Skocz do zawartości

Rejestracja moja, witam wszystkich serdecznie..


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałem się tu, głównie ze względu na informację. Potrzebuję bardzo wiele informacji na temat rotacji ziemi i innych planet naszej galaktyki. Położenie planet i rotacja ich (kąt nachylenia w danym położeniu). Nie jestem astronomem, jestem mechanikiem, próbuję coś skonstruować. Te forum które posiadałem do tych czas (całkiem inne od waszych) źle wspominam, uznawali początkujących za (nie określę) a nawet będąc starym też kłody podstawiali, ale ja chciałem powiedzieć o czymś innym. Interesuje mnie rotacja do mojego projektu, dla was podpowiedź, kompas w naszym układzie słonecznym to rotacja planet, co mnie w tej chwili nie interesuje. Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta bączek który jako dziecko się bawiłem, kiedy prędkość tego bączka była odpowiednia to bączek był stabilny jednak gdy prędkość była zbyt mała bączek wpadał w rotację. To jest moje zagadnienie i poszukiwanie, przepraszam dalej nic nie powiem. A mało księg przeczytałem a to ma swoje odzwierciedlenie, dlatego przepraszam teraz za moją pisownię jak i później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce powoduje z jakiegoś powodu wprowadzić planety w rotacje, a ja domagam się wyjaśnienia dlaczego biegun N nie wpada w rotację tylko biegun S, dla mnie jako, elektromechanika jest to zagadnienie, wiem że przy niektórych planetach jest to odwrotnie i biegun s nie wpada w rotację. budując coś na ziemi, tylko wierzchołek tej konstrukcji się porusza a fundamenty są stabilne, te prawa również obowiązują w galaktyce, więc co nas trzyma? Pamiętajcie że słońce bez materii do spalania i bez tlenu nie może istnieć, to jest pasożyt, kiedy mu brak materiału do dalszego istnienia powoduje wybuchy na jej powierzchni który wypłukuje planety z substancji do dalszego jego procesu, a to co zdmuchnie z powierzchni planet będzie wstanie ściągnąć do siebie za kilka milionów lat i będzie się tym żywić. Brak czegokolwiek powoduje do zapadnięcia się gwiazdy (wchłonięcia samego siebie). Implozja gwiazdy dochodzi tylko wtedy gdy gwiazda jest niewiarygodnie wielka, a nie ma czym się odżywiać, brak jakichkolwiek substancji do reakcji nuklearnych. Chłopaki pomożecie mnie, względem tej rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Kolego, czy uzywasz google translotora do tlumaczenia z jakiego innego jezyka? Niestety pomimo checi pomocy (przeczytalem to 3x) nic nie rozumiem..... :( biegun, rotacja, projekt, slonce, implozja....

Moze to w jakis sposób wpisuje sie w Twoj problem? https://pl.wikipedia.org/wiki/Oś_ziemska

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia  nachylenie osi obrotu: 23,4393° lub 23°26'

 

 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tayson.82 napisał:

Witaj na forum.

Kolego, czy uzywasz google translotora do tlumaczenia z jakiego innego jezyka? Niestety pomimo checi pomocy (przeczytalem to 3x) nic nie rozumiem..... :( biegun, rotacja, projekt, slonce, implozja....

Moze to w jakis sposób wpisuje sie w Twoj problem? https://pl.wikipedia.org/wiki/Oś_ziemska

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia  nachylenie osi obrotu: 23,4393° lub 23°26'

 

 

Problemy sam sobie szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja informacja jest jasna jeśli szukacie tu sprzeczek , znam rozwiązanie tego, po prostu odę a wy zostaniecie w czarnej dupie (czarna dziura), szukamy wspólnie odpowiedzi czy mamy być jak nasz rząd, też chcę być najlepszy ale my nie wchodzimy sobie w drogę, ja szukam pojazdu wy obserwujecie kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ze mną się sprzeczać, nie ma sprawy, opuszczę tą stronę jeszcze dzisiaj, ale to nie ty, masz mnie podpowiadać tylko administrator tej strony, twoje opinie mam serdecznie umieszczone, proszę szukam pytania, odpowiedzi anie jakieś chi oby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - zamknę ten niezrozumiały monolog.
Proszę Panów Modów o ewentualną reakcję.

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)