Skocz do zawartości

M33 - może być? ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej wessel proszę. Nie mówię, że jestem mistrzem świata, ale po co mamy to forum, ja jestem dumny z tego co mam i chciałem się pochwalić nawet jeżeli to dno. Poza tym warunki pogoda / Księżyc były kiepskie jak na astrofoto. Nie miałem czasu na kolor czy tam inny wodór :) A właśnie, wessel, napisz proszę czego byś dozbierał i w jakiej ilości - koło filtrowe oczywiście mam obsadzone LRGBHaOIIISII, ale złożyłem najprostszy zestaw bez niego i guidingu - tylko do luminancji, żeby sobie (laikowi) nie tworzyć problemów na początek ponieważ zwyczajnie nie miałem czasu na eksperymenty. No i dream focuser nie chciał gadać z Maxim'em, ani z Focus MAX'em, więc ostrzenie na oko, nawet bez Bahtinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz piszę.

Masz spory szum tła- za mało materiału na taki silny stretch. Czyli trzeba dorobić luminancji. Pomimo tych 550 klatek,które podejrzewam mają max 60 sekund - czy się mylę?

Ja robiłem M 33 tylko LRGB i wyszła wcale nie gorzej niż z dodatkiem Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam się. Dokładnie, to Lightów było 167 szt. 550 zdjęć zrobiłem M31, ale to była porażka ze względu na Księżyc. M33 fotografowana w dniu 25.07.2018 (na 3 dni przed pełnią). Generalnie człowiek głupi jest i niedoświadczony. Brak planu, fotografowanie kilku obiektów na noc, wszystko nieprzemyślane. Wessel, mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. O sobie też napisałem wprost :) Wiesz jak to jest - jak piszesz to można nie zrozumieć swoich intencji, gdy rozmawiasz, to wszystko nabiera sensu i staje się jasne i oczywiste. Zwyczajnie Twój odbiór M33 nie pasuje do mojego - wodorowy róż (a tfu, w realu nie znoszę;) ) bardziej pasuje do mojej wizji przedmiotowej galaktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wessel, ale Ty zapewne nie miałeś takiego zaświetlenia jak ja (obecnie, bo wróciłem z urlopu) w Krk, uciekasz pewnie poza Warszawę (Brok?), więc co powiesz na dopalenie Ha? Ma to sens? PS być może zderzę się ze ścianą i okaże się, że ten "mój" róż jest nie do osiągnięcia amatorsko, ale co tam, spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kształtu gwiazd, a bywa z tym problem w 65Q. Ja nie wiem jakie miałem, ponieważ zanim teleskop ujrzał pierwsze światło u mnie (poprzednim właścicielem był TUR) przed wyjazdem na urlop przetestowałem 10 szt. różnych wymiarów o-ringów pod pierścień dociskowy soczewki korektora pola. Najbardziej podszedł mi o-ring 59x2.5 gdyby ktoś szukał rozwiązania problemu romboidalnych lub trójkątnych gwiazd. Moje fotki są już z owym o-ringiem, kształt gwiazd jak na 60 s bez guidingu chyba OK. Może ta informacja uprości komuś życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)