Skocz do zawartości

Stałka do Canona EOS 350d z poprzedniej epoki.


Oberst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadłem na pomysł zakupienia do mojego Canona jakiejś przyjemnej stałki produkcji radzieckiej bądź też enerdowskiej. Planuję aby był to zamiennik dla kitowca do codziennego użytku jak i do astrofoto ze statywu. Wpadł mi w oko Pentacon 50/1,8 - poczytałem o nim kilka pochlebnych opinii a i cena oscyluje w granicach 120 - 150 zł co ogólnie mieści się w moim budżecie (około 200 zł). A może lepiej przyoszczędzić i kupić coś innego? Oczywiście nie chcę wydawać kokosów, ale jeśli udało by się kupić coś zdecydowanie lepszego za względnie niewiele większe pieniądze to jestem jak najbardziej za ;)

 

PS: pytanie poza konkursem - jak rozumiem do tego typu wystarczy kupić prosty adapter bagnetowy M42 żeby wszystko śmigało? :P

Sky-Watcher 130/900 EQ-2; okulary: 6mm 10mm 25mm; filtry kolorowe; Canon EOS 350D; Olympus DPS I 7x35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oberst napisał:

Witam. Ostatnio wpadłem na pomysł zakupienia do mojego Canona jakiejś przyjemnej stałki produkcji radzieckiej bądź też enerdowskiej. Planuję aby był to zamiennik dla kitowca do codziennego użytku jak i do astrofoto ze statywu. Wpadł mi w oko Pentacon 50/1,8 - poczytałem o nim kilka pochlebnych opinii a i cena oscyluje w granicach 120 - 150 zł co ogólnie mieści się w moim budżecie (około 200 zł). A może lepiej przyoszczędzić i kupić coś innego? Oczywiście nie chcę wydawać kokosów, ale jeśli udało by się kupić coś zdecydowanie lepszego za względnie niewiele większe pieniądze to jestem jak najbardziej za ;)

 

PS: pytanie poza konkursem - jak rozumiem do tego typu wystarczy kupić prosty adapter bagnetowy M42 żeby wszystko śmigało? :P

Jeśli w obiektywie jest mocowanie m42 to tak, ale nie zawsze ostrzy na nieskończoność przy starej optyce. Ja bym się nie bawił, tylko kupił poprostu canona, najlepiej model 50/1.8 stm, a używkę można kupić za 300-350 zł. Można też trafić na ostry model 50/1.8 II i cena spada do 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Canon robił pod analoga 50mm 1.8 niektóre nawet z czymś takim jak AF tylko. Dziwne to wyglądało. Bagnet będzie pasował Kupisz do 200 PLN bez problemu. Po co utrudniać sobie życie przejściówka ... Sprawdź mocowanie canon FD.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7260263815

Pierwsza aukcja zakończyła brzegu....

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak FD podepnie do 350D? To inny bagnet.

Najlepszą opcją jest właśnie STM* albo 50mm/1.8 II. Ostatecznie Yongnuo 50mm/1.8 - lepsze od tych Pentaconów i Heliosów.

 

Edit: STM nie jest do końca tak dobrą opcją. Ostrzenie manualne tylko przy naciśnięciu spustu migawki do połowy.  W razie uszkodzenia autofokusa w obiektywie STM nie masz ostrzenia, nawet manualnego - w pozostałych masz.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi ;)

 

A powiedzcie mi jeszcze jak radzą sobie wyżej wymienione obiektywy przy maksymalnie otwartej przysłonie? Podejrzewam że jest bidnie, ale jak to wygląda w praktyce?

Sky-Watcher 130/900 EQ-2; okulary: 6mm 10mm 25mm; filtry kolorowe; Canon EOS 350D; Olympus DPS I 7x35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)