Skocz do zawartości

Astrofotografia krótkoczasowa, wykład


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem, podobało mi się :) jest mi jednak smutno, że Łukasz na początku słowem o mnie nie wspomniał :( a jeszcze niedawno pisał tak. U nas taka mentalność, że póki gonisz mistrza, go adorujesz i podpytujesz, kiedy dogonisz, udajesz że nie znasz Speechless

Mała ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=6OZgR45aHlM#t=12m10s

Nasza rozmowa na PW na Astropolis 

Nadzorowane.thumb.png.c3fcf914adf306583a99e73295a66737.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HAMAL napisał:

Obejrzałem, podobało mi się :) jest mi jednak smutno, że Łukasz na początku słowem o mnie nie wspomniał :( a jeszcze niedawno pisał tak. U nas taka mentalność, że póki gonisz mistrza, go adorujesz i podpytujesz, kiedy dogonisz, udajesz że nie znasz Speechless

Mała ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=6OZgR45aHlM#t=12m10s

Nasza rozmowa na PW na Astropolis 

Nadzorowane.thumb.png.c3fcf914adf306583a99e73295a66737.png

No co Ty @HAMAL

Twój wkład podkreślam zawsze i jeśli to dla Ciebie ważne to pewnie wiele osób potwierdzi, że wspominałem o Tobie aż za często - akurat nie na wykładzie ale w "kuluarach" ;)  Bardzo mi pomogles i zainspirowales w rozwoju - o niczym nie zapomniałem :) Teraz ja staram się, na ile potrafię, pomagać innym. 

Póki co to do Twojego poziomu detalu i techniki  mi jeszcze daleko.  

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak najbardziej wspominał swoją drogą to Hamal mógłbyś zawitać na zlot do Zatomia, bardzo chciałbym Cię poznać osobiście podobnie jak większość osób na zlocie.. :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lukasz83 napisał:

Twój wkład podkreślam zawsze i jeśli to dla Ciebie ważne to pewnie wiele osób potwierdzi, że wspominałem o Tobie aż za często - akurat nie na wykładzie ale w "kuluarach"

Potwierdzam. A zwłaszcza Twoje nieustanne dążenie do osiągnięcia jak największej ilości detalu.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udostępnienie :) Tak jak mówiliśmy bardzo mnie i synowi się przyda. Dzięki też za wszystkie rady. Szkoda tylko, że nie udało się przetestować tych plossli...

Taurus 16", Celestron 80mm ED Onyx, EQ5 Synscan GOTO, AZ4, ES 24mm, ES 14mm x2, ES 6,7mm, ES 4,7mm, GSO 32mm, WO 20mm x2, WO Bino, Quark chromo, Lumicon UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, mam dwa pytania:

1 Mówiłeś, ze stosujesz format avi do zapisu klatek. Chcę się upewnić, że Ciebie dobrze zrozumiałem - zbierasz pojedyńcze klatki w formacie avi trawjące kilka sekund?

2 W mojej kamerce ASI 1600 (poniżej) dla gainu 200-250 mam DR w granicach 10-11 bit. Czyli avi przy 8 bitach, to może być za mało. Tzn muszę zbierać 16 bitowy tiff?

 

ASI1600_wykresy.PNG.5f826cfb32a3de110a4debe54c20e5f8.PNG

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)