Skocz do zawartości
libmar96

Zostałem współodkrywcą nowej egzoplanety! [HD 286123 b]

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie gratulacje i szacunek. Bardzo się cieszę Gabrielu, że wbrew opiniom wielu malkontentów dowodzisz, że astronomowie amatorzy mają wciąż wiele możliwości włączenia się w nurt poważnych badań odkrywających tajemnice tego, co nad naszymi głowami :)
Dzięki.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla Ciebie to sukces,dla mnie świetne wieści potwierdzające jak słusznie Kolega wyżej zauważył że odkrycia nie są zarezerwowane tylko dla zawodowców.

Gratuluję i życzę następnych sukcesów :)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwykłe polubienie posta nie wystarczy:) To trzeba osobistych gratulacji. Gratuluję sukcesów i liczę na kolejne "wielkie" wieści.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje!!! Cieszy, że amatorzy jeszcze mają coś do powiedzenia :witaj:
Podobnie jest z Polską Siecią Bolidową, działamy amatorsko i również mamy sukcesy, aczkolwiek nadal czekamy na spadek meteorytu zarejestrowany dzięki naszym kamerom :)
Niestety recenzenci i zarazem zawodowcy z Czech na stałe zajmujący się tematyką meteorów ostatnio "uwalili" nasz grant. Niestety wszędzie jest wyścig po odkrycia i wycina się konkurencję...

Jeszcze raz gratulacje i kolejnych odkryć, a tej kilku potwierdzeń :))

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratulacje, jak widać w XXI w. jest jeszcze miejsce na odkrycia dla amatorów. Szkoda, ze temat tak mało popularny i dla większości astroamatorów praktycznie nieznany - dla mnie też. Nagrywamy avik z kamerką i przez jakie programy mamy to przepuścić, żeby pokazały nam te wykresy i oceniły czy złapaliśmy tranzyt czy nie ? 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
37 minut temu, Charon_X napisał:

Gratulacje, jak widać w XXI w. jest jeszcze miejsce na odkrycia dla amatorów. Szkoda, ze temat tak mało popularny i dla większości astroamatorów praktycznie nieznany - dla mnie też. Nagrywamy avik z kamerką i przez jakie programy mamy to przepuścić, żeby pokazały nam te wykresy i oceniły czy złapaliśmy tranzyt czy nie ? 

Program do nagrywania i program do fotometrii. Z taką różnicą, że do Muniwina wkroczył jeszcze Excel. W analizie udział wzięły także inne programy, które uczestniczyły w weryfikacji - tego już nie wiem :)

Dziękuję wszystkim bardzo za miłe słowa!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem pod wrażeniem, wspaniały sukces :) moje gratulacje :)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta