Skocz do zawartości
Setaarius

CZYŻBY ASTRONOMIA MIAŁA STRACIĆ SWÓJ INDYWIDUALNY NAUKOWY STATUS?

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Moze wrzuć temat na Astropolis i Astomaniaka, bo coś nie mogę znaleźć a tam dużo naszych pobratymców.... Chyba, ze przeoczyłem.

Na Astromaniaka wrzuciłem, a na Astropolis dawno nie byłem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Setaarius napisał:

na Astropolis dawno nie byłem...

Wejdź - tam jest duża astrospołeczność.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Poszukiwacz15 napisał:

Teraz czas zmobilizować znajomych:))

Dokładnie - TERMIN SKŁADANIA PODPISÓW UPŁYWA JUTRO O GODZINIE 12:00!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

" ...jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą... nazywają astronomią....   "   

Mikołaj Kopernik

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
37 minut temu, GKG napisał:

" ...jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą... nazywają astronomią....   "   

Mikołaj Kopernik

Jak niektórzy posłowie kwestionują heliocentryzm to co się dziwić, że nie chcą astronomii jako nauki:

https://natemat.pl/233963,czy-ziemia-krazy-wokol-slonca-krzysztof-bosak-o-teorii-mikolaja-kopernika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podpisałem petycję.

Wszystko, co o Astronomii jest mi drogie i bliskie mojemu sercu, więc inaczej być nie może. jestem na pozycji 3947.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Psztryczek poszedł ale czy to coś zmieni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Proponuję ruszyć d.... i iść na wybory.
Inaczej tego nie zmienimy,
Ps:Jestem bezpartyjny.
PS2: Na kogo zagłosować??????????????

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Anva napisał:

Psztryczek poszedł ale czy to coś zmieni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Włodziu ale jednak są głosy przeciwne, może zostaną zauważone... Wzięte pod uwagę... Trzeba być dobrej mysli :)
Tylko troszkę mało :(  Na 09:27

,,Do tej pory poparło nas 6470 osób"
Myślałem, że ze 2 dychy zobaczę. A do 12:00 akcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całkiem sprawnie i tak poszło biorąc pod uwagę czas przedsięwzięcia. Wczoraj zaraz po publikacji na FA dopisałem się jako 667 osoba. Po 24 godzinach jest o 7000 więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najważniejsze, że podczas przetasowania lepszy status uzyskała teologia - a więc na uczelnie nieneutralne światopoglądowo będzie można puścić kasę szerszym strumieniem, przykręcając kurek zlepionej fizyce i astronomii.
Makabra :( 

• Confused 1
  • Sad 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Panasmaras napisał:

na uczelnie nieneutralne światopoglądowo będzie można puścić kasę szerszym strumieniem, przykręcając kurek zlepionej fizyce i astronomii.
Makabra :( 

No bo trzeba podziękować za poparcie w......e
Tak zasłużona dziedzina nauki zlepiona :(
Nie mogłem się powstrzymać - Admin wywal bo ja nie potrafię :(

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niecałe 8 tyś. podpisów wskazuje jak niszową nauką jest astronomia i jak nikłe zainteresowanie jest wśród narodu.

Wróżbita Maciej niecałe 8 tyś. podpisów zebrałby w kilkadziesiąt minut :( w dwa dni dziesiątki tysięcy jeśli nie setki.

• Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
40 minut temu, piotrkusiu napisał:

Niecałe 8 tyś. podpisów wskazuje jak niszową nauką jest astronomia i jak nikłe zainteresowanie jest wśród narodu.

Zgoda, choć ja na tą liczbę patrzę inaczej - nie sądziłem, że uda się zebrać aż tyle podpisów w tak krótkim czasie! Moim zdaniem to wielki sukces. Strzelałbym, że w miesiąc byśmy tyle nie zebrali, a tu miła niespodzianka. Zauważ jak mało jest aktywnych ludzi na forach i jak dużą liczbą jest 8 tyś w porównaniu do tego.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla ministra Gowina astronomia się nie liczy, za to teologia owszem! Wiecie co!? Nóż się w kieszeni otwiera! 

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 minut temu, MateuszW napisał:

Zgoda, choć ja na tą liczbę patrzę inaczej - nie sądziłem, że uda się zebrać aż tyle podpisów w tak krótkim czasie! Moim zdaniem to wielki sukces. Strzelałbym, że w miesiąc byśmy tyle nie zebrali, a tu miła niespodzianka. Zauważ jak mało jest aktywnych ludzi na forach i jak dużą liczbą jest 8 tyś w porównaniu do tego.

Całkowicie się z tym zgadzam.
Jednak wierzyłem w potęgę Facebooka, ze kumpel kumplowi i poleci. Ja np. zaprzęgłem 2 sąsiednie pizzerie z całą letnia obsługą (przyzwyczajeni do widoku okablowanej rury na balkonie)
Nawet wiedzą gdzie Jupek, Mars i Saturn teraz chadzają, ale niestety ich znajomi mieli niebo i astronomie w 4 literach. Ich interesuje latem Tylko Słonko.
Zbyt mało czasu media Astronomii poświęcają. Spadek meteorka, zaćmienie Munia... zdarza się zbyt rzadko :( Stąd ta nisza. A teraz w LO tak jak kiedyś też chyba jej brak...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

CHYBA MOGĘ ŚMIAŁO NAPISAĆ, ŻE NASZE GŁOSY TEŻ MIAŁY NA TEN PODPIS WPŁYW!!!!! :) BRAWO MY!!!

,,Szczególnie mocno swój sprzeciw wyrazili astronomowie. Polskie Towarzystwo Astronomiczne zebrało ponad 8 tys. podpisów w petycji skierowanej w sierpniu do MNiSW, dotyczącej utrzymania statusu astronomii jako samodzielnej dyscypliny naukowej."

31357977_31357862.jpg?itok=caG4XKu5

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31035%2Cgowin-beda-44-dyscypliny-naukowe-i-3-artystyczne.html

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2192050,Nowe-wytyczne-Jaroslawa-Gowina-44-dyscypliny-naukowe-i-3-artystyczne

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta