Skocz do zawartości

Polarna na Androida :)


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie program na Androida dla lunetek iOptronka, TAKa, MEADEka i innych.
W Italii mi pokazano a wczoraj przetestowałem.
Fixa łapiemy i mamy gdzie Polarisek powinien być w naszej lunetce. Tam widziałem z MEADE u siebie sprawdziłem z moim Zequsiem wskazuje idealnie :)
Nie trzeba już wyszukiwać funkcji w pilocie pokaż pozycję Polarnej. Mamy ją błyskawicznie i bez zagłębianie się w opcje ustawiamy już tylko śrubami osiek i moncik gotowy do pracy :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_kechko.Polaralignment

pol.JPG.c2d3c84d90739ec829dad920ccb3135d.JPG

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko jedno - PAT (Practical Astrophoto Tools) bujarka ponad wszystko! Rewelacyjny soft, który upraszcza i umila proces ustawiania na Polarną. NIE KLĘCZYSZ przed lunetką. Wszystko za sprawą PlateSolve'a. Jest super dokładny, PoleMaster odpada w przedbiegach. No i knockout wynikający z PlateSolve'a - nie musisz widzieć bieguna, ustawiając na Polarną zdjęcia walisz w dowolny fragment nieba. Bez dwóch zdań - POLECAM!!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK  Pany - ja nie twierdzę, że jest the best.
Ten akurat pokazuje na całym wyświetlaczu telefonu (w czerwonej nie rażącej ślepiów barwie) konkretną lunetkę konkretnych montazy z GPS, nie maleństwo w okularze naszej lunetki.
Nie trzeba jak napisałem wchodzić głęboko w menu aby zobaczyć po złapaniu fixa przez moncik gdzie posadowić Polarną tylko natychmiast ustawić i jest idealnie :)
Ba - nawet nie trzeba czekać na złapanie fixa przez montaż co czasem trwa parę minutek. Telefonowy robi to znacznie szybvciej. Parametry do wpisania też policzy.
i Optronn, MEADE, Orion SA, Astrophysic, Takahashi.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seg napisał:

Napiszę tylko jedno - PAT (Practical Astrophoto Tools?) bujarka ponad wszystko! Rewelacyjny soft, który upraszcza i umila proces ustawiania na Polarną. NIE KLĘCZYSZ przed lunetką. Wszystko za sprawą PlateSolve'a. Jest super dokładny, PoleMaster odpada w przedbiegach. No i knockout wynikający z PlateSolve'a - nie musisz widzieć bieguna, ustawiając na Polarną zdjęcia walisz w dowolny fragment nieba. Bez dwóch zdań - POLECAM!!

 

Jakiś ink do tego softu?

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seg napisał:

Nie wiem, czy tutaj jest bujarek, więc polecam kontakt na Astropolis. Jarek wszystko wyjaśni na PW.

Jest Jarek - jest :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wessel napisał:

E..hm... używam tego sofciku na IPADa od trzech lat Jacek :)

No dlatego tak ucieszyłem się, że jest wreszcie na Androida :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wessel napisał:

A to nie wiedziałem.. no tak dla Amerykanów o uproszczonym systemie umysłowym zawsze robią najpierw :)

Dokładnie - ze strony iOptrona można pobrać za daremochę od dawna ale ja mimo iż komórę mam od czasów wielkiej cegły, Ipadów nie trawię ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jacek E. napisał:

Nie trzeba już wyszukiwać funkcji w pilocie pokaż pozycję Polarne?j.

E tam, mając iOptrona zapomniałem całkowicie o tych wszystkich aplikacjach na telefon. W jego pilocie jest to super wyraźne i przejrzyste.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

E tam, mając iOptrona zapomniałem całkowicie o tych wszystkich aplikacjach na telefon. W jego pilocie jest to super wyraźne i przejrzyste.

No to tym bardziej powinieneś wiedzieć, że obrazek w lunetce mały, schylać się trzeba, okularek lunetki niezbyt szczęśliwy (mamy takie same), grzebać w pilocie trzeba i uwzględniać erkę. Tu masz gotowca na tacy - czyli np. na 5" wyświetlaczu w dłoni.
Mam iOptrona już 3 lata i 4 miesiące, piszę więc z autopsji. Wygodniej, szybciej i tyle :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jacek E. napisał:

No to tym bardziej powinieneś wiedzieć, że obrazek w lunetce mały, schylać się trzeba, okularek lunetki niezbyt szczęśliwy (mamy takie same), grzebać w pilocie trzeba i uwzględniać erkę. Tu masz gotowca na tacy - czyli np. na 5" wyświetlaczu w dłoni.
Mam iOptrona już 3 lata i 4 miesiące, piszę więc z autopsji. Wygodniej, szybciej i tyle :)

Ale z tą apką też się trzeba schylać, chyba że czegoś nie rozumiem? Ona tylko pokazuje pozycję, czy coś więcej? I tak muszę ustawić to w lunetce.

A sama lunetka jest w porównaniu z SW rewelacyjna - obrazki wyraźne, kontrastowe, kreski cienkie i precyzyjne, podświetlenie z boku, a nie przodu. Jedynie ten okular jest dość mocno schowany w korpusie i trudniej oko przyłożyć.

Ten 5" wyświetlacz w dłoni to tylko problem, bo gdzie go położyć, żeby nie porysować, żeby nie spadł. W zimie rękawiczki trzeba ściągnąć. Jara po gałach. A pilot zawsze pod ręką. Grzebania jest podobna ilość - jakieś 3 kliknięcia. Ja po prostu nie znoszę używać telefonu przy teleskopie.

Jak widać są różne upodobania, więc dobrze że każdy ma coś dla siebie :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu. Pisząc 5" miałem na myśli smartfona, z którym jako młody człowiek zapewne się nie rozstajesz i w kieszeni nosisz ;)

Wiem, że lunetka iOptrona jest rewelacyjna w porównaniu z SW, Breserem czy Celestronem bo takich firm montaże miałem.
Niemniej jeszcze raz powtórzę - nie trzeba w pilocie (ekranik mały) wchodzić w opcje i szukać położenia Polariska, który dopiero się prawidłowo pokaże gdy montaż złapie fixa.  Możesz Polarna ustawić natychmiast.
No i jeszcze jedna drobna sprawa, która jeśli jeszcze miejsca nie miała to zapewne będzie...
Pozostawienie przez przypadek pilota na funkcji widoku lunetki spowoduje niemożliwość połączenia się z montażem programu do sterowania, czy to będzie Maxio czy CdC (trzeba pamiętać o powrocie do pozycji startowej).
W tej chwili teoretyzujemy ale spróbuj raz apki użyć a gwarantuję Ci, ze będziesz używał jej zawsze.
Wielu się na niej pozytywnie poznało. iOptron od dawna ją serwuje, niestety tylko na iPADa :(
Niesamowicie się ucieszyłem gdy ją wreszcie dorwałem. Komfort - przypomnę, że iOptronka już ponad 3 lata używam.
No ale gdyby wszystkim się to samo podobało to świat bardzo nudny by był ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)