Skocz do zawartości

CEM60-CE


Rekomendowane odpowiedzi

Czy na forum jest jakis uzytkownik tego montazu lub nizszej wersji?

 

Bardzo interesuje mnie jak laczyc go z pc i zrobic synchronizacje?

Obecnie uzytkujac NEQ6 + EQMOD nie mam z tm problemu uzywajac np maximowego pinpoint lub allskyplatesolver.

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tayson.82 napisał:

Czy na forum jest jakis uzytkownik tego montazu lub nizszej wersji?

Nie jestem posiadaczem sześćdziesiątki ale widziałem kilka modeli iOptrona w akcji. Sam mam ZEQ25.
Te, które widziałem nie potrzebują żadnych EQMODów, do tego służą ich sterowniki ASCOM, wystarczy pobrać ze strony i Maxio czy inne programy natychmiast je kupują.
Gdy jest włączony i złapie fixa GPSa, natychmiast dane są przesyłane do programu i gdy wykonuje się PS wystarczy tylko gdy fotka zostanie rozpoznania kliknąć synchronizuj.
Tak samo mam np. gdy podłączam go do CdC. Też zero problemów.
Zapewne też GEN60 tak ma, wystarczy pobrać iOptron ASCOM Driver.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, dzieki za podpowiedz. Rozumiem, ze Ioptron Commander  dla CEM60, to jak EQMOD dla SW?

czy mozna wywalic pilota i laczyc sie po odpwiednim module np BT? Chcialbym jak najmniej przebywac w okolicy montazu i obslugiwac go zdalnie.

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tayson.82 napisał:

 

czy mozna wywalic pilota i laczyc sie po odpwiednim module np BT? Chcialbym jak najmniej przebywac w okolicy montazu i obslugiwac go zdalnie.

Próbowałem, ale odpuściłem - za nowe to było i chyba w Polsce nikt nie używa. W CGEMie celestronowskim byłem jedyny i mi hulało - jedynie to trzeba było BT zasilać bo gniazdo pilota prądziku nie dawało (on też używa tylko ASCOMa).
Kabelek (w zestawie od pilota) + FDI i chodzi mi już 3 rok bez najmniejszych problemów, mam go wplecionego w wiązkę idącą do montażu.
Co do przebywania w okolicy montażu - nie trzeba, też steruję zdalnie.
Proponuję przeszukać Chmurwne Noce lub wysłać zapytanie do iOptrona, pod względem opieki nad kupującymi stawiam ich serwis jako wzór. Odpowiadają natychmiast i bardzo wyczerpująco :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! - przypomniałem sobie, takie ustrojstwo ewentualnie iOptron proponuje, do GEM60 też pasuje - http://www.ioptron.com/product-p/8434.htm

8434-2T.jpg?1446126073

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że serwis iOptrona spokojnie może świecić przykładem dla innych serwisów. 

Jeśli chodzi o sterowanie montażem, to po to jest standard ASCOM, żeby wszystkie sprzęty, które go obsługują można było sterować tak samo. Dlatego jak Maxim czy CdC wspiera sterowanie teleskopem przez ASCOM, to po konfiguracji sterownika (tutaj każdy będzie inny dla innego montażu), sterowanie montażem będzie już takie same. Niektóre sterowniki ASCOM po podłączeniu wyświetlają własne okienko kontrolne (np EQASCOM czy pewnie iOptron Commander), ale nie powinno tak to być zaimplementowane - ale to już inna historia :)

 

2 minuty temu, tayson.82 napisał:

Może jednak po włączeniu montażu trzeba coś przeklinać na pilocie aby zacząl działać pod komputerem?  

Nic nie trzeba przeklikiwać. To EQASCOM działa niestandardowo i wymaga np włączenia w pilocie trybu PC Direct. "Normalne" montaże ze sterownikiem ASCOM po prostu podłączasz do kompa i sterujesz. Jednocześnie można też sterować z pilota. Do montaży SW też jest fabryczny sterownik ASCOM, który tak właśnie działa, i chodzą słuchy, że ktoś go kiedyś nawet używał :)) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jolo napisał:

Nic nie trzeba przeklikiwać. To EQASCOM działa niestandardowo i wymaga np włączenia w pilocie trybu PC Direct. "Normalne" montaże ze sterownikiem ASCOM po prostu podłączasz do kompa i sterujesz. Jednocześnie można też sterować z pilota.

Dokładnie tak :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drazymy wiec temat dalej :)

myslicie, ze cos trzeba w takim montazu na dzien dobry wymieniac/modyfikowac? zakladam ze nie, bo to jest jeden z powodow checi sprzedazy obecnego montazu.

 

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

A! - przypomniałem sobie, takie ustrojstwo ewentualnie iOptron proponuje, do GEM60 też pasuje - http://www.ioptron.com/product-p/8434.htm

w trybie STAtion mode moge go podlaczyc do swojej wifi?

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tayson.82 napisał:

 

myslicie, ze cos trzeba w takim montazu na dzien dobry wymieniac/modyfikowac? zakladam ze nie, bo to jest jeden z powodow checi sprzedazy obecnego montazu.

 

w trybie STAtion mode moge go podlaczyc do swojej wifi?

1. Moim skromnym zdaniem nic :) Ewentualnie wrażenia użytkowników w Necie poczytać. Zawsze się znajdą pomysłowi Dobromirzy ;)
2. Jak mawiają starożytni nieznaju - nie interesowałem się tym zbytnio. Proponuję mail do iOptrona.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ewentualna rada przed zakupem.
Kupuj u autoryzowanego ichniego dealera. Z tego co się orientuję to tylko Altair Astro w GB ma ich serwis autoryzowany/gwarancyjny. Inni w Europie odsyłają. A. A. jest solidną firmą i usługę wykonują szybko - wiem z autopsji :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)