Skocz do zawartości

Tak to bywa z naszą Astronomią


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałem się o tym?

     Nie da się zobaczyć żadnych obiektów przez amatorski teleskop, to wszystko, co pokazujecie to zdjęcia z Internetu

   Księżyc nie posiada kraterów, bo jak by były to bym widział oczami

Zastanawiam się czy warto robić spotkania astronomiczne jak ludzie widzą tylko wirtualny świat i nic po za nim, ciężko jest wytłumaczyć komuś jak ktoś nie chce ruszyć się z miejsca tylko żyje swoim świecie, no cóż nie pozostaje nic innego jak dalej pokazywać mówić o Astronomii, bo widzę, że ludzie zapomnieli, że żyjemy na planecie o nazwie Ziemia, że w każdej chwili coś się dzieje we Wszechświecie, że w każdej chwili może coś spaść nam na głowę z góry, czy ten świat oszalał czy ludzie stali się samolubni, może dla nich świat otwiera od telefonów, smartfonów komputerów, laptopów, samochodów itd. A zamyka, że tego świata nie ma wirtualny jedynie, co się dzieje z tymi ziemianami, to epidemia ogarnęła zasłaniając oczy na coś, co jest realne, nie wiem, do czego dojdzie za kilka lat, ale jest i dzieje się niedobrze. Napisałem o tym, bo miałem tego typu sytuacje, a jak tam u Was też macie tego typu lub podobnie.

 

Dodam jeszcze, że starsze  osoby też nie chcą przyjść  zobaczyć to, co widać przez teleskop, a mówią jak by wszystko wiedzieli i na wszystkim się znali.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się lepiej przyjrzeć, również jestem otoczony osobami które nie widzą świata poza komputerem, pracą i innymi przyziemnymi rzeczami. To trochę smutne że w dobie tak szybkiego postępu nauki tak wiele ludzi jest zupełnie obojętnych, a czasami i wrogo nastawionych do nowych odkryć. Jak grzyby po deszczu wyrastają teorie spiskowe które negują cały dorobek naukowy ludzkości:(

Życzę pogodnego nieba!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Paweł, wszystkich na Ziemi nie uszczęśliwisz :)

Pamiętam jak przed laty, podczas krótkiej wymiany zdań ze znajomym o misjach kosmicznych, ze strony mojego rozmówcy dyskusja została sfinalizowana mniej więcej w taki sposób:

"Ale po co wydawać setki milionów dolarów na badania kosmiczne? Przecież lepiej byłoby wysłać te pieniądze do krajów trzeciego świata, by pomóc tamtym biednym ludziom".

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten kolega chociaż złotówkę wysłał tym ludziom to raz, a dwa to ciekawe ile ten kolega w życiu wydał pieniędzy na zbędne rzeczy jak np. słodycze, używki, bezsensowne wydatki - jakby to zsumować to na pewno za tą kwotę uratowałby niejedno życie, a i sam by wyszedł na tym na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuję, bo jak tylko jest pogodna noc i tak sam stoję z teleskopem, najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak ktoś chce przyjść w wieku gimnazjum popatrzeć sobie dowiedzieć się czegoś o Wszechświecie to mówi się, na co, po co patrzeć na bzdury, w sumie obserwacja Wszechświata i tu piszę swoim imieniu umacnia mnie uspokaja odgradza od tego, co się dzieje na tym świecie, jak tylko człowiek chce coś ze swojego życia to osiągnie, świata nie da się poprawić każdy będzie żył według siebie i swojego widzi mi się, i tak jak pisałem nie pozostaje nic innego jak mówić pokazywać o Wszechświecie wtedy może ktoś zrozumie że się mylił.:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)