Skocz do zawartości

Bieszczadzki zlot FA 2018 chętni?


Rekomendowane odpowiedzi

No ludziska, termin może być chyba tylko jeden w tym sezonie, czyli nów sierpniowy. I teraz dwa pytania:

1. Kto byłby chętny przyjechać?

2. Z uwagi na to, że jeśli nie znajdzie się organizator to będzie zlot niezorganizowany (każdy by szukał noclegów na własną rękę) to trzeba przynajmniej ustalić bardziej ścisły termin, abyśmy się mogli wszyscy spotkać. Moja propozycja to 10-15 sierpnia (pt sob nd pon wt śr). Jako, że 15 sierpnia to wolne od pracy, a 12-13 to maksimum Perseidów, zaś Księżyc nie będzie przeszkadzać w ogóle to wydaje mi się, że całkiem spoko te terminy?

Co Wy na to?

 

PS. cholera jak mi się chce tam jechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było ustalone. Ja z Kluchą się piszemy. Jutro w robocie ogarnę, czy w tym terminie dam radę wziąć urlop, bo dziewczyny już sobie wcześniej poplanowały i nie wiem, czy jest taka opcja. Termin ogólnie odpowiada. Perseidy też bajka. Księżyc 14.08 dojdzie do ~15% i zniknie po 22 także też gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy niestety 15 sierpień to mój koniec urlopu i będę już w drodze do Poznania. Dlatego jeżeli ja mam się podjąć organizacji tego zlotu to musi być to 9-12 sierpnia. W przeciwnym razie ja odpadam i musicie sobie radzić sami z organizacją imprezy. Nie ukrywam że zbieram informacje o miejscówkę w Bieszczadach aby znaleźć coś w rodzaju zatomia z ciemnym niebem z Roztok. Roztoki niestety odpadają ze względu na brak odpowiedniego komfortu oraz kameralność miejscówki co tak naprawdę działa w charakterze schroniska.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam coś takiego z  zupełnym odosobnieniem, bez przypadkowych turystów ze sporym komfortem wypoczynku, ciemnym niebem. Roztoki pod wieloma względami mi nie odpowiadają. Ze względu na gwar i duże zagęszczenie ludzi spoza astro.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to nie jest powiedziane, mamy dopiero  maj więc możemy nieco powybrzydzać. Zadzwoniłem już do kilku ośrodków.  W niektórych jest komplet a w niektórych jest całkiem dużo miejsc na wyłączność.

Ps.Ja naprawdę mam już dość Roztok Górnych.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość optuję za pierwszym terminem, które podał Alice a ja nie chcę w żaden sposób zafundować Wam znowu zkwaszonej gospodyni rodem z Krzywych. Miałem wtedy cholerne wyrzuty sumienia, że zafundowała wam to dziadostwo. Zdaję sobie z tego sprawę, że w Bieszczadach to nie jest tak jak u nas na północy, że gospodarze biją się o klientów i robią nam różne uprzejmiści,  tam w takich wakacyjnych terminach nie ma co narzekać na brak turystów. Dlatego odpuszczam organizację i swój pobyt, rejestrujcie się w Roztokach póki jeszcze są miejsca. To dobra i sprawdzona miejscówka. A skoro Łukasz twierdzi, że nastąpiły tam zmiany to jak najbardziej trzeba to sprawdzić.Życzę Wam miłego wypoczynku i pozdrawiam.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie przesadzaj, w Krzywem zaliczyliśmy super zlot z kapitalnym niebem i fajną atmosferą i żadne marudne babsko nie było w stanie tego zepsuć. :) A do Roztok mogę zajrzeć, bo w Bieszczadach będę pewnie jeszcze w maju; dam wam znać, co się tam dokładnie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie coś sie czepił tego Krzywego hehe było zajebiście. Ja bym sie jeszcze bardziej szczegółowo chciał dowiedzieć co w Roztokach sie zmieniło, a konkretnie to z kuchnią. Czy jest kuchenka dostępna? Więcej lodówek? Dostęp do naczyń, czajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AM czytałem jakiś czas temu o wizycie Domka w Roztokach w trakcie remontu. Oto co mi napisał w tym temacie:

"Faktycznie byłem w trakcie remontu w połowie kwietnia. Emil podłączał właśnie hydraulikę do aneksu kuchennego, który miał mieć zainstalowany na majówkę. Niestety nie widziałem jak to ostatecznie wygląda ale celem Emila było danie gościom możliwości przygotowywania napojów i posiłków. Najlepiej jak zadzwonisz do Emila lub Darka, który pomaga Emilowi, na numer ośrodka. Z tego co słyszałem to miała być kuchenka mikrofalowa do podgrzewania posiłków.
Emil dość mocno przerzedził drzewa wokół ośrodka, zainstalował satelitarny internet działający po WiFi, oraz dodał łazienki przy pokojach."

czyli spore zmiany... :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lukost napisał:

Robert, nie przesadzaj, w Krzywem zaliczyliśmy super zlot z kapitalnym niebem i fajną atmosferą i żadne marudne babsko nie było w stanie tego zepsuć. :) A do Roztok mogę zajrzeć, bo w Bieszczadach będę pewnie jeszcze w maju; dam wam znać, co się tam dokładnie zmieniło.

Fakt, jak lukost i Alice napisali zlot był super. Ja też z Krzywych pamiętam super ciemne niebo i atmosferę a kwasy? Jakie kwasy?  Na prawdę o nich zapomniałem, dopiero mi postami przypomnieliście, hehe.

Niestety nie mogę być  na zlocie :( a bardzo bym chciał - brak urlopu. Myślę, że jeszcze się kiedyś wybiorę chociaż mam kawał drogi.
 

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.05.2018 o 17:27, ignisdei napisał:

Widzę, że większość optuję za pierwszym terminem, które podał Alice Dlatego odpuszczam organizację i swój pobyt, rejestrujcie się w Roztokach póki jeszcze są miejsca. To dobra i sprawdzona miejscówka. A skoro Łukasz twierdzi, że nastąpiły tam zmiany to jak najbardziej trzeba to sprawdzić.Życzę Wam miłego wypoczynku i pozdrawiam.

Sorry za offa - ale jak się ma w takim razie ten zlot (brandowany oficjalnym zlotem FA) do "Mini zlotu w Zatomiu"??????
Co na to regulamin skoro nie ma tam głównego organizatora zlotów FA???????

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Anva napisał:

Sorry za offa - ale jak się ma w takim razie ten zlot (brandowany oficjalnym zlotem FA) do "Mini zlotu w Zatomiu"??????
Co na to regulamin skoro nie ma tam głównego organizatora zlotów FA???????

Jeśli chodzi Tobie o tytuł wątku - można go zmienić, np. na spotkanie w Bieszczadach sierpień 2018 i przenieść do innego działu. Jak dla mnie nie ma problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alice napisał:

Jeśli chodzi Tobie o tytuł wątku - można go zmienić, np. na spotkanie w Bieszczadach sierpień 2018 i przenieść do innego działu. Jak dla mnie nie ma problemu. :)

Alice spoko- nie chodzi mi o tytuł,może zostać.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Anva napisał:


Co na to regulamin skoro nie ma tam głównego organizatora zlotów FA???????

Nie ma czegoś takiego jak: główny organizator zlotów FA. jedyny regulamin jaki istnieje na forum dotyczy zlotów w Zatomiu i był napisany i zaakceptowny przez społeczność.

Niestety zmartwię Cię, też: nie ma regulaminu letnich zlotów Forum. Ale jako ciekawostkę podam, że ostatnio organizatorem też nie byłem ja ale Lukost. :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)