Skocz do zawartości

XVI zlot - dojazd i drogi


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tym razem spróbować nieco innej drogi. Zazwyczaj jadę na północ S3, ale teraz chciałbym od Wrocka skręcić na północ w S5, potem 312 do Nowego Tomyśla i dalej 160 przez Drezdenko. Tak według nawigacji jest około 20-30 minut szybciej i 50km bliżej niż zazwyczaj jadę. Może ktoś się podzielić informacjami o stanie i ruchu na tych drogach?

zatom-nowa-droga.thumb.jpg.2be36e0a8e30dd4bb3db05b2d5e36fef.jpg

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jedziesz? Ja pojadę w czwartek tą samą drogą z Leszna :) ale też dlatego że chcę ją przetestować.
Wiele razy jeździłem do Sierakowa, ale zawsze mi odradzano trase na Nowy Tomyśl, tylko jechałem (jak widać na mapce) w kierunku Poznania do Stęszewa, dalej na Buk, potem w górę do DK92 do Pniew i dalej DK24. Tam się jechało spokojnie i droga była przyjemna.
Teraz myślę że S3 odciążyło ruch i postanowiłem sprawdzić trasę przez Nowy Tomyśl.

 

5acc97f305045_Zrzutekranu2018-04-1012_48_51.thumb.png.44872250e0655c851339dac65583e1a3.png

Jeśli będę jechał przed Tobą mogę dać znać jak droga. Jeśli nie, to dębę czekał na ostrzeżenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę wyjeżdżał w czwartek około 8.30 spod Gliwic, więc pewnie tak po 10 będę mijał Wrocław myślę. Możemy się na PW wymienić telefonami (tzn numerami telefonów :) ). Jak korzystasz z mapek googlowych możemy też się wymienić znacznikami na trasie.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - jeśli wjedziesz do Zatomia z innego kierunku niż Drawno - przeklniesz chwilę, w której to wymyśliłeś a autko nie zapomni Ci tego do momentu kasacji.
,,Nie idźcie tą drogą..." ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jolo napisał:

Ja będę wyjeżdżał w czwartek około 8.30 spod Gliwic, więc pewnie tak po 10 będę mijał Wrocław myślę. Możemy się na PW wymienić telefonami (tzn numerami telefonów :) ). Jak korzystasz z mapek googlowych możemy też się wymienić znacznikami na trasie.

Z Wrocławia prawie do samego Leszna jest już S5, więc szybko Ci pójdzie. Będę się starał wyjechać jak najwcześniej, ale czy uda mi się przed Tobą to zobaczymy.
Jeśli nie masz zbitej szybki w telefonie, to może bym się nawet telefonem zamienił, bo mam pękniętą :D
Znaczników nigdy nie używałem, ale chętnie przetestuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jacek E. napisał:

Łukasz - jeśli wjedziesz do Zatomia z innego kierunku niż Drawno - przeklniesz chwilę, w której to wymyśliłeś a autko nie zapomni Ci tego do momentu kasacji.
,,Nie idźcie tą drogą..." ;)

Czyli w mapach ustawiam nowy punkt pośredni - Drawno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo napisał:

Chciałbym tym razem spróbować nieco innej drogi. Zazwyczaj jadę na północ S3, ale teraz chciałbym od Wrocka skręcić na północ w S5, potem 312 do Nowego Tomyśla i dalej 160 przez Drezdenko. Tak według nawigacji jest około 20-30 minut szybciej i 50km bliżej niż zazwyczaj jadę. Może ktoś się podzielić informacjami o stanie i ruchu na tych drogach?

zatom-nowa-droga.thumb.jpg.2be36e0a8e30dd4bb3db05b2d5e36fef.jpg

@Jolo - ja zawsze mknę autostradą A2 i zjeżdżam właśnie w Nowym Tomyślu - potem jadę tak jak pokazałeś na Międzychód, Drezdenko i do Dobiegieniewa. Potem bardzo ważne! - kierujesz się na Stare Osieczno i potem na Głusko, Sitnica i tak aż do Zatomia. Nie wpakuj się na kocie łby od strony Dobiegieniewa!

Trasa między Międzychodem a Drezdenkiem miała jakieś 15-20km kiepskiej nawierzchni - pozostała część od Nowego Tomyśla była bez zastrzeżeń :)

Przynajmniej tak było w zeszłym roku.

Będę tamtędy przejeżdżał około 13-14 w czwartek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacek E. napisał:

Łukasz - jeśli wjedziesz do Zatomia z innego kierunku niż Drawno - przeklniesz chwilę, w której to wymyśliłeś a autko nie zapomni Ci tego do momentu kasacji.

