Skocz do zawartości

ANKIETA ASTROFOTOGRAFIA MIESIĄCA Forum Astronomicznego. Marzec 2018r.


ANKIETA ASTROFOTOGRAFIA MIESIĄCA Forum Astronomicznego. Marzec 2018r.   

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która astrofotografia zasługuje na miano Astrofotografii Marca?

    • 1. Maciej Kapkowski - Gamma Cas, IC 59 i IC 63
    • 2. Łukasz Sujka - Mgławica Krab M1
    • 3. Tomek Zwoliński - M82 i M81
    • 4. Rafał Krajewski - M42
    • 5. Maciej Kapkowski - W czeluściach Rosetty
    • 6. Łukasz Socha - Kijanki w IC410
    • 7. Jacek Zieliński - Mgławica płomień i Mgławica Koński Łeb
    • 8. Jacek Erbel - Gromada Podwójna (NGC869 i 884).
    • 9. Michał Kwieciak - Krater Pitagoras - w centrum krateru znajduje się górzyste wzniesienie z podwójnym szczytem.
    • 10. Stefan Chmielewski - Gromada podwójna NGC869 i NGC884 Jeszcze raz :)
    • 11. Dariusz Nowakowski - Galaktyka M94
    • 12. Dariusz Wiosna - Startrails
    • 13. Szymon Gala - Galaktyka Andromedy
    • 14. Marek Setlak - Integrated flux nebula
    • 15. Łukasz Socha - Gromada NGC2355
    • 16. Łukasz Sujka - Protuberancja spokojna w H-alpha
    • 17. Dariusz Wiosna - Księżyc - Apeniny z Eratosthenesem
    • 18. Tomek Zwoliński - M101

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Astrofotografia marca.jpg

Serdecznie zapraszam do kolejnych wyborów konkursowych.

Astrofotografie miesiąca marca, na które głosujemy znajdują się TU

Głosujemy od 01.04 godz. 9:00 do 06.04 godz. 9:00 !!!!!

Te, które według Was zwyciężą zostaną zakwalifikowane

do Konkursu im Heńka Kowalewskiego - Astrofotografia 2018 Roku FA.

Szanowni Jurorzy - przypominam, że głosujemy zgodnie z 8 punktem Regulaminu,

  1. Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku:

      8.1  Ankiety są publiczne. 
      8.2  W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA.
      8.2  Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji.
     
8.3  Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi.
     
8.4  Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów.
            Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hagen napisał:

Album 2018 mogę już dziś zamówić. Nie wiem na jakie prace mam zagłosować! Jestem w kropce! Najlepiej zagłosowałbym na wszystkie!!! Obecna edycja konkursu sięgła jakościowego szczytu! 

Zgadzam się. W tym miesiącu szczególnie trudny wybór.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddałem swój głos na trzy prace konkursowe. Napisałem też stosowny komentarz i ...No właśnie, zniknął z wątku :( Nie wiem teraz czy głosy są zaliczone, czy też nie. Czyżby to Primaaprilisowy żart ???

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KrisQ napisał:

Wczoraj oddałem swój głos na trzy prace konkursowe. Napisałem też stosowny komentarz i ...No właśnie, zniknął z wątku :( Nie wiem teraz czy głosy są zaliczone, czy też nie. Czyżby to Primaaprilisowy żart ???

Nic nie zniknęło - zakryłem go :)
Bezpośrednio w wątku konkursowym pod pracami daję zawsze ogłoszenie wyników aby było klarownie a później lecimy z komentarzami i gratulacjami. Zapomniałem go zamknąć chwilowo - na czas trwania ankiety. Twój cenny głos/głosy w ankiecie jest jak najbardziej ważny/ważne :) 

5ac1d7f0e4156_Wany.thumb.jpg.633e576b95a6cf3dc9597d4241528973.jpg

Zapraszam do głosowania niezdecydowanych :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mało, nie mało tylko po Świętach trzeba się obudzić :) Ale wtedy - do głosowania drodzy Państwo!! :) Taa ja tylko chciałbym oficjalnie wprost i bez owijania w bawełnę powiedzieć, że 3/4 siwych włosów na moim starym 44 letnim łbie - To Wasza Wina! Tylko i wyłącznie!! No, może jeszcze trochę Mony :) Toż to masakra jakaś się robi, a mi na myśl o następnym miesiącu drgawek dostaję - ale na poważnie gratuluję serdecznie, prace naprawdę robią wrażenie!

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie głosować - będzie niesprawiedliwie. Przy takim poziomie wybiera się w zasadzie na los szcześcia. Wtedy sumienie rusza - dlaczego tak a nie inaczej? 

Zagłosowałem. Koledzy, wybaczcie! :O

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod przedmówcami, w tym miesiącu wybór był jeszcze trudniejszy niż zwykle. Dopiero za piątym podejściem oddałem głosy :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, astrobonq napisał:

Podpisuję się pod przedmówcami, w tym miesiącu wybór był jeszcze trudniejszy niż zwykle. Dopiero za piątym podejściem oddałem głosy :)

Dokładnie tak samo miałem, ostatecznie usiadłem razem z żoną do głosowania bo inaczej nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, felcia97 napisał:

Panie Jacku, prace wspaniałe, poziom bardzo wysoki, więc trzeba przeanalizować, zastanowić się i podjąć decyzje, a to trwa. Pozdrawiam.

Ja wszystko rozumiem lecz czas jakoś nie bierze tego pod uwagę i nieubłaganie upływa :( Jutro rano koniec głosowania.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim Jurorom, którzy wzięli udział w głosowaniu :)
Z przyczyn służbowych oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w wątku konkursowym około godziny 1700.
Przepraszam za utrudnienia.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)