Skocz do zawartości

Dziwne zjawisko Księżyca


zdzichu27

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawisko zaobserwowane przez znajomą w Poznaniu.

Około godziny 3:30, 29 Lipca, zauważyłam na niebie nietypowe zjawisko. Do teraz nie mam pojęcia, co to mogło być. Chciałabym poprosić znawców o pomoc. Księżyc był zbyt jasny - po prostu troszkę raził w oczy. Miał wokół siebie niebieską otoczkę. I potem zobaczyłam coś niemożliwego: Księżyc zaczął skakać. Zaczął posuwać się to do góry, to na dół, to w bok, a przy tym rozmazywała się ta właśnie otoczka. Potem zebrały się chmury, a księżyc był zasłonięty. Nie pamiętam kiedy, ale po ponad godzinie księżyc był znowu widoczny. Tym razem z czerwoną otoczką. Nie ruszał się już, ale nadal miał troszkę rażący kolor. Na parę sekund, pojawiła się na tle księżyca kropka - z lewej u góry. A potem zniknęła. Czy to jakaś planeta? Co to mogło być? Czy trzeba się niepokoić? W internecie nie znalazłam nic na ten temat. Byłam trzeźwa i nic mi się nie przewidziało, jestem pewna, widziały to również dwie inne osoby. Jeśli ktoś coś wie i wyjaśniłby mi to - dziękuję! ?

W Gdańsku zaobserwowałem podobne zjawisko, Księżyc posiadał niebieską otoczkę oraz tak jakby lekko wibrował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ostatecznie równie dobrze mogę napisać to co zawsze piszę w takich przypadkach: być może było to coś ciekawego na co nie wpadliśmy, a być może każdy w internecie może założyć konto i napisać cokolwiek nawet, że widział latające na miotłach krasnale. Nawet kiedyś chciałem zrobić taki eksperyment socjologiczny. Zarejestrować się na forum i opisać bardzo dokładnie, profesjonalnie (czas, miejsce, kierunek, wygląd itd. itd.) zjawisko którego racjonalnie nie idzie wyjaśnić i mieć bekę z ludzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami gdy wpatrujemy się w jeden punk potrafią nam zrobi psikusa mięśnie szyji. Mikro ich ruchy powodują spore kiwanie się głowy. Oczywiście nie mamy tego świadomości i totalnie tego nie kontrolujemy.  Pamiętam kiedyś był przypadek ze figurka matki boskiej zaczynała się poruszać, podczas wpatrywania się w nią. To co napisałem powyżej było naukowym rozwiązaniem cudu, który ludzie uważali za niepodwazalne działanie boga. 

Czarna kropka to mógł być przelatujacy samolot. Inna możliwością są problemy z okiem. "Klaczki" mogą znajdować się w substancji szklistej gałki ocznej (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-mety-ciala-szklistego-czym-sa-i-jak-sobie-z-nimi-radzic) lub uszkodzona siatkówka, plamka żółta (test amslera). Polecam wizytę u okulisty. 

Czerwona i niebieska powiat to prawdopodobnie halo ksiezycowe. 

Oczywiscie najistotniejsze w tej historii jest to że opowiadała to osoba trzecia, a nie Twoja relacja. 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)