Skocz do zawartości

To powinno być karalne.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Pod tym linkiem znajdziecie artykuł dotyczący opozycji Marsika. Kliknijcie na teleskopy przygotowane do podziwiania naszego sąsiada. Normalnie rozbój w biały dzień - kłamstwa i próba wyciągnięcia kasy 3:)

1284173762_Drastwo.png.ff8abe1599cf361fd9fb98aa10314b0e.png

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż każdy robi, co chce jak widać, i nie każdy ma pojęcie, co tak naprawdę widać przez nasze teleskopy, może by tak czas zacząć działać i zabrać się za tego typu bajeczki, bo najważniejsze są gwiazdy na dwóch nogach, jak te gwiazdy, co świecą nocy na niebie, tego typu przykładów jest dużo, znacznie dużo, a potem każdy robi, co chce, ostatnio rozsyłane są wiadomości o ochronie danych, albo prawa autorskie, może czas najwyższy zrobić jakieś prawo, zebrać podpisy by wreście mówili o nas, by nie nadużywali tak jak tu na tym obrazku, bo to naprawdę jest nie do śmiechu, co można to można.

Ale Wszechświat to nie głupota to nie bajka i nie pośmiewisko. To Kraina Cudów inny obraz jak ten, co mamy, na co dzień.:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia przeglądanie internetu bez adblocka i w domyślnej konfiguracji przeglądarki jest bez sensu. Pod artykułem nie wyświetliła mi się żadna reklama, więc tekst jak tekst... Przecież po to właśnie są publikowane teksty i istnieją portale, żeby rozpalać wyobraźnię i naganiać klientów handlowcom. Tak jak np. to forum. Być może tutaj też są wyświetlane jakieś reklamy albo istnieje umowa między 'górą, a dystrybutorami. Jeżeli klient jest zadowolony to nie widzę problemu. Biznes iz biznes.

Opticron 8x32 , Nikon 12x50 , 2x0,25" , swivel recliner binoarmchair , grus grus
SCT 279/2800 , advanced vx, uniwersał 3.2 , coast hl7r
Mms: 4, 6, 9, 15, 22, 32, 40, Nos: 12, 21, 25, 56, 58a, 80a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, forem napisał:

 Tak jak np. to forum. Być może tutaj też są wyświetlane jakieś reklamy albo istnieje umowa między 'górą, a dystrybutorami. Jeżeli klient jest zadowolony to nie widzę problemu. Biznes iz biznes.

Szanowny Kolego - nasze forum nie wyświetla ŻADNYCH REKLAM! A robienie ludzi w przysłowiowego Karolka przez zalinkowanie teleskopu, przez którego będzie widać czerwonawą kropeczkę z podpisem, że zobaczymy czapy polarne i pociemnienia na planecie to skuwy....two nie biznes! Takie coś powinno być karane z urzędu.

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to był jakikolwiek biznes że strony Onetu, a pokaz i kolejny dowód na ich denny poziom dziennikarstwa. Pewnie powklejali pierwsze lepsze foty jakie wyskoczyły po wpisaniu frazy "teleskop" i sprawa zamknięta. A, że wprowadzą kogoś w błąd? A kogo to obchodzi? ;)

  • Like 1

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jacku, ale na skrinie widzę, że nie jest to element integralny tekstu, a reklama wyświetlana za/pod tekstem otagowanym 'kosmos, astronomia'. Reklama automatycznie dostosowana do targetu tekstu, bo fan Dody tekstem nie będzie zainteresowany. Pod tekstami moto prawdopodobnie wyświetlają się reklamy z oponami, ale nie przenoszę tekstu, że dany samochód świetnie trzyma się drogi na reklamę za tekstem wyświetlającą najtańsze opony na podstawie ustawień targetu. Tak jak nie odnoszę reklam wyświetlanych po filmie, w trakcie filmu, do treści filmu. Wydaje mi się, że takie rzeczy są oczywiste.

  • Like 1

Opticron 8x32 , Nikon 12x50 , 2x0,25" , swivel recliner binoarmchair , grus grus
SCT 279/2800 , advanced vx, uniwersał 3.2 , coast hl7r
Mms: 4, 6, 9, 15, 22, 32, 40, Nos: 12, 21, 25, 56, 58a, 80a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można zgodzić się z "forem", lecz trzeba zauważyć, że na pewno znajdą się osoby, które do tej pory się wahały z zakupem teleskopu, a po otrzymaniu zintegrowanej informacji tekstowo-obrazkowej zaczną klikać w te obrazki....  Nie można winić Onetu, gdyż utrzymuje się z reklam, ale "redaktora" , który powinien dokładnie dobierać słowa użyte w treści artykułu. "...Te amatorskie..." w połączeniu z obrazkami jednoznacznie sugeruje, że kupując jeden z nich zobaczymy niesamowite zjawiska. Osobiście jestem na etapie pomocy w zakupie teleskopu znajomej, która nie ma czasu na czytanie np. naszego forum i jestem na 100% pewny, że po tym artykule pobiegła by do sklepu, gdybym jej nie ostrzegł, że to nie jest tak do końca jak tam napisano.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

Pod tym linkiem znajdziecie artykuł dotyczący opozycji Marsika. Kliknijcie na teleskopy przygotowane do podziwiania naszego sąsiada. Normalnie rozbój w biały dzień - kłamstwa i próba wyciągnięcia kasy 3:)

1284173762_Drastwo.png.ff8abe1599cf361fd9fb98aa10314b0e.png

Kliknąłem w dwa pierwsze. Nie widzę w nich opisu jakoby za ich pomocą mogę zobaczyć burze piaskowe gdy Mars będzie w opozycji. 

Czasami może lepiej nie zaglądać na onet i nie nadinterpretować i tak już bzdurnych tekstów? Chcesz na siłę ludzi uszczęśliwiać? Głupota ludzi też ma miejsce na tym łez padole i nie zabierajmy ludziom tego czego potrzebują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fotosnajper 12 napisał:

...Głupota ludzi też ma miejsce na tym łez padole... 

Tylko, że coraz bardziej wynika ona z działalności tych, co na tej głupocie robią taki czy inny interes :magik:

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcmaker napisał:

Nie sądzę żeby to był jakikolwiek biznes że strony Onetu, a pokaz i kolejny dowód na ich denny poziom dziennikarstwa. Pewnie powklejali pierwsze lepsze foty jakie wyskoczyły po wpisaniu frazy "teleskop" i sprawa zamknięta. A, że wprowadzą kogoś w błąd? A kogo to obchodzi? ;)

Też tak myślę. I myślę, że takie portale o wszystkim i niczym prezentują podobny poziom w każdej dziedzinie, nie tylko w tematach ścisłych czy specjalistycznych. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janko napisał:

Tylko, że coraz bardziej wynika ona z działalności tych, co na tej głupocie robią taki czy inny interes :magik:

A mnie uczyli, że jak jest popyt to i musi być podaż. Jak nie ma popytu, to choćbyś się zesr.... to i tak nic nie sprzedaż. Podstawa biznesu, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie da się zobaczyć burzy pyłowej na Marsie przez mojego newtona? :) Ja myślałem, że to kwestia kolimacji. :) To na bank artykuł sponsorowany.  No tak to wygląda niestety. Zresztą podobnie jak w przypadku proszku do prania który pierze wszystkie plamy, płynu do naczyń którego kropla czyści naczynia po całej komunii. Potrzebne nam jakieś normy które to ograniczą? Ale czy na pewno? Jakby mało było bzdurnych norm i ograniczeń traktujących dorosłych ludzi jak niedorozwiniętych. Z drugiej strony biznes się kręcić musi! Rozwiązaniem jest chyba tylko zdrowy rozsądek.

SW 150/750, EdgeHD 8", QHY163M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchdzę na Deltę i co widzę - "Bestseller" :)

https://deltaoptical.pl/luneta-celestron-travel-scope-50

 

Dla 70% ludzi nie będzie miało żadnego znaczenia jaki wybiorą teleskop - i tak nic przez niego nie zobaczą, a jak cos zobaczą to i tak będzie to znaaacznie ponizej ich oczekiwań.

Przykład 1- koleżanka żony chciała kupić teleskop...  No pytam ją ile ma pieniędzy przeznaczonych na zakup, gdzie chce obserwować - takie tam standardowe... Potem dostałem pytanie: "co właściwie widać przez teleskop", pokazując mi w komputerze obrazki z łazików marsjańskich z pytaniem czy tak zobaczy Marsa... Jak jej pokazałem malutka kropeczkę z jakimś zamazanym ciemnym wzorkiem to uderzyła w śmiech...

Przykład 2 - Drukowałem sobie mapkę Marsa w jakimś centrum drukowania.... Kobitka oczywiscie od razu z pytaniem jak tam widać, bo też interesuje sie astronomią i  chce kupic teleskop... odpowiedziałem, że bardzo fajnie, że warto itd... za chwile wgłębiła się w mapę i pytaniem mnie rozwaliła: "To tam już ktoś mieszka na tym Marsie - bo widzę nazwy miast!" Całkowicie serio!

Przykład 3 - Znajomi kupili jakąś tam lunetkę - pytam czy coś widzieli - a jak najbardziej - Jowisza! Pytam jak wrażenia? "A wspaniały wielki i dookoła wiele pierścieni" - widzieli zapewne rozogniskowaną gwiazdę... Nie pierwszy to zresztą przypadek - bo już czytałem o czymś takim na forum - widać jest to częsty przypadek :]

A wy sie tutaj produkujecie i doradzacie ;) Teleskop i astronomia  to trudna dziedzina ;) Jak ktoś sam nie potrafi sobie przeczytać w necie, kupić jakiejś książki itd. to daremny trud wyjasniac wszystko na forum. :D Dla takich Travelscope 50mm to az nadto - i tak rzuca go po kilku dniach w kąt..., nawet lepiej niz żeby mieli rzucić jakiegoś 150mm fluoryta - mniej stracą.

 

Refraktory: TS 102/1122ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700

Newton: SW 200/1000

Mak: Bresser 100/1400

Montaże: Bresser EXOS-2, Vixen New Polaris, Bresser Astro3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy chcecie od tych teleskopów, przecież ich ceny w przeciwieństwie do nazwy wcale nie są astronomiczne. gdy budowałem swoje ze szkieł okularowych to o takich mogłem tylko pomarzyć, a ówczesne książki z których korzystałem wręcz zachęcały do ich budowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły, teraz wszystko jest gotowe i podane na tacy, chociaż jest mnóstwo osób, które i gotowe danie potrafią jeszcze przyprawić?. Cała sprawa poruszona w tym temacie rozbija się o rzetelne informacje i etykę w biznesie.

Niestety teraz jest tak, żeby sprzedać towar i kłopot przerzucić na nabywcę, zasłaniając się tym, ze nabywca musi wiedzieć co chce..... szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacek E. napisał:

Szanowny Kolego - nasze forum nie wyświetla ŻADNYCH REKLAM! A robienie ludzi w przysłowiowego Karolka przez zalinkowanie teleskopu, przez którego będzie widać czerwonawą kropeczkę z podpisem, że zobaczymy czapy polarne i pociemnienia na planecie to skuwy....two nie biznes! Takie coś powinno być karane z urzędu.

Dokładnie skur....śtwo i to jawne!!!!!!!!!!!! a jeszcze większym jest nazywanie oszukiwania ludzi biznesem.!!!

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tych reklam. Zresztą teraz reklamy są w dużej mierze spersonalizowane - i z reguły wyświetlają się rzeczy,  których ostatnio szukaliśmy.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)