Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedłem z psiakiem na wieczorne siki, patrzę sobie na Wenuskę bo z chmurew się wyłoniła a tu ... ,,pod nią" na siedemnastej - taka czerwona kula świeci.....
Wróciłem do domu, złapałem za lustrzankę, ona w tym samym miejscu i z niej wyskakują dzieciaki....
Przestała świecić i rodzić po dobrych 10 minutach....

C.thumb.jpg.d083a6ab4c09aa9a1a50c2cdca1bb885.jpg
C1a.thumb.jpg.c97877da4d391d99982ccac63f3ed484.jpg

C1.thumb.jpg.ca635466ada9e140008c16b5fb522f47.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Jacek 2 napisał:

Jacek, coś Ty palił na tym spacerze ? :)

No kurczak tylko Rothmansa... A fotki zrobiłem z balkonu, mogę oryginałki wstawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Jacek E. napisał:

No kurczak tylko Rothmansa... A fotki zrobiłem z balkonu, mogę oryginałki wstawić.

Moja teoria,
Domyślam się, że "Anakonda 2018" coraz bliżej. Pewnikiem to jakieś próby naszych obrońców granic (czytaj WOT) tak żeby nie wyjść na cieniasów. :)

A tak na poważnie, to chyba taka raca która się wypala. One spadają na spadochronach, więc dość powoli.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Flara oświetlająca. Po zapaleniu długo utrzymuje się pozornie na jednej wysokości dzięki spadochronom. Od czasu do czasu coś tam się upala i odpadają pojedyncze ładunki. Stary model, widywałem takie w młodości nad Zatoką Pucką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, wessel napisał:

Flara oświetlająca. Po zapaleniu długo utrzymuje się pozornie na jednej wysokości dzięki spadochronom. Od czasu do czasu coś tam się upala i odpadają pojedyncze ładunki. Stary model, widywałem takie w młodości nad Zatoką Pucką.

Eeeee, starocia widziałeś. Matka wisi i to dosc długo, i co jakiś czas, błysk (nie zdarzyłem błysku uchwycić) i młode wypluwa, no ale czyż nie ładne UFO by było??? Statek matka rozpoczął inwazję i rozsyła bojowe powietrzne okręty... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe. Jakby coś się tam paliło i odpadło. 

Spadało coś z tego? Czy w drugą stronę? W telefonie niewiele widać... 

EDIT jakaś flara chyba. Albo alieny ;-). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
27 minut temu, pietroo napisał:

Roboty konserwatorskie sklepienia, ciekawe za ile przetarg poszedł. 

Nigdy nie przestaną mnie śmieszyć żarty z płaskiej ziemi:)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może macie jakieś pomysły. Obserwowaliśmy sobie ostatnio, z kolegą nasz wspaniały Wszechświat, korzystając z dobrodziejstw sprzyjającej aury. Ja relaksowałem się przy refraktorku, natomiast kolega podpiął sobie pod newtona aparacik (ma zacięcie astro-fotograficzne, ale droga przed nim jeszcze daleka;)) celując m M 13. Zarejestrował takie oto "ustrojstwo". Co to mogło być?Nie chcę dywagować i zdaję się na Wasze koncepty. Techniczny aspekt fotografii proszę pominąć. Aha, zdjęcie wykonane 9 czerwca o godz. 1.23.

IMG_1906a.thumb.jpg.b002a2c0a4891b9cec9b76ad710aba4c.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To trochę drogi nadłożą jak takim zygzakiem będą lecieli :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, wessel napisał:

To trochę drogi nadłożą jak takim zygzakiem będą lecieli :)

Ależ skąd! Przecież to jest najkrótsza droga w czasoprzestrzeni pozakrzywianej grawitacją kolejnych mijanych gwiazd Crazy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skonsultowałem sugestie wessela z autorem zdjęcia i prosił mnie, aby przekazać, iż nie wyglądało to w wizjerze jak samolot, a jak jasny, szybki błysk. Zasugerował mi, że może to był przelot meteoroidu ? Co do wniosku Janko,to poprosił mnie bym przekazał, że oni już raczej wracają z poczuciem słusznie wykonanej misji. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, Janko napisał:

Znaczy się, Jacek ma rację . Zapili :los:

Nietrafiona konstatacja.;) Przynajmniej jeśli o mnie chodziCrazy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po naszemu rody albo pręciki :) Rody nie są owadami, ale dyskusja nad ich klasyfikacją wciąż się toczy wśród ekspertów Międzynarodowej Komisji Nomenklatury Zoologicznej mającej siedzibę w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Prawdopodobnie należą do królestwa Animalia, ale już przy subregnum opinie są podzielone czy powinny zostać umiejscowione w Parazoa czy Eumetazoa. Być może dla rodów należy stworzyć oddzielną klasyfikację wzorem systematyki wirusów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, forem napisał:

Po naszemu rody albo pręciki :) Rody nie są owadami, ale dyskusja nad ich klasyfikacją wciąż się toczy wśród ekspertów Międzynarodowej Komisji Nomenklatury Zoologicznej mającej siedzibę w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Prawdopodobnie należą do królestwa Animalia, ale już przy subregnum opinie są podzielone czy powinny zostać umiejscowione w Parazoa czy Eumetazoa. Być może dla rodów należy stworzyć oddzielną klasyfikację wzorem systematyki wirusów.

Nie ogarniam. Wymiękłem przy drugim zdaniu :)

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem co jest na zdjęciach z M13, ale te wspomniane "rody" to po prostu ćmy, czy inne owady szybko poruszające skrzydełkami - ich ruch (lot) nagrywa się właśnie w taki sposób. Kiedyś w jakimś przyrodniczym filmie o tym widziałem, nie chce mi się szukać, ale na YT na pewno jest fragment, a może i cały ten materiał.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

https://www.youtube.com/watch?v=mSwbmPM8D40

See evidence of a newly discovered and previously unknown life form that currently exists on this planet. Presented for the first time in this program is stunning high quality video of "Rods" in flight taken by a production company working for the Discovery Channel while taping cliff jumpers in South America. New methods are presented using the sun which illuminates the phenomenon, providing incredible detail for analyzing the anatomy of this life form. Included in this program are comments by renowned scientists as part of the process of authentication.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 14.06.2018 o 14:10, forem napisał:

Coś mi się wydaje że kolega pomylił forum z paranormalne.pl :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 15.06.2018 o 16:19, forem napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=mSwbmPM8D40 

See evidence of a newly discovered and previously unknown life form that currently exists on this planet. Presented for the first time in this program is stunning high quality video of "Rods" in flight taken by a production company working for the Discovery Channel while taping cliff jumpers in South America. New methods are presented using the sun which illuminates the phenomenon, providing incredible detail for analyzing the anatomy of this life form. Included in this program are comments by renowned scientists as part of the process of authentication.

Dobra sprowokowałeś mnie do poszukania (w sumie 10 sekund)

Jak kogoś obchodzi. Jeśli nie macie czasu polecam ostatnią minutę chociaż.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze - zamiast ufo jest ifo :) Nie zmienia to faktu, że wielu badaczy rodów uważa takie wytłumaczenie za nienaukowe i sfałszowane, za fotomontaż video lotu ćmy i prawdziwego roda.

ps. tak czy inaczej dziki1 gratulacje dla kolegi za złapanie roda ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta