Skocz do zawartości

Triplet Smoka - NGC 5985, 5982, 5981


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba ostatnie "galaktyczne" zdjęcie przed białymi nocami 
Starałem się wybrać jakiś obiekt który byłby jeszcze w miarę jasny a jednocześnie pozwolił się efektywnie "palić" przez całą krótką noc czyli od 22:30 do 3:00

Padło na Triplet Smoka - inspiracją było ostatnie zdjęcie Jarka z sąsiedniego forum :)

Przydałoby się więcej materiału - ale nie dało rady. No wykorzystałem w pełni. Kanał czerwony paliłem już przy bardzo jasnym niebie ale na szczęście stacker sobie poradził 

Wrzucam dwie wersje - jedna z odszumionym tłem a druga w ogóle nie odszumiana. Sami zdecydujcie która lepsza - ta odszumiona ogólnie daje wg mnie lepszy odbiór ale ta zaszumiona ma ciut lepszy detal.

A może trzeba będzie jeszcze trochę nad tym popracować, żeby trafić gdzieś pomiędzy 

Udało mi się ustawić dokładnie taki kadr jak planowałem 

kadr.jpg.0ad7fce7e4013d33c5bfb84827b4b3e1.jpg

Newton 250/1250 na NEQ-6 + ASI 178MM-C  + Baader LRGB
Kompozycja LRGB
L - 250 x 15s (gain 82%) + 80 x 20s , nieguidowane
RGB - 80 x 22s (gain 88%) na kanał
darki - po 300 dla każdego czasu
skala setupu - 0,41''/pix
80% downsize 

1804301783_DracoTripletv5.thumb.jpg.b51ebc510b5aa0e1d733ab40f1ee2b7e.jpg

222279164_DracoTripletv2.thumb.jpg.cf2856877a0237ad085f8394cd2324cc.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mcmaker napisał:

Musisz popracować nad wyrównaniem tła i nie wyostrzać tak bardzo, żebyś później nie musiał tak mocno odszumiać ;)

Ale tło nie było ostrzone - zero, null. To jest oryginalny szum z wyciągniętego stacka.

Tylko galaktyki były ostrzone przez maskę.

Po prostu potrzeba więcej subklatek żeby taki szum zniwelować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TomekG napisał:

Fajna skala i ładne kolory. Natomiast dla mnie tło troszkę przeszkadza w odbiorze zdjęcia. Nie wiem co jest powodem, może za krótki łączny czas ekspozycji L? Jakbyś zrobił tak satysfakcjonujące tło, jak na swoim zdjęciu np. tu https://www.astrobin.com/full/345889/0/ to byłoby super:)

Trochę poprawiłem - ale materiału mało więc szału nie będzie

2 godziny temu, Rafał 123 napisał:

 A jak ocenisz seeing?

Był dobry tak 7/10 :)

691386774_DracoTripletv4.thumb.jpg.9c470dab44ca6360cedc6d3156e1dc15.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)