Skocz do zawartości
Ciekawska

Zatom i sesja po, czyli relacja dzisiejszo-zlotowa

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie! Po przeczytaniu widać, w jakim celu człowiek przyjeżdża do Zatomia 😃 I najważniejsze, wykorzystanie każdej wolnej chwili na obserwacje :thumbsup:

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak było, dodałbym jeszcze wzmiankę o odgłosach rykowiska, które nie zarejestrowały się w kadrach, a które również zapamiętałem  ;)  

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

[...] a pierwsze w ogóle jest dość przerażające[...]

Wygląda trochę jak czarownica ze swoją kryształową kulą 🤣

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsze obserwacje po Zatomiu. Strasznie brakuje mi tamtejszej atmosfery i zlotowiczów. To dziwne poczucie pustki może załagodzić chyba tylko jedna rzecz.

Zawsze tak jest, że brakuje tej wspaniałej zlotowej atmosfery po powrocie do codziennej szarości...

/.../ z nakładką bino, muszę przyznać, że całkiem inaczej patrzy się obojgiem oczu, jakoś tak przyjemniej /.../

Mnie również coraz bardziej zaczyna denerwować patrzenie 1 okiem i powoli przymierzam się do zmiany sprzętu na SCT z bino lub dużą lornetę...

Bawiłam się trochę nowym nabytkiem, ciekawe wyszły te zdjęcia, a pierwsze w ogóle jest dość przerażające.

Ja tam czarodziejkę widziałem, co na noc Słoneczko sobie pożyczyła, by lico mu przetrzeć, bo całe umorusane od plucia plazmą, a rankiem nam je oddała czyste i pachnące :))

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na następnym zlocie Ola będzie świadczyć usługi przepowiadania przyszłości z Jowiszowej kuli :)) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 13.09.2018 o 18:01, Ciekawska napisał:

Zatem pierwszej nocy wszystko zaczęło się....

Dopiero teraz ogarnąłem się i mogę skomentować relację Oli. Nic dodać, nić ująć - relacja Pierwsza Klasa. Jak przeczytałem to przeniosłem się z powrotem w czasie i przestrzeni jakbym znowu tam był. Przypominałem sobie zmagania z obiektami na niebie i ze sprzętem na ziemi 😄. Kto był niedaleko ten wie 😁. Dla mnie zlot jest niezapomniany, atmosfera była niesamowita.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Relacja rewelacja.:) Mam nadzieję, że szybko ukończysz studia, obejmiesz kierownictwo jakiegoś obserwatorium na Atacamie i zloty będą odbywać się w Chile.......:))

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taki skarb wysyłać do Chile? U nas dobra zmiana kiedyś się skończy, będzie zapotrzebowanie na fachowców :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta