Skocz do zawartości

Filtr sloneczny do synty 8


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od 2 tygodni kusi mnie bym zaopatrzył się w filtr słoneczny do mojego teleskopu synta 8 200/1200, ponieważ dni są coraz cieplejsze i dłuższe i wpadłem na pomysł, że to nie będzie głupi pomysł tylko tak 7-8 lat dostałem na urodziny teleskop nie jakiś wybitny bo taki ze sklepu za 200zł wiecie chyba jaki mam na myśli co trzepie obrazem jak zło od byle jakiego dotknięcia i podmuchu wiatru to nie inwestowałem zbyt dużo tam bo wiedziałem, że to nie będzie dobrym pomysłem kupiłem jedynie do niego filtr słoneczny nie pamiętam już kompletnie z czego tą folię kupiłem i jakiej marki się nazywała, ale słońce wyglądało tak https://www.google.pl/search?q=zdjecia+slonca+z+filtrow+slonecznych+teleskopowych&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwilnYOekrraAhWjh6YKHfycAIMQ_AUICigB&biw=1920&bih=949#imgrc=U9psa2AvbbczKM:

Nie będę ukrywał, że apetyt mi się zwiększył i chciałbym zobaczyć coś więcej niż tylko plamki dlatego przed napisaniem tego posta troszkę googlowałem na temat filtrów jaki mi najbardziej będzie odpowiadał by właśnie ukazał to co chcę zobaczyć i dużo pozytywnych komentarzy widziałem na temat filtra h-alpha + jeszcze jakis dodatkowy filtr by obraz pokazało mi słońce mniej więcej tak https://www.google.pl/search?q=zdjecia+slonca+z+filtrow+slonecznych+teleskopowych&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwilnYOekrraAhWjh6YKHfycAIMQ_AUICigB&biw=1920&bih=949#imgrc=FIyFPYzPMn0uAM:

Też biorę pod uwagę to, że na zdjęciu słońce pewnie ładniej wygląda ja chcę tylko do wizualnych obserwacji bo nie będę raczej bawił sie w astrofotografie nie dla mnie to :P i moje pytanie brzmi czy faktycznie filtr h-alpha daje taki obraz czy może są jakieś inne lepsze i jesli tak to czy można kupić odrazu gotowy filtr by jak przyjdzie to odrazu na teleskop i można brać sie za obserwacje?

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no spoczko i jeszcze jedno pytanie mam zanim się zdecyduje na zamówienie(nigdy nie miałem teleskopu słonecznego a chce mieć 100% pewność :P ) jak już przyjdzie mi ten teleskop składam go i po złożeniu normalnie celuje w słońce i wszystko git nie będzie tam konieczności niczego dokupywać?

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)