Skocz do zawartości
prestoneq

Astrofotografia krótkoczasowa, wykład

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą udostępniam godzinny wykład Łukasza Sujki  o astrofotografii krótkoczasowej.  Rozłożony na 3 części . Miłego oglądania.

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obejrzałem, podobało mi się :) jest mi jednak smutno, że Łukasz na początku słowem o mnie nie wspomniał :( a jeszcze niedawno pisał tak. U nas taka mentalność, że póki gonisz mistrza, go adorujesz i podpytujesz, kiedy dogonisz, udajesz że nie znasz Speechless

Mała ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=6OZgR45aHlM#t=12m10s

Nasza rozmowa na PW na Astropolis 

Nadzorowane.thumb.png.c3fcf914adf306583a99e73295a66737.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, HAMAL napisał:

Obejrzałem, podobało mi się :) jest mi jednak smutno, że Łukasz na początku słowem o mnie nie wspomniał :( a jeszcze niedawno pisał tak. U nas taka mentalność, że póki gonisz mistrza, go adorujesz i podpytujesz, kiedy dogonisz, udajesz że nie znasz Speechless

Mała ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=6OZgR45aHlM#t=12m10s

Nasza rozmowa na PW na Astropolis 

Nadzorowane.thumb.png.c3fcf914adf306583a99e73295a66737.png

No co Ty @HAMAL

Twój wkład podkreślam zawsze i jeśli to dla Ciebie ważne to pewnie wiele osób potwierdzi, że wspominałem o Tobie aż za często - akurat nie na wykładzie ale w "kuluarach" ;)  Bardzo mi pomogles i zainspirowales w rozwoju - o niczym nie zapomniałem :) Teraz ja staram się, na ile potrafię, pomagać innym. 

Póki co to do Twojego poziomu detalu i techniki  mi jeszcze daleko.  

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To prawda, jak najbardziej wspominał swoją drogą to Hamal mógłbyś zawitać na zlot do Zatomia, bardzo chciałbym Cię poznać osobiście podobnie jak większość osób na zlocie.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
37 minut temu, Lukasz83 napisał:

Twój wkład podkreślam zawsze i jeśli to dla Ciebie ważne to pewnie wiele osób potwierdzi, że wspominałem o Tobie aż za często - akurat nie na wykładzie ale w "kuluarach"

Potwierdzam. A zwłaszcza Twoje nieustanne dążenie do osiągnięcia jak największej ilości detalu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za udostępnienie :) Tak jak mówiliśmy bardzo mnie i synowi się przyda. Dzięki też za wszystkie rady. Szkoda tylko, że nie udało się przetestować tych plossli...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukaszu, mam dwa pytania:

1 Mówiłeś, ze stosujesz format avi do zapisu klatek. Chcę się upewnić, że Ciebie dobrze zrozumiałem - zbierasz pojedyńcze klatki w formacie avi trawjące kilka sekund?

2 W mojej kamerce ASI 1600 (poniżej) dla gainu 200-250 mam DR w granicach 10-11 bit. Czyli avi przy 8 bitach, to może być za mało. Tzn muszę zbierać 16 bitowy tiff?

ASI1600_wykresy.PNG.5f826cfb32a3de110a4debe54c20e5f8.PNG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, stefanchm napisał:

W mojej kamerce ASI 1600 (poniżej) dla gainu 200-250 mam DR w granicach 10-11 bit. Czyli avi przy 8 bitach, to może być za mało. Tzn muszę zbierać 16 bitowy tiff?

Dokładnie tak jak piszesz :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta