Skocz do zawartości

Obiekt tygodnia 9.03.2018 NGC 2539


Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno (20 lutego) polowałem akurat na NGC 2539, którą poprzedziłem właśnie NGC 2506. Niestety pech chciał, że Rufę spowijały wówczas jakieś chmury i NGC 2539 - zarówno w 10/50 jak i 15/70 - była tylko całkiem sporym pojaśnieniem, przylegającym do jasnej gwiazdy od północnego zachodu, które raz się nasilało, a raz zanikało niemal całkowicie. Co do NGC 2506 w Jednorożcu, to ciut wyżej niebo było już nieco czystsze i gromada, choć słabsza, padła o wiele łatwiej od sąsiadki, ale nie przypominam sobie nic więcej oprócz mglistej plamki w 10/50. Do NGC 2539 chcę koniecznie wrócić, bo to było niezbyt udane podejście.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)