Skocz do zawartości

Kosmiczne jaja


Ciekawska

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Ciekawska napisał:

Od kilku lat na Wielkanoc bawię się w "drapaczkę" i ozdabiam pisanki różnymi wzorami. Jednak tym razem, zamiast tradycyjnych kwiatów, liści i zawijasów, postawiłam na bardziej astronomiczne motywy. Wydrapałam gwiazdozbiory w stylu map Heweliusza - Skorpion, Ryby, Rak, Waga, Łabędź, Wieloryb, Paw + jedno jajko z samymi gwiazdami należącymi do Oriona, Byka, Małego Psa i Jednorożca :)  

Korzystając z okazji, życzę wszystkim Forumowiczom wesołych i pogodnych Świąt! O:)

 

Wesołych Świat - piękne drapanki :)  A czemu pazurki zmieniające kolor nie na świąteczne? ;)

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek 2 napisał:

Ola, ale żal będzie rozbijać te skorupki. Dla mnie bomba.

Oj żal, dlatego na razie odłożyłam je do osobnej miseczki, a jak się pozostałe zjedzą to dopiero wyciągnę, żeby choć troszkę przedłużyć ich żywot :P 

  • Like 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacek 2 napisał:

Wesołych Świąt :)

Ola, ale żal będzie rozbijać te skorupki. Dla mnie bomba.

Można nie rozbijać a po jakimś czasie zakupić w promocyjnej cenie MP5-iątkę ;)  37589aec4289a16ca000a0b5f5ce

  • Haha 5

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, gratuluję i życzę wszystkim Wesołych Świąt. :)

  • Like 7

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ola zrobiła watek świąteczny z artystycznymi/kosmicznymi jajami :)
No to mokrego dyngusa Wam życzył nie będę bo chyba wszędzie będzie lało Ill Ale wielkiego zająca - oczywiście astronomicznego :)

  • Like 7

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, świetny pomysł. Nie rozbijaj ich czasami! :) 

A dla Wszystkich Zdrowych i Pogodnych Świąt w rodzinnej atmosferze.

Niech Wam zajec przyniesie nowe zabawki. :)

 

  • Like 7

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja. ;) Ale, i te "złote " rączki. Jako zodialalny Niedźwiadek, najbardziej łechce mnie pisanka skorpionowa. Poproszę o oszczędzenie i zaniechanie konsumpcji . . . Cool Dla Nas wszystkich, spokojnych i rodzinnych Świąt , obfitego Dyngusa i , aby majonezu i chrzanu nie zabrakło  ...:)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dziki1 napisał:

Jako zodialalny Niedźwiadek, najbardziej łechce mnie pisanka skorpionowa.

Mimo że zodiakalnie ze mnie "Bliźniak", mam pewną słabość do gwiazdozbioru Skorpiona, nie umiem do końca powiedzieć dlaczego. Tak jak nie mam "najulubieńszego" gwiazdozbioru, tak ten jest jednym z tych bardziej mnie przyciągających, że tak to ujmę :P To jego jako pierwszego wydrapałam ;) 

  • Like 4

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)