz kolejny będzie nasz Partner firma:

image.png

Która, przygotowała atrakcyjne nagrody w ramach naszego zlotowego konkursu.

Miejsce 1: Teleskop SW BK1309EQ2 + Zestaw 3 okularów Baader Q-Classic + Obrotowa mapa nieba DO

Miejsce 2: Zestaw 4 okularów Baader Q-Classic + Obrotowa mapa nieba DO

Miejsce 3: Lornetka DO Voyager II 10x50 + Obrotowa mapa nieba DO

Miejsce 4: Okular orto + obrotowa mapka nieba.

 

Jest więc o co powalczyć! Proszę wypełnijcie program zlotowy atrakcyjnymi prelekcjami a każdego nagrodzimy!

Czekam na Wasze propozycje! Podawajcie je tu w tym temacie. A wkrótce wpiszę je w plan zlotu!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prelekcja ale Bardzo Ważne wydarzenie.
Proszę o uwzględnienie - najlepiej w sobotę po ogłoszeniu wyników konkursu na najlepszą prelekcję a przed wspólną fotografią - ,,Wręczenie nagród w Konkursie Henia - IV edycja 2017r." :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno w Zatomiu nie opowiadałem więc tym razem mogę poprowadzić prelekcję o temacie który ostatnio dość mocno eksploatuje:

"Astrofotografia krótkoczasowa i lucky imaging (LIM) - teoria i podejście praktyczne"

W miarę możliwości prosiłbym o termin w piątek przed obiadem :)

 

PS: Dodatkowo miałem od kilku osób sporo pytań o mikroskopy - ponieważ jest to jednak zlot astronomiczny nie będę robił o tym prelekcji. Niemniej jednak w pokoju "trójmiejskim" nr.5 w czasie zlotu będą wystawione moje mikroskopy z całym osprzętem więc jeśli kogoś będzie ten temat interesował to zapraszam na dyskusję i testy :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni zlotowicze oto przedstawiam proponowany plan zlotowy. 

Oraz przedstawiam uczestników/tematykę   konkursu na  na najlepszą prelekcję-wykład astronomiczny na XVI zlocie.

Sponsorowanego  przez:

 

delta(1).png?1499937773

 

PROGRAM XVI ZLOTU


czwartek 12.04.2018

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-19.00 Czas wolny
  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana

ps. względnie integracja.


piątek 13.04.2018

  • 8.30 Śniadanie
  • 12.00 Wykład astronomiczny dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamku Niemieńsko  (Prelegent: Ignisdei)
  • 13.00 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 16.00 Obiadokolacja
  • 17.00 Wykład tematyczny "Astrofotografia krótko-czasowa i lucky imaging (LIM) - teoria i podejście praktyczne"  (Prelegent:Lukas 83)
  • 20.00 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom - Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży  "Obserwacja i fotografia nieba" (Prelegent: Ignisdei)
  • 21.30- obserwacje/foto do rana

 

sobota 14.04.2018

  • 09.10  Śniadanie.
  • 10.00 Udajemy się na (do wyboru) :

- spływ kajakowy po Korytnicy

- zorganizowana wyprawą samochodowa

-czas wolny

  • 14.00 mini-warsztat jak zaprojektować taki teleskop od podstaw  (Prelegent: Pablito)
  • 15.30 Wykład tematyczny "Wszystkie gwiazdy zmienne są - fotometria amatorska" (Prelegent: Jolo)
  • 16.30 ,Wręczenie nagród w Konkursie Henia - IV edycja 2017r." :) , oraz  wspólne zdjęcie  -
  • 17.00 Obiadokolacja
  • 19.00, Obserwacje/foto do rana


niedziela 15.04.2018

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XVII ZLOTU jesień 2018 r.
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami z XV zlotu ? OBOWIĄZKOWO.

WAŻNE.

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą członkowie Rady FA,

 

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Marek ?Panasmaras ? Pyrlandia ? pokój nr 5

 

a w szczególności o każdej porze dnia i nocy organizator:


Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

 

UWAGA. Kolega Gayos zaproponował temat z fotografii:

Składanie materiału LRGB z kamerek mono,  jednak żaden prelegent się nie zgłosił!

Jeśli ktoś z Was ma pojęcie w temacie i chciałby powalczyć o cenne nagrody zapraszam! 

To naprawdę się opłaca -a sam fakt zarażenia ludzi bakcylem astronomii BEZCENNY!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mam propozycję.  Jeśli jest choć jedna osoba zainteresowana zbudowaniem sobie teleskopu, to mogę zrobić mini-warsztat jak zaprojektować taki teleskop od podstaw.

Celem jest finalnie zrealizowanie projektu. Jeśli ma ktoś optykę (Newton, Cassegrain, DK, RC) ale nie wie jak wszystko ugryźć  to proszę się zgłosić. Zrobimy projekt elementów (alu, sklejka itd) do wycięcia na CNC tak by skręcanie było tylko przyjemnością :)  Projekt na Dobsona lub paralaktyka. 

Jeśli  zainteresowana osoba nie ma dostępu do CNC, to pomogę w tej materii. A jak CNC jest zbyt ambitne, to zrobimy prosty projekt "garażowy". 

