Skocz do zawartości
marko7

Obserwacje we Wiardunkach Wlkp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

W najbliższą sobote tj 21.04.2018 ok godz. 21 spotykamy się w kilka osób we Wiardunkach na boisku wiejskim :

https://www.google.com/maps/@52.7690689,16.8814996,3a,83.4y,252.52h,83.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sj1YpajoxNe-NfaMQT-F5OQ!2e0!7i13312!8i6656

52°46'09.0"N 16°52'50.7"E

Na małe obserwacje, będzie Taurus 16", ed80, SW 12", i Maczek 127.

Jak ktoś chce się dołączyć może zaczyna przygodę i chce pogadać popatrzeć na inne sprzęty, lub po prostu poobserwować sobie wspólnie - serdecznie zapraszam.

Oczywiście jest jeszcze kwestia pogody ale zapowiada sie nieźle .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To kilka kilometrów ode mnie więc chętnie dołączę. Powiedz mi tylko czy macie wyłączone światła i będzie dostęp do prądu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Światła jedynie czasami przejeżdżających aut. Prądu brak jedynie ze z auta. Wpadnij obadasz miejsce :-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję Panowie za Towarzystwo, miejscówka fajna! Na pewno będę wracać przy każdej okazji!

Tym bardziej, że to zaledwie 15 min drogi! Cool

Postackowałem dzisiejszy materiał, to zaledwie 20 min, ale przy tym Mooniu i tak coś widać :)

Tu macie Wiarduński Triplet... ledwo mieszczą się w kadrze ;)

triplet.jpg

• Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki bardzo za wspólne obserwacje. Na zdjęciu Bodego i Cygaro. Na razie tylko jedna klatka bo muszę się dopiero nauczyć stackować :) 

IMG_6893.JPG

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co powiecie, żeby następne spotkanie wstępnie zaplanować na 12 maja? Mam akurat wolne i łysy nie będzie przeszkadzać przez całą noc :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, Balubk napisał:

Co powiecie, żeby następne spotkanie wstępnie zaplanować na 12 maja? Mam akurat wolne i łysy nie będzie przeszkadzać przez całą noc :)

Pasuje :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Balubk napisał:

Jeśli tylko warunki pogodowe dopiszą to też raczej będę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wersja 2 zdjęcia. Krzychu się pobawił i wyszło coś takiego. Niestety na którejś klatce "coś mi przeleciało". Później jej poszukam. Jak na pierwszy raz mi się podoba :)

test.jpg

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i niestety... stało się... Cały czas pięknie, a jak łysego nie ma, to chmury naszły. Gadałem z Markiem i jak by coś się jednak zmieniło, a godzina nie była zbyt późna, to byśmy jechali.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Planów jakiś nie mam na wieczór konkretnych wiec jakby jakiś zryw to dzwoncie. Póki co z pogoda na dwoje babka wrozyla jechać i sie wkurzac  nachmury nie ma sensu.

Przemek fotka powyżej ekstra jak na początek przygody foto:-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jest! właśnie nad Obornikami szaleje burza i deszcz wali jak z cebra😅

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam podobne plany wlasnie sie stroje, chociaz mam wrażenie ze jakieś chmurzyska mi tu od południa idą.

P_20180512_213013_vHDR_Auto.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Nienawiszczu, kiedy skończyłem instalować oprogramowanie guidera w laptopie, wyszedłem na zewnątrz ok 23.00, widać było gwiazdy czwartej wielkości, jednak jakiś syf siedział w powietrzu, poza tym wszystko było mokre, dałem sobie spokój, przynajmniej raz się wyspałem. ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 24.04.2018 o 19:39, OPrzemo napisał:

Wersja 2 zdjęcia. Krzychu się pobawił i wyszło coś takiego. Niestety na którejś klatce "coś mi przeleciało". Później jej poszukam. Jak na pierwszy raz mi się podoba :)

Przemek, mi też się podoba to zdjęcie. Na poczętek przygody z astrofoto jest super.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta