Skocz do zawartości
mebelek

Kilka fotek z kamerki QHY163M i newtona GSO203/800

Rekomendowane odpowiedzi

Za każde zdjęcie dałbym Ci serduszko ;),  a Ty hurtowo podajesz. Szkoda. Dla mnie, nieparającego się fotografią DS -ów, w tych zdjęciach jest klimat, który można porównać do obserwacji teleskopowych. Bardzo mi się ta skala podoba.  No i ten wymagający newtonik. Kolimowałeś, kolimowałeś i efekty widać. Ja daję Ci 9 "lajków ". Ładne. :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, wessel napisał:

A czemu takie zaszumione? Fajne fotki , ale ten szum...

Dobre pytanie. Fakt ,że wyciągane za uszy , ale jak nie wyciągam to też szumi. Może popełniam systematycznie jakiś błąd przy obróbce.  Może to  kwestia miejsca i mocnego LP, bo jak robiłem fotki pod ciemnym niebem w Zwardoniu to było lepiej.  A może ktoś bardziej doświaczony coś doradzi? Jak mocniej odszumiam to robi sie takie "plackowate" tło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To LP. to powód dla którego wycofałem się z CMOSa. Z wawy nie da się robić nic. Pod nieboem z dużym LP się nie sprawdza w Narrowbandzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli CCD tu dużo zmienia? Ciekawe jak by było z moim Cmosem i węższymi filtrami np 3 lub 1 nm, ale to majątek niestety. Ja mam Ha35 , S i O mam 8  , nie mówiąc o tym ,że ten O jest wizualny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, wessel napisał:

To LP. to powód dla którego wycofałem się z CMOSa. Z wawy nie da się robić nic. Pod nieboem z dużym LP się nie sprawdza w Narrowbandzie

Mówisz?

70x5min Ha ASI1600mmc / Wawa/Praga/balkon

IC1805_Ha.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, prestoneq napisał:

Może warto by poprawić galaktykę Barnarda:)

Powiem szczerze ,że mam już jej dość. Siedziałem nad nią cały weekend i nic nie wymodliłem lepszego. Ciekaw jestem jak by ten sam materiał obrobił jakiś bardziej biegły w temacie? Jak się znajdzie chetny to podeślę stacki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IC 2087 i ciemne mglawice w Byku w kolorze

L 80x240s, RGB 3x15x120s, gain 170, offset 76, filtr Neodymium

Przy okazji podziękowania dla Spirit za kilka dobrych rad, pomoc i coś jeszcze....

dd_3.thumb.jpg.d54702fcc0970ce30cac548bcf2a1017.jpg

• Like 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mimo, że nie w kolorze, ale nazwa adekwatna do wyglądu mgławicy. Brawo :clap:

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta