Skocz do zawartości

Czym jest u diaska Gwiazda Polarna?


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Czymś  bardzo potrzebnym do ustawiania montażu  ;) ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_Polarna  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Gwiazda Polarna zawsze wskazuje północ?

Odpowiem na to pytanie maksymalnie ściśle:

Nie, Gwiazda Polarna wskazuje kierunek północy tylko 2 razy na dobę (czasami 3 razy) a konkretnie wówczas gdy jej rektascencja (równa ok. 2h45m) jest równa lokalnemu czasowi gwiazdowemu, ewentualnie lokalnemu czasowi gwiazdowemu + 12h.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Jak widać na takim poziomie jest obecna oświata przynajmniej jeśli chodzi o astronomię. Stąd też powstają tego typu faktoidy, że polarna to najjaśniejsza gwiazda na niebie, że Jowisza nie widać z Ziemii (sam usłyszałem!), że gwiazdy są szare, a NASA ukrywa fakt istnienia Anunnaków na Nibiru, która lecąc zygzakiem trafi w naszą planetę dnia 21 grudnia tego roku.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na takim poziomie jest obecna oświata przynajmniej jeśli chodzi o astronomię. Stąd też powstają tego typu faktoidy, że polarna to najjaśniejsza gwiazda na niebie, że Jowisza nie widać z Ziemii (sam usłyszałem!), że gwiazdy są szare, a NASA ukrywa fakt istnienia Anunnaków na Nibiru, która lecąc zygzakiem trafi w naszą planetę dnia 21 grudnia tego roku.

Ale  na najinteligentniejszym forum RP (skupiającym poniekąd najwybitniejsze jednostki) dawno odkryto, że to tylko stereotypy ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się oreintuję polityka forum dopuszcza takie działanie.

Jezeli chodzi o tych userów/usera, to np 'ilonasz22' widziałem jeszcze na dwóch forach o kompletnie innej tematyce, gdzie równiez rzucała komentarze ni z gruszki i reklamowała kostkę brukową.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Niech Ignis sprawdzi IP, chyba, że koleś ma zmienne.

Dodam często tych samych userów  ;). Moim zdaniem to nie boty a dzieciaki, które ryją po tematach tak dla samego pisania w bliskiej sobie ( w ich mniemaniu) tematyce.

Dla przykładu: User:  roman747  to  jarek077  ;D

Z tego co się oreintuję polityka forum dopuszcza takie działanie.

Może nie tyle  dopuszcza CO TOLERUJE  ;) Takie odgrzebywanie tematów może być czasem  pomocne w nowej,  bardziej merytorycznej dyskusji szkoda że większość z tych odkopanych wypowiedzi  to fake,  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: User:  roman747  to  jarek077  ;D

I można tu mieć kilka kont?

Widziałam onegdaj, jak jeden user gada sam ze sobą z 2 kont. A że myli to innych, jest niepoważne i dezorganizuje forum to ok?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I można tu mieć kilka kont?

Widziałam onegdaj, jak jeden user gada sam ze sobą z 2 kont. A że myli to innych, jest niepoważne i dezorganizuje forum to ok?

Ania gdybym się taki pierdołami jak "klony" zajmował -nie robił bym nic więcej tylko czesał IP każdego nowego usera.  Nie robią przecież nic złego -jak  będą działać wbrew regulaminowi  to się je pousuwa :)

Zobacz na Maniaku ile tego jest i  nikt z tego zagadnienia nie robi!  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - regulamin nic nie mówi o posiadaniu kilku kont. Można więc mieć dowolną ilość.

Dlaczego jednak bronisz takich ludzi? To jest w porządku wobec reszty użytkowników, że ktoś gada z kilku kont?

Ile jest na Maniaku? Powiedz mi kto, a za moment będzie musiał się zadeklarować tylko do jednego konta.

Był taki jeden, co miał 9 kont - niereformowalny, już nie pisze.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak..by tej sprawy nie przeciągać! Ostatnio był na forum Wan, który pozakładał różne "KLONY" inne na czata inne na forum itp.  i dopuścił się z ich pomocą "uchybień" wobec regulaminu. Jego konta zostały poblokowane na kilka możliwych sposobów. Ale co Ci zrobił jakiś tam koleś, który założył sobie drugie konto, bo może hasła do pierwszego zapomniał. A  może to konto jego brata lub ojca. A może są w jednej sieci blokowej Anka nie mam prawa kasować kont tylko dlatego że mają to samo IP. Takie coś wyjdzie w praniu! Wtedy się będziemy martwić. A można to skutecznie i szybko zablokować. Wierz mi!

Co do Maniaka, mało tam wchodzę, kiedyś kilka osób miało konta "klony"  np. pamiętny "Rudy102" a Administrator wiedział kto zacz.... ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis ja się zastanawiam nad jednym a może by tak wprowadzić obowiązkowe imię z nazwiskiem zamiast krzywek nie  było by problemu, ja używam od dawna imienia i nazwiska swojego, moim zdaniem jest super a nie tam jakieś, kisiel, budyń, galaretka, kulfon itd. Z drugiej strony jak ktoś się nie dostosuje to jego sprawa, ale pod warunkiem niech ma krzywkę, ale obowiązkowo z imieniem, bez niej nie ma wstępu na forum.  :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pawle - Ignis tego zrobić nie może - wszak mamy demokrację, a nie wszyscy chcą swe dane ujawniać i takie ich święte prawo  8)

Poza tym jak Ignis sprawdzi czy Jankowi nie jest Józek przypadkiem  ??? Do ustalania tożsamości mamy konstytucyjnie powołane inne organa  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale komu by się krzywda stała jak by był nick taki dla przykładu podam  Aries ?Paweł i nic więcej, bynajmniej nie jednemu pieskowi dali nazwę burek, nie pisałem od razu, aby dodawać twarze w awatarze, niech każdy ma taki, jaki ma, głównie chodzi mi o to, że zamiast pisać z pomidorkiem to każdy by znał, chociaż imię, reszty nie potrzeba, chyba w tym nic złego nie widzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)