Skocz do zawartości

Problem ze stackowaniem canon eos 600d


Traszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem teleskopu sky-watcher 150/750 eq2-3 oraz lustrzanki canon eos 600d. Po zamocowaniu lustrzanki do teleskopu wykonywałem serie zdjęć 25-45. Po wrzuceniu ich do registax 6 i obróbce wychodziły (zazwyczaj) gorzej niż pojedyncze zdjęcia w przypadku Jowisza. Jeśli tyczy się to księżyca zdjęcia wyglądały nieco lepiej niż pojedyncze zdjęcia ale gorzej niż zdjęcia wykonywane przez telefon w połączeniu z sw 1309 eq2. Podczas poszukiwań  rozwiązania tego problemu natknąłem się na pewien sposób aby nagrywać film a następnie z niego stackować. Po nagraniu kilku próbnych filmów zoriętowałem się że registax 6 przyjmuje .avi a ja mam .mov. Po prze konwertowaniu tego pliku w dwóch różnych programach registax 6 otwiera go ładuje do 100% i zacina się (brak odpowiedzi) niezależnie od rozmiaru .avi.  Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągnąć ten program a konkretnie dwójkę ale wersja 64 bitowa nie działa ( nie uruchamia się i pojawia się komunikat że pomóc może ponowne zainstalowanie ale to nie pomaga) a wersja 32 bitowa uruchamia się i sama zamyka.

2 godziny temu, Sebastian Ś. napisał:

Z tego co wiem to AutoStakkert! wspiera .mov automatycznie konwertując FFmpegiem. Możesz spróbować w ten sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiPP kowertuje do avi. Poelcam ściągnąć. AS2 powinien stackować, chyba, że jakiś błąd. R6 też może stackować, a już na pewno obrabiać - stack normalnie wychodzi rozmyty, trzeba trochę ruszyć suwakami w Wavelets.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoStakkert! wspiera obróbkę plików .mov trzeba tylko skopiować plik ffpmeg.exe tutaj jest wszystko opisane - https://stargazerslounge.com/topic/304543-ffmpeg-and-autostakkert/

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian Ś. napisał:

Pobierałeś te wersje? http://www.astrokraai.nl/software/AutoStakkert_2.6.8.zip

Jaki masz system dokładnie? Podejrzewam, że to nie jest w takim razie problem z Registaxem tylko coś w systemie. Z innymi programami też masz takie problemy? 

Windows 10  64bit i nie mam problemów z innymi programami. Później spróbuję pobrać te wersję ale wydaje mi się że to ta mi nie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Charon_X napisał:

PiPP kowertuje do avi. Poelcam ściągnąć. AS2 powinien stackować, chyba, że jakiś błąd. R6 też może stackować, a już na pewno obrabiać - stack normalnie wychodzi rozmyty, trzeba trochę ruszyć suwakami w Wavelets.

Chodziło mi o obraz po obróbce stacków (przesuwaniu suwaków). Możliwe że 30-40 zdjęć to za mało więc postanowiłem nagrać film po prze konwertowaniu do .avi i próbie załadowania program zacina się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem tego posta, to stwierdzam, że przerabiałem te lub bardzo podobne problemy... ja bardzo rzadko używam registaxa (bo rzadko kręcę filmiki), ale być może przyda Ci się ściga jaką napisałem sam dla siebie gdybym musiał wracać do takiej  obróbki:

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

REGISTAX

http://www.convertfiles.com/ MOV->AVI
załadować do RS (czasami dwa razy)
wybrać referencyną gdzieś z śrdoka filmu
align,
limit
PRZEJRZEĆ listę do LIMIT i ręcznie odrzucić odbiegające
wavelety

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

może coś pomoże.... powodzenia... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Traszko napisał:

Chodziło mi o obraz po obróbce stacków (przesuwaniu suwaków). Możliwe że 30-40 zdjęć to za mało więc postanowiłem nagrać film po prze konwertowaniu do .avi i próbie załadowania program zacina się.

W sumie tak samo miałem ostatnio na win7, przełączyłem się na XP (mam 2 systemy na 1 kompie) i mi zestackowało bez problemów.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej wersji AS!2, którą wkleiłem bez problem na Windows 10 x64. Registax niestety nie działa. W sensie stackuje ale nigdy nie wypluwa poprawnego stacka, zawsze jakieś artefakty, więc robię tam tylko posprocessing. Jeszcze możesz zobaczyć czy masz ten update Registaxa 6.1.0.8 http://www.astronomie.be/registax/updateregistax6.exe, ja go chyba nie zainstalowałem, może to rozwiąże Twój problem. 

Cytuj

General improvements:
-large AVI's (that needed the extended mode from RegiStax 5) now also use multicore to read frames.
-when using larger wavelet-filters (problem also existed in R5) spurious edges could appear on the image (horizontal striping), this is now solved.
- when saving a wavelet-scheme the new "linked wavelet-setting" is also saved.

Solves the following issues reported:
- debayering often leads to dim nearly B/W images after stacking
- RGB-Align causes red/blue image-edges in     the resultingimage.
- when LRGB is checkmarked (at stack) the final image at wavelets is black.
- Avi's that have a non-zero starting position (reported when the AVI is loaded in Virtualdub) do not load.
- centre of rotation (at wavelets) cannot be set
- loading a previously saved Gamma doesnt work

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)