Jacku ale od południowej strony to za bardzo nie ma jak tam dojechać - chyba że nadłoży się kilkadziesiąt kilometrów.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Tak, wiem - to też wiadomość dla @SamuG - jechać przez Stare Osieczno i Głusko, broń Bożeno prosto, czyli tak jak na mojej mapce jest końcówka. Przez Drawno to za dużo trzeba nadłożyć, prawie godzinę z tego co pamiętam.

Czytam, notuję, koduję. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5acca85d47c6b_Zrzutekranu2018-04-10o14_01_50.thumb.jpg.b74ad712e676528fd31ba55df5508128.jpg

Od południa jedziemy tą drogą zaznaczoną na NIEBIESKO, nie szarą. Drogi te wyglądają tak - szara po lewej, niebieska po prawej:

zatom-zla-droga.thumb.jpg.a29262e85819350e75347911412ff98c.jpg IMG_5710.thumb.JPG.eb7c4ca0737f89a7a04e8778359453bf.JPG

Jedynie na samym końcu niebieskiej, około 4km przed Bogdanką asfalt się robi dziurawy. Na szarej ostatnie 20km do Zatomia to wielki bruk, dziury i nierówności.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakieś większe sklepy albo szybkie jadłodajnie przed dojazdem to szukać? Tak żeby coś zjeść przed tymi dziurami ;)
patrząc na mapę to w Dobiegniewie jest jeszcze jakieś Dino, a później to już chyba małe sklepy takie jak to na wioskach, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o przetestowaniu:

image.png.6bb7554b88d5455659b91af37655577d.png

Między Czarnkowem a Człopą jest tragiczna droga.... Pomyślałem, że będzie szybciej austostradą i S3'ką.... potrzymać 140km/h i w Gorzowie jestem poniżej 2 godzin. Normalnie przez Oborniki śmigam.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To takie zadupie logistyczne, dlatego jest tam takie dobre niebo. Teren praktycznie nie jest zindustrializowany w odległości dziesiątkek kilometrów. Pięknie widać światło zodiakalne. W nocy gdy wychodzisz z jasnego musisz się na chwilę zaaklimatyzować, żeby odnaleźć się w mroku.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SamuG napisał:

Panowie a jakieś większe sklepy albo szybkie jadłodajnie przed dojazdem to szukać? Tak żeby coś zjeść przed tymi dziurami ;)
patrząc na mapę to w Dobiegniewie jest jeszcze jakieś Dino, a później to już chyba małe sklepy takie jak to na wioskach, nie?

Jest w Zatomiu sklep pierwszej i drugiej potrzeby https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/14422-supermarket/ . A zjesz co chcesz u pani Krysi :)

 

4 godziny temu, kapral napisał:

Między Czarnkowem a Człopą jest tragiczna droga.... Pomyślałem, że będzie szybciej austostradą i S3'ką.... potrzymać 140km/h i w Gorzowie jestem poniżej 2 godzin. Normalnie przez Oborniki śmigam.

No a przez Międzychód i Drezdenko? Masz 50km i 30 minut bliżej....

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadjezdzamy

P_20180412_142924_vHDR_Auto.jpg

P_20180412_143146_vHDR_Auto.jpg

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

czy coś się zmieniło na drogach w kierunku Zatomia przez ten rok. Z Poznania do Zatomia jechałem przez Międzychód. Drogę powrotną wybrałem przez Czarnków ale droga wojewódzka z Człopa do Czarnkowa to jakaś pomyłka. To dukt leśny z fragmentami asfalu raczej. Jak już się wjedzie do wielkopolski jest ok.

Moje pytania 

- czy jadąc od strony Międzychodu w Dobiegniewie jechać przez Słowin, Radęcin  do Zatomia czy lepiej kawałek dołożyć i przez Stare Osieczno, Głusko, Sitnicę

- czy droga Człopa Czarnków została naprawiona ?

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Inowrocławia od jakiegoś czasu jeżdżę tak ....Wałcz-Mirosławiec-Kalisz Pomorski-Drawno-Zatom  droga porównywalnie przyjemniejsza od tej przez Stare Osieczno - ostatnio nieźle została zdewastowana, o słynnych "kocich łbach" nie wspominając (taa oczywiście za pierwszym zlotem zaliczyłem ta dróżkę - ręce mi się trzęsły jeszcze z 0,5 godziny po dojechaniu do Zatomia hehe )

  • Haha 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawcio napisał:

Ja z Inowrocławia od jakiegoś czasu jeżdżę tak ....Wałcz-Mirosławiec-Kalisz Pomorski-Drawno-Zatom 

Bardzo przydatna informacja. Jadę pierwszy raz z Człuchowa, więc wybiorę się tą trasą, żeby kocich łbów nie pozaliczać :) Dzięki:)

  • Like 1

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)