Skocz do zawartości

Astronomia Amatorska - nowy magazyn astronomiczny, jedyny w Polsce miesięcznik


Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że za kilka dni ukaże się w sprzedaży nowe czasopismo astronomiczne, jedyny w Polsce miesięcznik z naszej branży - Astronomia Amatorska.

Bliższe informacje o magazynie można znaleźć na stronie www.astronomia-amatorska.pl

Zapraszamy każdą osobę która chce się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem astronomicznym do współredagowania pisma. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i nowych autorów a naszym celem jest jak największa satysfakcja czytelników z naszego magazynu.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się pytanie o dostępność magazynu w małych miejscowościach.

O dostępności magazynu w małych miejscowościach będziemy mogli coś więcej powiedzieć po 20 czerwca kiedy to ukaże się fizycznie pierwszy numer pisma, bo dopiero wówczas będziemy mogli sfinalizować negocjacje z kolporterami prasy. Mając na uwadze ewentualne problemy z dostępnością magazynu w kioskach itp. miejscach w małych miejscowościach, udostępniamy możliwość zamawiania pojedynczych egzemplarzy przez stronę internetową. Dla osób które nie chcą zamawiać rocznej prenumeraty a z powodu np. braku konta internetowego kłopotliwe może być comiesięczne dokonywanie przelewu na poczcie, udostępniamy możliwość zapłacenia za np. 3 kolejne numery za jednym przelewem. Będzie to działało jak np. 3-miesięczna prenumerata (choć bez specjalnych praw przysługujących prenumeratorom rocznym i dwuletnim). Należy w takim przypadku dokonać wpłaty kwoty (n x 15,90) zł gdzie n to ilość kolejnych numerów jakie chcemy otrzymać.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze względu na specyfikę umów na kolportaż, pierwszy numer nie będzie szeroko dostępny na tzw. "mieście". Jutro rozpoczynamy wysyłkę do dwóch prenumeratorów - Teleskopy.pl i DeltaOptical, gdzie będzie można nabyć miesięcznik. Szerszą dostępność planujemy od kolejnych numerów. W każdej chwili można dokonać zakupu w ten sposób: http://www.astronomia-amatorska.pl/jak.html

W najbliższych dniach planuję dostarczyć nieco egzemplarzy do wglądu do sklepu Astrozakupy.pl w Poznaniu przy ulicy Garbary :)

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już potwierdzić z osobistego sprawdzenia: Astronomia Amatorska jest już w Empikach!

Jednak ze względu na olbrzymie koszty dystrybucji pisma przez sieć Empik zalecamy zakup bezpośrednio u nas (www.astronomia-amatorska.pl/jak.html), najlepiej w prenumeracie.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pismo dotarlo wczoraj :-). Pierwsze wrazenie? Jestem mile zaskoczony. W magazynie znalazłem to czego brakowalo mi w Uranii. Duze mapki (A4) z pozycjami ciekawych obiektow w ciagu nadchodzacego miesiaca, daty zdarzen w ukladzie Jowisza czy Saturna, zakrycia gwiazd, ciekawe (dla mnie) artykuly np o astrofotografii itd itd... Na pelna recenzje przyjdzie jeszcze czas po calkowitym przeczytaniu pisma ale jak na pierwszy rzut oka ja jestem zadowolony. Porownujac z Urania podoba mi sie jeszcze jedno, ze w Astronomii Amatorskiej niema tak wielu stron pisma z relacjami z roznych naukowych sympozjow spotkan itp. Zamiast wykozystac miejsce np na ciekawostki z kosmosu, nowe odkrycia itp byly cale strony o poklepywaniu sie po plecach, panow na roznego rodzaju konferencjach . To narazie tyle. Pewnie wielu z kolegow moze miec inne odczucia ale to jest moje zdanie i tyle :-) 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem pismo do konca. W skali od 1 do 10 daje 9,5 :-). Jest to pismo dla poczatkujacych astroamatorow (przynajmniej nr 1) ale i bardziej zorientowany w temacie czytelnik znajdzie tu dla siebie przydatne informacje. Bardzo podobal mi sie opis obiektow DSO  ktore mozna obserwowac w lipcu np w gwiazozbíorze Strzelca czy Tarczy. Dlaczego zatem nie dalem pelnych 10 punktow? Fajnie by bylo jakby umiescic jeszcze jakis artykul o aktualnych odkryciach czy osiagnieciach ogolnie w astronomii. Ja napewno zamowie drugi nr Astronomii Amatorskiej. Brawo dla pomyslodawcow! Dobra robota panowie.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukujemy chętnych astrofotografów do zamieszczenia swoich prac w Galerii wydania wrześniowego!

Wszelkie pytania i propozycje proszę wysyłać na:

[email protected] lub [email protected]

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z informacją, że od dziś numer sierpniowy jest już w sprzedaży. Oprócz Empików magazyn jest dostępny także od dzisiaj w ponad 1000 punktach sprzedaży zaopatrywanych przez:

- Ruch

- Kolporter

- Franpress

Więcej informacji pod linkiem: http://astropolis.pl/topic/38835-magazyn-astronomia-amatorska/page__view__findpost__p__465121

Staraliśmy się aby nr 2 był lepszy od 1 i uwzględnić część próśb i uwag Czytelników. Chyba się udało - zapraszam do kupna, lektury i komentarzy!

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem czy na którymś z for ten temat nie był już poruszony, ale czytając dzisiaj 2 numer AA natknąłem się na definicję dwucalicy złośliwej by Łukasz P. - jako zjawiska polegającego na chęci posiadania teleskopu o dwa cale większego...do tej pory myślałem, że dwucalica złośliwa dotyczy okularów... (?)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta naprawdę super. czytając

ten link natrafiłem na posty w których ktoś pisał o błędach w AA. Skłoniło mnie to do przytoczenia błędziku jaki znalazłem. Otóż na ostatnim zdjęciu, autorstwa p. Piotra Potępy z "Tranzytem Wenus na tle tarczy Słońca 8 czerwca 2012 r. godz. 4:45. "

Tak więc wkradł się mały błąd w dacie Tranzytu :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mając na uwadze rzetelność i wysoki poziom pisma informuję, że w przypadku wykrycia błędów w druku, informacja o tym znajdzie się natychmiast na stronie www pisma. Wychodzę z założenia, że lepiej przyznać się do błędu niż udawać, że go nie ma i mieszać czytelnikom w głowach. W numerze 5. wykryto błędy w efemerydach gwiazd zmiennych oraz księżyców Urana. Poprawki są już na www.

1. Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - szatańską.

2. Nie myli się ten, co nic nie robi.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na którymś z for ten temat nie był już poruszony, ale czytając dzisiaj 2 numer AA natknąłem się na definicję dwucalicy złośliwej by Łukasz P. - jako zjawiska polegającego na chęci posiadania teleskopu o dwa cale większego...do tej pory myślałem, że dwucalica złośliwa dotyczy okularów... (?)

Dopiero zauważyłem ten post! Generalnie dwucalica dotyczy teleskopów, a w mniejszym stopniu okularów.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)