Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc


Domi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebuje pomocy od kilku dni posiadam teleskop dodam że jestem w tym temacie zielony ale że mój syn  (niepełnosprawny) kocha to co jest na niebie zrobiłem to z myślą o nim. A więc teleskop TS-Optics model1400150 nie wiem czy to dobry wybór. Nie wiele przez niego widać

? w zestawie były okularPl6, 5mm i Pl25mm soczewka barlowa ×2 ijeszcze jakieś Eracting Eyepiece 1,5×.Czy na takim zestawie wogóle możliwa jest obserwacja nieba proszę o pomoc może jakieś rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zapytałeś przed zakupem... 

Nie mogę znaleźć na szybko tego teleskopu. 

Ale to jest na dłuższe pisanie. Później, teraz mam inne sprawy. 

Jakie masz niebo? Co na nim widzisz gołym okiem? Widzisz Drogę Mleczną? 

Jaki montaż do teleskopu? 

Podaj jakiś dane tego teleskopu, średnica, ogniskowa. 

Czego się spodziewasz z widoków nieba? Bo widać słabe mgiełki pod ciemnym niebem. Inaczej niż na zdjęciach.

Poszukaj tabela Wimmera. Online i do wydruku. 

Symulator teleskopu też poszukaj. 

Odpowiedz na pytania powyżej. Później pogadamy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście. Mam nadzieję że to zestaw na statywie?

Po pierwsze wieczorem postaraj ustawić montaż ( głowicę statywu) w stronę północy- postaram się znaleźć jakiś obrazek - to na początek pozwoli na wolniejsze uciekanie obiektu z pola widzenia.

W ciągu dnia załóż najdłuższy okular PL 25 - i skieruj teleskop na jakiś odległy obiekt - broń Boże nie na Słońce !!! bo stracisz wzrok! - i spróbuj ustawić ostrość. Odległy tzn. dalej niż 1000metrów od Ciebie. I zostaw to ustawienie na noc.

Potem musisz ustawić w centrum pola widzenia teleskopu coś charakterystycznego np.krzyż na wieży kościoła lub coś podobnego i wyregulować szukacz- tą małą lunetkę. Ona ma takie małe śrubki moletowane, szybko zorientujesz się jak to działa.

Krzyż w okularze szukacza musi być wycentrowany na ten sam punkt,  co obraz głównego teleskopu  i to z dużą dokładnością.

No i poczekaj na zmierzch. Ustaw w szukaczu obiekt na niebie i DELIKATNIE reguluj ostrość  teleskopu głównego. Obraz będzie drgał, ale jak odsuniesz ręce to szybko się uspokoi.

Jedyne czym muszę Cię zmartwić to brak łatwo dostępnych  obiektów dla takich teleskopów. Planety są nisko nad południowym horyzontem ( właściwie tylko Saturn i Mars) a Księżyc dopiero za tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że przeniosę temat do właściwego działu? Tu są sprawy techniczne FA.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Domi napisał:

Mieszkam w mieście między blokami

Wyjazd za miasto nie stanowi problemu chodzi mi o to żeby zrobić jakieś sensowne zdjęcia dla syna bo on z powodu choroby nie jest w stanie patrzyć przez teleskop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domi napisał:

Wyjazd za miasto nie stanowi problemu chodzi mi o to żeby zrobić jakieś sensowne zdjęcia dla syna bo on z powodu choroby nie jest w stanie patrzyć przez teleskop ?

Zdjęcia czego?... 

Księżyca, to dasz radę. DSów, to wyższa szkoła jazdy. Jak dla mnie, za wysoka. Inna półka cenowa, inny sprzęt. Dni lub tygodnie pracy nad jednym zdjęciem. Szacunek dla ludzi, którzy to robią. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis

Opis produktu

 

BRESSER mikrokular Full HD okular aparat

Okular kamera do mikroskopów i teleskopów z rozdzielczością do 1920 x 1080 pikseli (Full HD). W komplecie adapter do różnych mikroskopów i teleskopy (popularne okular wtykowe Wymiary) oraz wielojęzycznego uchwyt oprogramowanie do Win 7/8/10. Dzięki temu aparat pozwala robić zdjęcia i filmy, i stworzyć swoje mikroskop obserwacji dokumentowanie lub z innych części. optymalnie do hobby, szkoły, nauki i pracy.

eigerschaften

- okular aparat, metalowa obudowa

Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli).

