Skocz do zawartości

testowa M51


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio szukałem czegoś w okolicach 900-1000mm oczywiście do astrofoto i znalazłem chyba dobrego kandydata. Jeszcze nie  przystosowany do dźwigania guidera ... przez jedną noc udało się złapać tylko ok 40min materiału w 1 i 2 minutowych ekspozycjach gdy księżyc już dawał się we znaki... eos350mod...

taki crop

M51_V4m.thumb.jpg.111287f7dcd235afdbc6bf9fc56ee631.jpg

 

chyba jest potencjał ?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest i więcej materiału, nie mieszałem ze starym, tym razem już prowadzone  ok. 40 klatek po 4min. Już nie będę dopalał, następne nocki poświęcę na słonecznik bo jeszcze nie mam go w swojej kolekcji M-ek. Do obróbki pewnie jeszcze wrócę, dlatego uwagi mile widziane, teraz chwilę muszę od niej odpocząć.

taki crop

M51_V1c.thumb.jpg.746718190902efff4a9add689d709674.jpg

 

... kto zgadnie jaki teleskop zagościł w moim iglo ?

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tayson.82 napisał:

Powalcz z kolorystyka i kolorowym szumem. 

Może mniej dekonwolucji.

czym objawia się za dużo dekonwolucji?

kolor - racja coś poszło nie tak, zdecydowanie muszę się poprawić, pomimo użycia PCC wyszło mi ostatecznie inaczej niż w przykładzie który akurat jest też w https://pixinsight.com/tutorials/PCC/index.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tak, się porobiło, że M51 była testowym obiektem w ubiegłym roku (w związku z zakupem teleskopu) oraz w tym roku w związku ze zmianą Canona. Niestety w tym roku przyszły już białe noce. Mimo wszystko chciałem pokazać efekt połączenia zeszłorocznych z 350d i tegorocznych z 6d wszystkie z MN66. Razem 5h.

m51_suma_v33c.thumb.jpg.858f01c4a5a8f03b60c6ed5e5ce750f4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 23:25, tayson.82 napisał:

Powalcz z kolorystyka i kolorowym szumem. 

Może mniej dekonwolucji.

I z ostrością 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że odświeżyłem ubiegłoroczny wątek....

15 godzin temu, tayson.82 napisał:

Nie bardzo rozumiem co polaczyles...? 

~40 jak po lewej (dobre warunki nocne ale gorszy aparat)
+
~40 takich jak w środku (biało-nocnych oraz lekko cirrusowych ale z Canon 6d)  

tak aby z 6" uzyskać to co po prawej

Przechwytywanie4.thumb.JPG.447b31f83e6ae94a6ea8cbb4d9ed5842.JPG

 

w obróbce jest inna wada, zbytnie zaufanie w wagi SubframeSelectora,  należałoby kilka/kilkanaście klatek odrzucić całkowicie, ale w tym teście zależało mi bardziej na sprawdzeniu jak zmniejszy się problem szumu. Nie wiem czy będzie czas na nową obróbkę, teraz czas zając się montażem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)