Skocz do zawartości

Sky-Watcher Star Discovery 150


Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, przecież musi być tam instrukcja jakaś a jak dobrze mi się wydaje to trzeba zrobić align na trzech obiektach a nie dwóch. No i te obiekty wyszukujesz ręcznie tak? i dodajesz do align? Np teraz łatwo widoczna Wenus zachodząca zaraz za słońcem no i Jowisz na wschodzie, plus jakaś dodatkowa gwiazda.

Nie dodali instrukcji obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop można ustawić na 1 lub 2 gwiazdy align.musisz dobrze wpisać datę wpierw miesiąc,dzień,rok nie inaczej .czas letni yes .dokładnie godzinę co do sekundy.+1 dla polski ..wspułrzędne twojego położenia no i region western sky lub inny wyskoczą największe gwiazdy które są widoczne o tej porze zapewne masz dwa okulary 10 i 20mm montujesz jeden z nich i gwiazda którą wybierzesz musi być w polu widzenia okularu i zatwierdzasz Enter teleskop wybierze 2 gwiazdę naciśnij Enter sam powinien ustawić się na gwiazdę jak nie będzie w polu widzenia to strzałkami ustaw na gwiazdę i Enter sukces ful powinno pisać ..Stellarium ci Pomorze gdzie jest gwiazda sugerowana przez teleskop..acha statyw ustaw do poziomu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ?02?.?06?.?2018 o 20:53, Marek i ilonka napisał:

Ten teleskop można ustawić na 1 lub 2 gwiazdy align.musisz dobrze wpisać datę wpierw miesiąc,dzień,rok nie inaczej .czas letni yes .dokładnie godzinę co do sekundy.+1 dla polski ..wspułrzędne twojego położenia no i region western sky lub inny wyskoczą największe gwiazdy które są widoczne o tej porze zapewne masz dwa okulary 10 i 20mm montujesz jeden z nich i gwiazda którą wybierzesz musi być w polu widzenia okularu i zatwierdzasz Enter teleskop wybierze 2 gwiazdę naciśnij Enter sam powinien ustawić się na gwiazdę jak nie będzie w polu widzenia to strzałkami ustaw na gwiazdę i Enter sukces ful powinno pisać ..Stellarium ci Pomorze gdzie jest gwiazda sugerowana przez teleskop..acha statyw ustaw do poziomu 

tak robię mogę nagrać też filmik dziś się postaram to zrobić ustawie 2 gwiazdy pisze że kalibracja zakończona sukcesem i wybieram np. księżyc z listy i gdzieś z dupy się ustawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Jak wybieram region pisze wyszukiwanie i dupa nic się nie dzieje z 15 minut czekałem i nic? Mam wersie 4.+ nie ma tam opcji do 3 gwiazd. ZE znalezieniem gwiazd mam problemu ustawiam tak jak trzeba na ramieniu jest jeszcze podziałka od 0 do 9- stopni ile ma być tam ustawione jeszcze jest opcja wysokość nap poziomem morza ? też wpisuje ile trzeba a teleskop i tak gdzieś sobie weneruje gdzieś na spacer.. Tak Jak pisałem dziś postaram się to nagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś w nocy była ładna pogoda walczyłem do teraz po aktualizacji pilota wszystko się pokazuje ustawiłem 1 gwiazde potem 2 akceptacja i wybieram np Saturn i dupa.. jedzie gdzieś w inną cześć nieba.. Co dziwne w stellarium pokazuje że jest z odpowiednim miejscu.. gdzie robię błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)