Nie proponuję konkretnej dnia/godziny do programu zlotu bo najpierw musi być chętny do skorzystania. Ponadto zajmie nam to ładnych parę godzin.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3/7/2018 o 22:07, Lukasz83 napisał:

Dawno w Zatomiu nie opowiadałem więc tym razem mogę poprowadzić prelekcję o temacie który ostatnio dość mocno eksploatuje:

"Astrofotografia krótkoczasowa i lucky imaging (LIM) - teoria i podejście praktyczne"

W miarę możliwości prosiłbym o termin w piątek przed obiadem :)

 

PS: Dodatkowo miałem od kilku osób sporo pytań o mikroskopy - ponieważ jest to jednak zlot astronomiczny nie będę robił o tym prelekcji. Niemniej jednak w pokoju "trójmiejskim" nr.5 w czasie zlotu będą wystawione moje mikroskopy z całym osprzętem więc jeśli kogoś będzie ten temat interesował to zapraszam na dyskusję i testy :)

Łukasz błagam tylko nie przed obiadem. Bardzo mnie ten temat interesuje a przyjadę w piątek po południu, jak zresztą sporo innych kolegów,. Może wieczorem lub w sobotę rano.

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stefanchm napisał:

Łukasz błagam tylko nie przed obiadem. Bardzo mnie ten temat interesuje a przyjadę w piątek po południu, jak zresztą sporo innych kolegów,. Może wieczorem lub w sobotę rano.

Może być też po obiedzie 17.30-18:30 w piątek. Ale to już niech @ignisdei decyduje czy tak może być - w piątek mi jest obojętne o której będę gadał :)

W sobotę rano to będę spał :) a wszsycy i tak rozlezą się na kajaki, bunkry czy inne atrakcje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem plan:

  1. Obiad piątkowy przeniosłem na 16.00 a wykład Lukasa po obiedzie.
  2. Warsztaty Pablita przez wykładem Jolo w sobotę!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nikt się nie zgłosił więc proponuje temat "Projektowanie konstrukcji teleskopu w systemie Cassegraina". O Newtonach jest dużo informacji na forach ale ten system już nie jest tak popularny. Postaram się przybliżyć temat i pokazać, że Cassegraina też da się zbudować w przydomowym warsztacie :)
Ja będę pokazywał jak sprawę ułatwia program CADowski ale na papierze też da się to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2018 o 12:30, ignisdei napisał:

PROGRAM XVI ZLOTU

czwartek 12.04.2018

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-19.00 Czas wolny
  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana  Obserwacje i foto do rana.

piątek 13.04.2018

  • 8.30 Śniadanie
  • 12.00 Wykład astronomiczny dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamku Niemieńsko  (Prelegent: Ignisdei)
  • 13.00 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 16.00 Obiadokolacja
  • 17.00 Wykład tematyczny "Astrofotografia krótko-czasowa i lucky imaging (LIM) - teoria i podejście praktyczne"  (Prelegent:Lukas 83)
  • 20.00 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom - Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży  "Obserwacja i fotografia nieba" (Prelegent: Ignisdei)
  • 21.30- Ognisko dla zlotowiczów integracyjne zlotowiczów.

No to przez siły natury, na które wpływu jeszcze nie mamy (a szkoda :( ) Ognisko integracyjne w piątek trza zrobić.
Ucieszy się spora grupa :)

Bez tytułu.png

 

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... Czy coś wiadomo na temat wymiany wadliwej pierwszej nagrody za wykłady zlotowe przez Deltę?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacek E. napisał:

Tak z ciekawości... Czy coś wiadomo na temat wymiany wadliwej pierwszej nagrody za wykłady zlotowe przez Deltę?

Tak, poinformowałem już osobę zainteresowaną...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignisdei napisał:

Tak, poinformowałem już osobę zainteresowaną...

:)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym podsumować nasz konkurs   na najlepszą prelekcję-wykład astronomiczny na XVI zlocie.

Sponsorowany  przez:

 

delta(1).png?1499937773

Jako że, każdy wykład w Zatomiu jest regulaminowo nagradzany:  Decyzją Jury:

1) Pierwsze Miejsce za Wykład tematyczny "Astrofotografia krótko-czasowa i lucky imaging (LIM) - teoria i podejście praktyczne"  otrzymuje Prelegent: Lukas 83

Nagroda główna: Teleskop 130/900 na montazu paralaktycznym + 3 okulary Baadera

2) Drugie Miejsce za Wykład tematyczny: Wszystkie gwiazdy zmienne są - fotometria amatorska" (Prelegent: Jolo)

Nagroda: 4 okulary Baadera

3) Trzecie Miejsce za: mini-warsztat jak zaprojektować taki teleskop od podstaw  (Prelegent: Pablito)

Nagroda: lornetka 10x50 firmy DO.

4) Czwarte  Miejsce za:  wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży  "Obserwacja i fotografia nieba" (Prelegent: Ignisdei)

Nagroda pocieszenia: ;) : 1 okular  Baadera.

 

Gratuluję Kolegom świetnych prelekcji! a Sponsorowi dziękuje za hojne nagrody! 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)