Skocz do zawartości
mebelek

Kilka fotek z kamerki QHY163M i newtona GSO203/800

Rekomendowane odpowiedzi

Za każde zdjęcie dałbym Ci serduszko ;),  a Ty hurtowo podajesz. Szkoda. Dla mnie, nieparającego się fotografią DS -ów, w tych zdjęciach jest klimat, który można porównać do obserwacji teleskopowych. Bardzo mi się ta skala podoba.  No i ten wymagający newtonik. Kolimowałeś, kolimowałeś i efekty widać. Ja daję Ci 9 "lajków ". Ładne. :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mgławica Orzeł (Messier 16)w palecie HST
S 15x120s
H 20x120s
O 15x120s

Gain 120, offset 70, temp. -10, bez klatek kalibracyjnych. Nie wiem dlaczego,  ale z darkami i biasami mam więcej szumu.......

87875880_MgawicaOrze.thumb.jpg.a47d6ec8ffe399c67cb0206feeebf5ac.jpg

889883953_filarystworzeniaGimp.thumb.jpg.2ff9734408761d5ca6fa3fe87d5ffc64.jpg

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, wessel napisał:

A czemu takie zaszumione? Fajne fotki , ale ten szum...

Dobre pytanie. Fakt ,że wyciągane za uszy , ale jak nie wyciągam to też szumi. Może popełniam systematycznie jakiś błąd przy obróbce.  Może to  kwestia miejsca i mocnego LP, bo jak robiłem fotki pod ciemnym niebem w Zwardoniu to było lepiej.  A może ktoś bardziej doświaczony coś doradzi? Jak mocniej odszumiam to robi sie takie "plackowate" tło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To LP. to powód dla którego wycofałem się z CMOSa. Z wawy nie da się robić nic. Pod nieboem z dużym LP się nie sprawdza w Narrowbandzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli CCD tu dużo zmienia? Ciekawe jak by było z moim Cmosem i węższymi filtrami np 3 lub 1 nm, ale to majątek niestety. Ja mam Ha35 , S i O mam 8  , nie mówiąc o tym ,że ten O jest wizualny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, wessel napisał:

To LP. to powód dla którego wycofałem się z CMOSa. Z wawy nie da się robić nic. Pod nieboem z dużym LP się nie sprawdza w Narrowbandzie

Mówisz?

70x5min Ha ASI1600mmc / Wawa/Praga/balkon

IC1805_Ha.jpg

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gromada otwarta IC 348

Przyznam ,że tym razem jestem bardzo rozczarowany. Dość już mam robienia przeciętnych prac, zebrałem więc dość konkretną ilość materiału. 

10 godzin luminacji i po godzinie na RGB , darki,flaty i biasy a rezultat nie powala. Chyba by mi sie przydały jakieś porządne warsztaty obróbki.

1889458959_IC348final.thumb.jpg.664df5a0f4d78f0dc02df7e272caba47.jpg

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta