Skocz do zawartości

Foto Challenge ? obserwatorze rzuć wyzwanie fotografowi!


ignisdei

Który, Twoim zdaniem Fotograf najlepiej odwzorował wizerunek Hicksona 68, oraz oddał właściwy charakter, zadanego przez wizualowców obiektu ?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który, Twoim zdaniem Fotograf najlepiej odwzorował wizerunek Hicksona 68, oraz oddał właściwy charakter, zadanego przez wizualowców obiektu ?

    • Jacek E. (z 13 maja 2018)
      0
    • Jolo (z 13 maja 2018)
    • Esku1RES (z 13 maja 2018)
    • Alien (z 14 maja 2018)
    • Piotrcb (z 20 maja 2018)
    • ignisdei (z 20 maja 2018)
    • Zielu (z 31 maja 2018)

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2018 o 23:58, lukost napisał:

Dobra, to ja poproszę jeszcze HCG 68. Piękna grupka, atrakcyjna w wizualu, no i piękna, pomarańczowa HD 121197 jako kontrapunkt. A na Forum tego nie znalazłem. Ktoś się czuje na siłach? :)

Miło mi poinformować, że decyzją forumowiczów wyzywający to Kolega Lukost, a obiektem wyzwaniem jest

Hickso?n 68?? w Psach Go?ńczych.

Jednocześnie Łukasz wygrywa półroczny abonament miesięcznika Astronomia.

Serdecznie gratuluję w imieniu FA!

Astrofotografowie mają teraz czas do końca miesiąca uwiecznić zadany obiekt a jego zdjęcie opublikować w tymże temacie. Jeżeli będziecie potrzebowali więcej czasu to jak najbardziej możemy przedłużyć konkurs o parę dni czerwca.

Po zakończeniu drugiego etapu, będzie druga ankieta która wyłoni najlepszego fotografa, który podniósł rękawice!

  • Thanks 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z sesji. "Zrobiłem" (prawie) wszystkie cele z tej listy, bo warunki tej nocy są kapitalne. Abell 39 widoczny bez filtra OIII ! Pominąłem tylko Gwiezdną Chmurę Strzelca, bo:

a) nie wziąłem lornetki, 

b) była za nisko.

Na szczęście Panasmaras jeszcze nie wrócił ze zlotu w Bieszczadach, więc mnie nie zbanuje. ;)

I dzięki za głosy na moją propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wobec zapytań użytkowników,  ankieta tegoż konkursu, będzie otwarta w chwili zakończenia ankiety konkursu Heńkowego,

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankl.png

 

Głosowanie w konkursie Heńkowym zakończone, nie ma więc co czekać do jutra. Otwieram ankietę.  

Tu macie prace fotografów, którzy podnieśli rękawice i uwiecznili zadany obiekt  !

Głosujemy do niedzieli 10.06.2018 r. godz. 20.00)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ignisdei napisał:

Głosowanie w konkursie Heńkowym zakończone, nie ma więc co czekać do jutra. Otwieram ankietę.  

Tu macie prace fotografów, którzy podnieśli rękawice i uwiecznili zadany obiekt  !

Głosujemy do niedzieli 10.06.2018 r. godz. 20.00)

Panie Administratorze... Coś mi się wydaje, że tę ankietę należy zbudować na nowo.
Chyba ją zrobiłeś na bazie starej dotyczącej wyboru obiektu i wychodzą cudeńka :(
- 52 osoby zagłosowały i niektórzy głosowali już 11.05.2018r....
- Zdzich ma 3 głosy a głosowało na niego 18 osób!
To tylko 2 przykłady....
No i takie zgłoszenie to chyba raczej trzeba ogłosić wcześniej - moja fotka np. to tylko pojedyncze ujecie zrobione parę minut po ustaleniu obiektu i nie nadaje się do żadnego konkursu - nawet w przedszkolu.
Myślę, że to trzeba zrobić od początku....
Konkurs zbyt poważny.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem wszystko wiem. Po prostu w edytowałem starą ankietę, A trzeba było ją usunąć i założyć nową i mi się wydaje i dlatego zwariowała, ale cóż jak tylko dorwę się do peceta pouzupełniam ręcznie.Bo  widzę kto głosował...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ignisdei napisał:

Wiem ,wiem wszystko wiem. Po prostu w edytowałem starą ankietę, A trzeba było ją usunąć i założyć nową i mi się wydaje i dlatego zwariowała, ale cóż jak tylko dorwę się do peceta pouzupełniam ręcznie.Bo  widzę kto głosował...

Ale to będzie lipa i będzie się pitoliła do końca. Zrób nową - jest mało rekordów, parę minut Ci to zajmie, mogę śmiało napisać, że na ankietach zęby straciłem, w samym Heniu zrobiłem ponad pięćdziesiąt grubo i troszkę się na tym znam.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie  będzie fair. Już zagłosowało ok 30 osób. Punkty poprawiłem ręcznie.  Będę sukcesywnie uzupełniać, i na końcu zrobię rzuty ekranu z ilości głosujących, bo kto głosował widać. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignisdei napisał:

To nie  będzie fair. Już zagłosowało ok 30 osób.

Z moich wyliczeń wychodzi 16. No ale Ty tu rządzisz.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pousuwałem rekordy z maja bezpośrednio z bazy forum, bo osoby które głosowały w pierwszej ankiecie, nie mogły by tego zrobić w kolejnej. 

Tak więc w niedzielę porównam ilość punktów z ilością głosujących i ogłoszę zwycięzce. 

BTW Wiecie, że  to 118 ankieta na forum ;) 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stefanchm napisał:

Bardzo interesująca inicjatywa, Chciałbym obejrzeć prace, ale link przenosi do wątku?

Zaczynają się parę postów wyżej tej strony, przeplatane postami Userów - teoretycznie od mojej, na którą nie patrz :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że drugi etap (astrofotograficzny) naszego konkursu wygrał: Zdzisław - Alien.

Serdecznie gratuluję, w najbliższym czasie powinien skontaktować się z Tobą właściciel Magazynu Astronomia i potwierdzić abonament roczny dla Ciebie. :)

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za oddanie głosu na moją skromną pracę. I podziękowania dla wszystkich którzy wzięli udział - fajna zabawa i dla wizualowców i astrofotografów takie połączenie dwóch rożnych światów :) 

  • Like 3

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)