- 23,2 mm Wymiar gniazd, wbudowany filtr UV/IR blokady

- Adapter do różnych mikroskopów i teleskopów w zakres dostawy

- Dołączony adapter: 30 mm; 30,5 mm; 31,7 mm (1,25")

 

 

Specyfikacja

- USB 2.0 do aparatu

- UVC standard

- Format obrazu: JPG, BMP, TIF, PNG

Format wideo: AVI

 

 

Zawartość przesyłki

- Aparat moduł w zestawie Ochrona przed kurzem pokrywka

Przewód USB.

- Oprogramowanie CD, wersje językowe niemiecki, angielski, francuski, chiński, turecki, rosyjski, polski, indonezyjski,

- Instrukcja wbudowane w oprogramowanie (w języku niemieckim, angielskim)

- Adapter 30 mm, 30,5 mm, 31,7 mm (31,7 mm z kopie zapasowe śruby)

 

 

 

Set enthält:

Lieferumfang : Kameramodul inkl. Staubschutzdeckel; USB-Kabel; Software CD, Anleitung in Software integriert (Deutsch, Englisch); Adapter 30mm, 30,5mm, 31,7mm (31,7mm mit Sicherungsschraube)

To może taka kamera była by odpowiedniejsza co innego mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domi napisał:

To może taka kamera była by odpowiedniejsza co innego mogę zrobić? 

Zdefiniuj konkretnie co chcesz zrobić? Zdjęcia czego? DSów, planet czy Księżyca? 

Następnie poczytaj w jaki sposób robi się zdjęcia deep space objects, planet czy Księżyca. Bo to całkiem różne obiekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. 

Nie ma takiego teleskopu czy kamery, gdzie siadasz, celujesz, pstryk i masz fotkę jak z Hubble'a. To godziny a nawet tygodnie naświetlania, później godziny procesowania materiału na kompie. Miesiące nauki. Nie mówiąc o cenie sprzętu, czy braku dostępu do ciemnego nieba. 

Najlepsze zdjęcia kosmosu znajdziesz w sieci. Fora astronomiczne, APOD, galaxy zoo czy inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał : zdjęcie planety na tyle wyraźne żeby rozróżnić jakiekolwiek szczegóły wymaga odpowiedniego sprzętu, umiejętności fotografowania planet i obróbki no i przygotowania teoretycznego. Przejrzyj wątki o Saturnie, Jowiszu czy Marsie na naszym forum a szybko sam się zorientujesz co i jak.

TUTAJ masz dział astrofoto poświęcony planetom. Miłej lektury!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. 

Dzięki za lekturę naczytalem się sporo miej więcej wiem o co chodzi  no więc zwracam się z próbą o pomoc w kupnie odpowiedniego teleskopu tamten już odesłany interesował by mnie teleskop planetarny  z możliwością podczepienia aparatu fot. Jak wspominałem mieszkam w mieście ale wyjazd poza nie stanowi problemu cena do 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Domi napisał:

Witam forumowiczów. 

Dzięki za lekturę naczytalem się sporo miej więcej wiem o co chodzi  no więc zwracam się z próbą o pomoc w kupnie odpowiedniego teleskopu tamten już odesłany interesował by mnie teleskop planetarny  z możliwością podczepienia aparatu fot. Jak wspominałem mieszkam w mieście ale wyjazd poza nie stanowi problemu cena do 500?

Witam serdecznie.

Nie odbierz tego źle ale na twoim poziomie wiedzy astrofotografię bym sobie odpuścił. To temat rzeka a sensowna astrofotografia zaczyna się dużo powyżej zadeklarowanego budżetu.

Na początek pomyśl o obserwacjach wizualnych. Tu w tym budżecie to spokojnie coś sensownego znajdziesz.

 

pzdr

Szymon

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie mogę pojąć takiego lenistwa. Pytasz o opinie na temat teleskopu o którym zostało już napisane wszystko i wystarczy poświęcić 15 minut na dowiedzenie się o nim wszystkiego. Nie chcę robić z tego forum drugiej elektrody, ale ludzie, do jasnej cholery nie wszystko musi być podane na tacy...

AR 102/1350 , ATM: BinoNewton 150/750, 130/650 UL Truss, 70/700, 70/280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)